Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αφήστε θρίλερ.

Πήγα τη γατούλα σήμερα (όχι ρούσιαν απλή αλήτισσα) σε υπαίθριο κτηνιατρικό κέντρο για στείρωση.Την ώρα που τη βγάζαμε από το ένα κλουβί να τη βάλουμε στο δικό τους κάνει πράφ και ακόμη την ψάχνουμε.

Δεν είχε ξαναμπεί στο αυτοκίνητο ήταν ανήσυχη από την αρχή σε όλο το δρόμο φοβέριζε με τα παραπάνω αποτελέσματα.Με καθησύχασαν ότι θα βάλουν κλουβί φάκα με τροφή μέσα και θα την πιάσουν.Περιμένω ακόμη.Είχε πολλούς θάμνους και χόρτα μπήκε μέσα και παρά το ψάξιμο για αρκετή ώρα δεν την εντοπίσαμε..:(

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H molly :D ...Ρατσα δεν ξερουμε,την πηρα οσο ηταν αδεσποτο  2 μηνων,και τωρα ειναι σχεδον 1 χρονου :D(αν και κατι σε κοκονι μου κανει και λογω μουσουδας και λογω κιλων που ειναι γυρω στα 8 τωρα..)

20750768_1359933040789851_983105407_n.jpg

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NickTG καλύτερα μην έχεις κολάρο στην γάτα, ειδικά όταν αυτή ανεβαίνει σε δέντρα. Κινδυνεύει να πιαστεί σε κανα κλαδί και να κρεμαστεί το ζωντανό...

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sheogorath είπε

NickTG καλύτερα μην έχεις κολάρο στην γάτα, ειδικά όταν αυτή ανεβαίνει σε δέντρα. Κινδυνεύει να πιαστεί σε κανα κλαδί και να κρεμαστεί το ζωντανό...

Εγω στη δικια μου εχω βαλει ασφαλειας.

Αν ζοριστει λιγο βγαινει μονο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Εγω στη δικια μου εχω βαλει ασφαλειας.

Αν ζοριστει λιγο βγαινει μονο του.

Αν είναι τέτοιο, οκ, αν είναι απλό, είναι επικίνδυνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Υπαιθριο κτηνιατρειο... Σας αρεσει να ζειτε επικινδυνα ε?

Φίλε όχι στα χωράφια.:) Οργανωμένο και μεγάλο με αρκετά περιορισμένα ζώα.Απλά τα κτίρια και οι λοιποί χώροι είναι σε ύπαιθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, omghi2u said:

τον πηγες στον κτηνιατρο???

 

Προφανώς. 

Έγιναν εξετάσεις και δόθηκε η κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή. 

5 minutes ago, Sheogorath said:

NickTG καλύτερα μην έχεις κολάρο στην γάτα, ειδικά όταν αυτή ανεβαίνει σε δέντρα. Κινδυνεύει να πιαστεί σε κανα κλαδί και να κρεμαστεί το ζωντανό...

 

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί είναι η αλήθεια αν και όταν είναι έξω σχεδόν πάντα είναι κάποιος εκεί τριγύρω. 

Θα ψάξω για αυτά που αναφέρει ο Ntinaras. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί είναι η αλήθεια αν και όταν είναι έξω σχεδόν πάντα είναι κάποιος εκεί τριγύρω. 

Θα ψάξω για αυτά που αναφέρει ο Ntinaras. 

Άστο φίλε άμα είναι να γίνει το κακό γίνεται στον χειρότερο τόπο τον χειρότερο χρόνο και δε συμμαζεύεται! Άμα σε κυνηγάει η στραβή δε χωράει ανθρώπινος νούς το αποτέλεσμα άρα ψάξτο να είναι καλά το ζωάκι σου. Ένα μπράβο στον φίλο για τη σπουδαία (ούτε εμένα πέρασε ποτέ από το μυαλό) πληροφορία!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2018 στις 5:52 ΜΜ, papoys1 είπε

Παιδιά αφήστε θρίλερ.

Πήγα τη γατούλα σήμερα (όχι ρούσιαν απλή αλήτισσα) σε υπαίθριο κτηνιατρικό κέντρο για στείρωση.Την ώρα που τη βγάζαμε από το ένα κλουβί να τη βάλουμε στο δικό τους κάνει πράφ και ακόμη την ψάχνουμε.

Δεν είχε ξαναμπεί στο αυτοκίνητο ήταν ανήσυχη από την αρχή σε όλο το δρόμο φοβέριζε με τα παραπάνω αποτελέσματα.Με καθησύχασαν ότι θα βάλουν κλουβί φάκα με τροφή μέσα και θα την πιάσουν.Περιμένω ακόμη.Είχε πολλούς θάμνους και χόρτα μπήκε μέσα και παρά το ψάξιμο για αρκετή ώρα δεν την εντοπίσαμε..:(

Τελικά πήγαμε την επομένη το πρωί μετά από αρκετό ψάξιμο την εντοπίσαμε φοβισμένη και κρυμένη μέσα σε θάμνους.

