Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μικρουλης

 

 

post-192578-0-50361800-1311007908_thumb.jpg

 

 

έχει κάποιο πρόβλημα στα μάτια του ? έχω ένα μικρό που έχει πρόβλημα στο ένα του μάτι (έτσι γεννήθηκε) , αλλά ευτυχώς βλέπει καλά με το άλλο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιραμόλας

εχει πολυ μακρια ποδια βασικα.....

 

έχει κάποιο πρόβλημα στα μάτια του ? έχω ένα μικρό που έχει πρόβλημα στο ένα του μάτι (έτσι γεννήθηκε) , αλλά ευτυχώς βλέπει καλά με το άλλο ..

το ενα ματι δεν υπαρχει καθολου και το αλλο δεν εχει αναπτυχθει πολυ, γενικοτερα δε βλεπει καθολου... ειχε ενα μικροβιο η μανα-γατα το οποιο δεν αφηνει καποια απο τα γατακια που γεναει να αναπτυξουν ματια και να εχουν πληρη αναπτυξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ενα ματι δεν υπαρχει καθολου και το αλλο δεν εχει αναπτυχθει πολυ, γενικοτερα δε βλεπει καθολου... ειχε ενα μικροβιο η μανα-γατα το οποιο δεν αφηνει καποια απο τα γατακια που γεναει να αναπτυξουν ματια και να εχουν πληρη αναπτυξη.

 

ναι και το δικό μου έτσι είναι στο ένα μάτι.

φυσικά δέν πρόκειται να το αφήσω να κυκλοφορεί έξω , προορίζετε για σπιτόγατο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι και το δικό μου έτσι είναι στο ένα μάτι.

φυσικά δέν πρόκειται να το αφήσω να κυκλοφορεί έξω , προορίζετε για σπιτόγατο :P

 

 

Κανει βολτες στο σπιτι?

 

οχι εξω, μου το ειχε πει πολυ κοφτα η κτηνιατρος, ουτε για αστειο...

ναι στην αρχη κουτουλαγε σε ολα τα επιπλα αλλα τωρα εχει μαθει τη θεση ολων των επιπλων και ειναι ενταξει.... επιπλεον κανει βολτες και στη ταρατσα και στο μπαλκονι με λουρακι :-D

 

 

να και μια που βρηκα πριν λιγο

post-192578-0-64309900-1311021102_thumb.jpg

Επεξ/σία από kk1991
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στη ταρατσα και στο μπαλκονι με λουρακι :-D

και πάλι με επίβλεψη, φαντάζομαι..

 

Μια απορία βρε παιδιά. Όσοι έχετε τα γατιά σε διαμέρισμα και είστε και ολίγον ψηλά σε όροφο, τα αφήνετε να σουλατσάρουν ελεύθερα και στο μπαλκόνι?

Οκ 7/9 ψυχες δε και αιλουροειδή, αλλά αμα φύγει από τον 4ο ξερωγώ και βρει τσιμέντο...όλο και κάποιο σακάτεμα θα το πάθει (true story με γάτα γειτόνισσας που έπαιζε με τα κάγκελα και πάρτην κάτω).

 

Δηλαδή αν μου την βαρούσε να πάρω κανένα κάποια στιγμή, θα έτρεμα μήπως φύγει(=πέσει) από κανα μπαλκόνι.. και το καλοκαίρι προφανώς δεν είναι δυνατόν να κλείνεις τα πάντα. Και άντε και με λουράκι να το έχεις :-( στο μπαλκόνι, αν σε στιγμή που δεν κοιτάς κάνει κανα σάλτο, έχει κρεμαστεί και στο δευτερόλεπτο.

 

Παράλογος φόβος? :unsure: (αν και το 'χω δει να συμβαίνει, είπαμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι με επίβλεψη, φαντάζομαι..

 

Μια απορία βρε παιδιά. Όσοι έχετε τα γατιά σε διαμέρισμα και είστε και ολίγον ψηλά σε όροφο, τα αφήνετε να σουλατσάρουν ελεύθερα και στο μπαλκόνι?

