Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω δινω στον δικο μου κατι βιταμινες που μου προτεινε ο κτηνιατρος για το προβλημα με τις τριχες,και ηταν αποτελεσματικες.

βγαζει τριχες αλλα οχι τοσες πολλες οπως πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο πάτωμα, σκούπα, στα υφάσματα υπάρχουν ειδικά ρολλά με αυτοκόλλητες ταινίες.

 

Με τον καιρό βέβαια, συνηθίζεις τη γεύση.

 

πως το συνηθίζεις;;

 

μια γάτα έχω και όλη την ώρα βγάζει τρίχες...κολλάνε πάνω στα ρούχα και πηγαίνω στη σχολή με μαύρη φόρμα και τρίχες γάτας! χαχα

 

πλεον δεν την αφήνω να μπαίνει στο δωμάτιο εκτός από σπάνιες περιπτώσεις όπου θα την έχουν πλύνει και χτενίσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως το συνηθίζεις;;

 

μια γάτα έχω και όλη την ώρα βγάζει τρίχες...κολλάνε πάνω στα ρούχα και πηγαίνω στη σχολή με μαύρη φόρμα και τρίχες γάτας! χαχα

 

βγάζει και τον χειμώνα? γιατί οι δικές μας βγάζουμε μόνο το καλοκαίρι.

 

πλεον δεν την αφήνω να μπαίνει στο δωμάτιο εκτός από σπάνιες περιπτώσεις όπου θα την έχουν πλύνει και χτενίσει :P

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα λέει η Yin. Κι εμένα ο μεγάλος έχει φτάσει 8 κιλά... σφαχτάρι τον φωνάζω... :rolleyes:

 

Είχαμε και εμείς κάποτε μία γατούλα στειρωμένη ( όχι στο σπίτι μας , είχαμε ένα ισόγειο τότε όλο για πάρτη της συν την αυλή ) και δεν έχανε με τίποτα κιλά . Σημειωτέον ότι εμφανίστηκε αφού πέθανε ένας γεράκος που την είχε , μας επέλεξε κανονικά.

 

Προσφάτως γύρναγα ένα απόγευμα σπίτι και καθώς μπαίνω στην αυλή βλέπω ένα γατομάνι ( 4 -5 γατάκια ) να μπουκάρουν. Έλειπε αυτός που τα τάιζε αλλά πώς στο καλό ξέρανε που θα βρουν φαί ; Αγαπημένα πλάσματα :mrgreen: Μαδάνε οι άτιμες όμως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή εδώ είναι η Νεγκρίτα:

 

 

 

DSC_1072-1.jpg?t=1311001615

 

DSC_1071.jpg?t=1311001673

 

 

Και αυτός είναι το νέο αίμα. Ήρθε στο σπίτι πριν 2 ώρες:

 

 

DSC_0093.jpg?t=1311001736

 

DSC_0095.jpg?t=1311001789

 

 

Έχει παράταιρα μάτια και είναι κουφός, για το όνομα δεν είμαι σίγουρη ακόμα. Ράτσας Maine Coon, θα γίνει ένα μικρό λιονταράκι. Τον είχα όνειρο πολλά χρόνια μετά από τόσα αδέσποτα που έχω σώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί τη ευκαιρία, να ρωτήσω πως τα βγάζετε πέρα με τις τρίχες???

 

το γιορκσαιρ μου ευτυχως δε μαδαει καθολου..τη γατα τη χτενιζω καθε μερα, και για το Λαμπραντορ εκτος της κανονικης, εχω και μια βουρτσα furminator. Κανει πολυ καλη δουλεια αλλα κ παλι βεβαια τριχες υπαρχουν. θελει προσοχη ομως, δεν πρεπει να χρησιμοποιειται καθημερινα κι επισης δεν κανει για ολες τις ρατσες-τυπους τριχωματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τον χαίρεσαι Yin!

 

Ράτσας Maine Coon, θα γίνει ένα μικρό λιονταράκι. Τον είχα όνειρο πολλά χρόνια μετά από τόσα αδέσποτα που έχω σώσει.

 

The height of adults can vary between 10 and 16 in (25 and 41 cm) and they can reach a length of up to 40 in (100 cm)

confused.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν σκύλος είναι με τέτοια αυτιά...

 

Κάνε γκουγκλ maine coon και θα καταλάβεις οτι είναι όντως σκύλος. Σκυλόγατο.

 

Να τον χαίρεσαι Yin!

 

 

 

confused.png

 

Ναι, τα αρσενικά γίνονται μεχρι 10 κιλά, παίζουν fetch και αγαπάνε το νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μοιάζει. Κοψοχρονιά επειδή είναι κουφός.

 

Όντως είναι κουφός; Ή επίτηδες το λες; Ότι και καλά του μιλάς και δε σου δίνει σημασία; Έτσι το κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως είναι κουφός; Ή επίτηδες το λες; Ότι και καλά του μιλάς και δε σου δίνει σημασία; Έτσι το κατάλαβα.

 

Όχι δεν το λέω για πλάκα =ρ

 

Είναι κουφός. Οι λευκές γάτες με γαλάζια ή παράταιρα μάτια έχουν μεγάλη πιθανότητα να βγουν κουφές, είναι γενετικό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το γιορκσαιρ μου ευτυχως δε μαδαει καθολου..τη γατα τη χτενιζω καθε μερα, και για το Λαμπραντορ εκτος της κανονικης, εχω και μια βουρτσα furminator. Κανει πολυ καλη δουλεια αλλα κ παλι βεβαια τριχες υπαρχουν. θελει προσοχη ομως, δεν πρεπει να χρησιμοποιειται καθημερινα κι επισης δεν κανει για ολες τις ρατσες-τυπους τριχωματος

 

Στην γάτα αναφέρομαι μόνο. Το schnauzer δεν βγάζει τρίχα ακόμη κι αν τον τριψεις με γυαλοχαρτο...

 

Για τη γάτα υπάρχουν τα πάντα (σκουπες, furminator, αυτοκολλητες ταινίες κλπ) αλλά οι τρίχες είναι παντού...

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...