Έγινε την ίδια μέρα η στείρωση (προχτές) και χτές το πρωί την πήραμε αγχωμένη και φοβισμένη.Ήρθε σπίτι ηρέμησε και το έριξε στον ύπνο.Σήμερα ξύπνησε ορεξάτη ζητώντας φαγητό μαζί με το οποίο παίρνει και την αντιβίωση.

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 χρονών , την εχω απο 2 μηνών.

Την είχα βρεί φοβισμένη σε μια εκκλησία

Δυστυχώς τώρα στο χωριό τι τελευταίο μήνα βάζουν φόλες.

Την έχω κάπως περιορισμένη, γιατί ολη την ημέρα είναι ελεύθερη.

28512789_2149275568625943_891017221_n.jpg

28534080_2149275588625941_2116910547_n.jpg

Στις 27/2/2018 στις 5:52 ΜΜ, papoys1 είπε

Παιδιά αφήστε θρίλερ.

Πήγα τη γατούλα σήμερα (όχι ρούσιαν απλή αλήτισσα) σε υπαίθριο κτηνιατρικό κέντρο για στείρωση.Την ώρα που τη βγάζαμε από το ένα κλουβί να τη βάλουμε στο δικό τους κάνει πράφ και ακόμη την ψάχνουμε.

Δεν είχε ξαναμπεί στο αυτοκίνητο ήταν ανήσυχη από την αρχή σε όλο το δρόμο φοβέριζε με τα παραπάνω αποτελέσματα.Με καθησύχασαν ότι θα βάλουν κλουβί φάκα με τροφή μέσα και θα την πιάσουν.Περιμένω ακόμη.Είχε πολλούς θάμνους και χόρτα μπήκε μέσα και παρά το ψάξιμο για αρκετή ώρα δεν την εντοπίσαμε..:(

Εγω που πήγα τη Νταιζη, >8 μήνες για στείρωση δέν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. 

Μου είχε στοιχίσει 180 ευρώ μαζί με τα φάρμακα- αντιβιώσεις

Μετά για 2 εβδομάδες την είχα στην αποθήκη που ήταν ζεστά.

Πήγε ακόμη 2 φορές για παρακολούθηση στο γιατρό της και όλα μια χαρά εδω και 6 χρόνια.

Μέχρι και βιβλάριο έχει δικό της.:P

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,σορρυ για το ακυρο,αλλα τι κανετε οταν θελετε να κανετε το σκυλακι σας να σταματησει να δδαγκωνει το συμπαν ? :P ..Νταξει εμενα ειναι μικρη ακομα αλλα εχει φαει απο παπλωματοθηκες και μαξιλαρια εως και το ταβλι που εχω σπιτι :P

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Karamol3golas είπε

Ρε παιδια,σορρυ για το ακυρο,αλλα τι κανετε οταν θελετε να κανετε το σκυλακι σας να σταματησει να δδαγκωνει το συμπαν ? :P ..Νταξει εμενα ειναι μικρη ακομα αλλα εχει φαει απο παπλωματοθηκες και μαξιλαρια εως και το ταβλι που εχω σπιτι :P

Δώσ΄του πράγματα που θες να μασήσει(διαφορα παιχνίδια για αυτόν τον λογο),και υπομονή.
Ολα τα μικρα μασάνε οτι βρουν μπροστά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Karamol3golas είπε

Ρε παιδια,σορρυ για το ακυρο,αλλα τι κανετε οταν θελετε να κανετε το σκυλακι σας να σταματησει να δδαγκωνει το συμπαν ? :P ..Νταξει εμενα ειναι μικρη ακομα αλλα εχει φαει απο παπλωματοθηκες και μαξιλαρια εως και το ταβλι που εχω σπιτι :P

Αγόρασε του κόκαλα απο κατάστημα με αξεσουάρ και τροφές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, meletis_m είπε

Αγόρασε του κόκαλα απο κατάστημα με αξεσουάρ και τροφές

Εχει φαει 5-6 σχοινακια,αλλα τοσα πλαστικα παιχνιδια που τα κανει κομματακια,της δινω και κοκκαλα που ειναι για φαγωμα,αλλα γενικα το εχει πολυ με το μασουλημα..Κατι ωστε να σταματησει σε τοσο με γαλο βαθμο δεν γινεται?Γιατι αντε αυτα,εχει φαει μαξιλαρια ,παπλωματοθηκες, σεντονια ,επιπλα,αυτα που κοιμαται,κουρτινες,καλωδια του υπολογιστη,μασουλαει καμια φορα το σφουγγαρι του μπανιου και η λιστα συνεχιζεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...