Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Stamer είπε

Και γω ρε φίλε τις θέλω τις γάτες, τρελαίνομαι! Αλλά η γυναίκα μου δεν θέλει ζώα στο σπίτι, αρκώ εγώ λέει... δεν καταλαβαίνω..

Εγώ ήμουν ακριβώς το ανάποδο, τις αντιπαθούσα, μέχρι που με έψησε η γυναίκα και πήραμε ένα γατάκι που ήταν στο δρόμο κάτω από το σπίτι μας

3μιση χρόνια μετά, θεωρώ ότι το ενδεχόμενο να διώξω τη γυναίκα συγκεντρώνει πολλαπλάσιες πιθανότητες από το να διώξω τη γάτα :P :P :P

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Mπααα κυκλοφορει ελευθερος (εντος σπιτιου βεβαια) για λιγο και επιστρεφει στο κλουβι μονος του οταν πεινασει ή βαρεθει. Χθες μαλιστα εκλεισε και μονος του την πορτα (true story) :lol:

Γενικα το κανουν αυτο οι παπαγαλοι, δεν εχουν θεμα να μπαινοβγαινουν, καποιοι μαλιστα τους βγαζουν και εκτος σπιτιου (ποτε δεν θα το εκανα αυτο βεβαια). Ειχα και παλια παπαγαλους παντα αυτο γινοταν :lol:

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aris1986 είπε

Καλοί οι παπαγάλοι αλλά γρουσουζοπουλα.

Ζούνε πολλά χρόνια και σε θάβουν!

tmAuNZ6.jpg

 

Πάρε ένα τέτοιο από τα Γκαλαπάγκος να θάψει μέχρι και τα τρισέγγονα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, stormrain είπε

Mπααα κυκλοφορει ελευθερος (εντος σπιτιου βεβαια) για λιγο και επιστρεφει στο κλουβι μονος του οταν πεινασει ή βαρεθει. Χθες μαλιστα εκλεισε και μονος του την πορτα (true story) :lol:

Γενικα το κανουν αυτο οι παπαγαλοι, δεν εχουν θεμα να μπαινοβγαινουν, καποιοι μαλιστα τους βγαζουν και εκτος σπιτιου (ποτε δεν θα το εκανα αυτο βεβαια). Ειχα και παλια παπαγαλους παντα αυτο γινοταν :lol:

Και ο δικός μου τα ίδια κάνει. Τον έχω ελεύθερο μερικές ώρες την ημέρα αλλά κυρίως τρελαίνεται για ήλιο. Όταν τον βγάζω στην βεράντα, με το κλουβί εννοείται, δεν σταματάει να τραγουδάει σε σημείο που νομίζω θα με βρίσουν οι γείτονες 

_20190309_025359.JPG

_20190309_025853.JPG

Επεξ/σία από greekbusters
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, Vasivouzoukos είπε

Γιατί δεν παίρνεις έναν μεγάλο από αυτούς που μιλάνε; (macaw)

Και οι μικροι μιλανε, αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο, για να παρεις εναν τετοιο ή ακομα κι εναν cockatoo, πρέπει να περνας πολλες ωρες μαζι του, ειναι πολυ απαιτητικοί στην φροντιδα τους, δεν μπορεις πχ να τον εχεις σα να ειναι κοτα σε ενα κλουβι ξερωγω κι εσυ να λείπεις. 

Επισης κανουν φασαρία. Βασικα κανουν ΠΟΛΛΗ φασαρια οταν βαριουνται και επειδη ειναι εξυπνα πουλια, βαριουνται ιδιαιτερα ευκολα. Ντε φακτο θα έχεις θεμα με τους γειτονες. Επίσης είναι ακαταστατα και θα παιζουν σπόρια, πουπουλα και ακαθαρσίες παντού. 

Το κοστος δεν το συζητάμε καν  :lol:

Μεχρι cockatiel εχω φτασει οπως του φιλου πάνω και υπο τρομερά μεγαλες προϋποθέσεις θα επαιρνα Αλεξανδρινο, Lory ή Monk, παραπάνω ζοριζει αρκετά :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
35 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

To parrotlet πόσο το αγόρασες;

(Είδα τιμές από 30 έως 70€)

50 ευρω το πήρα χωρίς δαχτυλίδι ,  όχι απο pet shop βεβαια, ημιημερο, δλδ οχι ταισμενο με κρεμα κλπ, αλλα ειναι χαλαρός, βαζεις χερι στο κλουβι και δεν ασχολειται. Βέβαια δεν καθεται στο χερι ακομα, αλλα αν βρω χρονο για εκπαίδευση εχει πολλες πιθανότητες. 

Αν σε ενδιαφέρει να παρεις,  υπάρχουν διάφορα γκρουπ στο fb εκτροφεων κλπ, σου προτεινω να αποφεύγεις το πετ σοπ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...