Οκ 7/9 ψυχες δε και αιλουροειδή, αλλά αμα φύγει από τον 4ο ξερωγώ και βρει τσιμέντο...όλο και κάποιο σακάτεμα θα το πάθει (true story με γάτα γειτόνισσας που έπαιζε με τα κάγκελα και πάρτην κάτω).

 

Δηλαδή αν μου την βαρούσε να πάρω κανένα κάποια στιγμή, θα έτρεμα μήπως φύγει(=πέσει) από κανα μπαλκόνι.. και το καλοκαίρι προφανώς δεν είναι δυνατόν να κλείνεις τα πάντα. Και άντε και με λουράκι να το έχεις :-( στο μπαλκόνι, αν σε στιγμή που δεν κοιτάς κάνει κανα σάλτο, έχει κρεμαστεί και στο δευτερόλεπτο.

 

Παράλογος φόβος? :unsure: (αν και το 'χω δει να συμβαίνει, είπαμε)

δεν ειναι παραλογος φοβος εμενα τον δικο μου τον βουτηξε η μανα μου απο την ουρα, 2 δευτερολεπτα να ειχε αργησει να τον πιασει και θα ειχε φουνταρει 5 οροφους... ουτεε με το λουρι ειναι ασφαλες αν δεν το κοιτας συνεχεια γιατι το σαμαρακι πρεπει ουτος η αλλος να ειναι χαλαρο για να μην πνιγουν αλλα μετα τη πρωτη δευτερη φορα συνιθιζει και το γατι και δε κανει σα παλαβο ξερει μεχρι που να παει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι με επίβλεψη, φαντάζομαι..

 

Μια απορία βρε παιδιά. Όσοι έχετε τα γατιά σε διαμέρισμα και είστε και ολίγον ψηλά σε όροφο, τα αφήνετε να σουλατσάρουν ελεύθερα και στο μπαλκόνι?

Οκ 7/9 ψυχες δε και αιλουροειδή, αλλά αμα φύγει από τον 4ο ξερωγώ και βρει τσιμέντο...όλο και κάποιο σακάτεμα θα το πάθει (true story με γάτα γειτόνισσας που έπαιζε με τα κάγκελα και πάρτην κάτω).

 

Δηλαδή αν μου την βαρούσε να πάρω κανένα κάποια στιγμή, θα έτρεμα μήπως φύγει(=πέσει) από κανα μπαλκόνι.. και το καλοκαίρι προφανώς δεν είναι δυνατόν να κλείνεις τα πάντα. Και άντε και με λουράκι να το έχεις :-( στο μπαλκόνι, αν σε στιγμή που δεν κοιτάς κάνει κανα σάλτο, έχει κρεμαστεί και στο δευτερόλεπτο.

 

Παράλογος φόβος? :unsure: (αν και το 'χω δει να συμβαίνει, είπαμε)

 

Aνάλογα το γατί. Οι γονείς μου έχουν έναν πολύ ξεροκέφαλο ο οποίος γουστάρει να κάνει σουλάτσο στα κάγκελα. Έχει πέσει δύο φορές χωρίς να πάθει τίποτε, παρ'όλα αυτά πήρε καιρό να μάθει ότι απαγορεύεται.

 

Είναι δύσκολο να μην τις αφήνεις να βγαινουν στο μπαλκόνι, πρακτικά θα πρέπει να κάθεσαι συνέχεια ταμπουρωμένος. Συνήθως οι γάτες φοβούνται το ύψος και δεν κάνουν εξυπνάδες, αλλά υπάρχουν και ιδιαίτερες περιπτώσεις.

 

Η δικιά μου δεν έχει θέμα, καλού κακού έχω βάλει μια καλαμωτή στο μπαλκόνι μην σπάσει ο διάολος το ποδάρι του. Τον μικρό δεν τον αφήνω ακόμα χωρίς να είμαι τριγύρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...