Προς το περιεχόμενο

The Amazing Spider-Man


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Emma Stone; Ηλίθιο χαμόγελο, ανύπαρκτο πηγούνι, μεγάλη κεφάλα; Που αν κάτσει στην άκρη του χαλιού τα πόδια δε φτάνουν πάτωμα; Χάρισμά σας!

 

 

απαπαπαπαπα παααααααααααα

 

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

 

im-watching-you.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπετε ευχαριστα, αλλα δεν ειναι spiderman 2

 

αυτο μονο καλο μπορει να ειναι.

 

Μα δεν είναι remake. Νέο σενάριο, διαφορετική ιστορία και εν μέρει διαφορετικοί χαρακτήρες...

Και αν δε κάνω λάθος είναι εμπνευσμένο από διαφορετική σειρά comic.

 

ναι,εχει μια δοση απο ultimate.νομιζω ο Bendis ηταν και συμβουλος στην ταινια η κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μόλις το είδα και το βρήκα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!! Δεν ξέρω τι λέτε εσείς οι φαν των κόμικ ή των άλλων ταινιών, πάντως για μένα ήταν μακράν η καλύτερη spiderman ταινία! Δεν ήθελα να τελειώσει και ούτε που κατάλαβα πώς πέρασαν 2,5 ώρες σχεδόν!

Το 3D του ωστόσο -πλην μερικών σκηνών- δεν λέει και πολλά. Οπότε αν λυπάστε τα ευρώ σας, δείτε το στην απλή έκδοση. Αλλά... ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την είδα χθες και προσωπική μου γνώμη, ως λάτρης των ταινιών spiderman, ήταν μια σκέτη αποτυχία. Παρόλο που είχε αρκετές αστείες σκηνές, η σκηνές δράσης ήταν ελάχιστες. Στη μισή ταινία περίμενα να δω "ξύλο". Από τη μέση και μετά κάτι έγινε, αλλά και πάλι δεν ήταν αρκετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μετρια η ταινια σε συγκριση με τα προηγουμενα. Ελαχιστες σκηνες δρασης, οι κινησεις του spiderman αποτυχια. Ο πρωταγωνιστης θα ηταν καλος για το twilight η καποιο boy-band

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την είδα χθες και προσωπική μου γνώμη, ως λάτρης των ταινιών spiderman, ήταν μια σκέτη αποτυχία. Παρόλο που είχε αρκετές αστείες σκηνές, η σκηνές δράσης ήταν ελάχιστες. Στη μισή ταινία περίμενα να δω "ξύλο". Από τη μέση και μετά κάτι έγινε, αλλά και πάλι δεν ήταν αρκετό.

 

Πολυ μετρια η ταινια σε συγκριση με τα προηγουμενα. Ελαχιστες σκηνες δρασης, οι κινησεις του spiderman αποτυχια. Ο πρωταγωνιστης θα ηταν καλος για το twilight η καποιο boy-band

Γούστα είναι αυτά. Για μένα ήταν αποτυχία οι προηγούμενες 3 ταινίες (Sorry, Sam Raimi) και ο Tobey Maguire εντελώς ακατάλληλος για το ρόλο. Αυτή τη φορά απόλαυσα κάθε λεπτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=aP_a90UvUGI

για οσους δεν το θυμουνται.

 

Επισης να πω για το εργο:

 

 

μου αρεσε και δεν μου αρεσε το οτι στο πρωτο μισο ειχαμε μονο peter parker, και μετα αποτομα ηταν ο super γαμεουρας. Επισης ο lizard, γιατι ηταν κακος ακριβως? Ειπανε πουθενα οτι η "θεραπεια" ανεβαζε και την οργη?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινια για μενα ηταν τραγικη σε ολα τα επιπεδα με εξωφθαλμες αδυναμιες.

 

 

1)Ελαχιστη δραση. Δεν καταλαβαινω αφου ηθελαν να κανουν reboot της σειρας γιατι επρεπε εμεις ως θεατες να ξαναδουμε την ιδια ιστορια. Πως δαγκωσε τον Peter Parker η αραχνη, πως ανακαλυψε τις ικανοτητες του, πως πεθανε ο θειος Ben κτλ. Ειναι πολυ βαρετο για οσους εχουν διαβασει τα κομικ και εχουν δει την πρωτη ταινια να βλεπεις ουσιαστικα ξανα την ιστορια απ την αρχη. Αν ηθελαν reboot μπορουσαν να ξεκινησουν με τον Peter ηδη ως υπερηρωα. Ως εκ τουτου η δραση ειναι ελαχιστη και καθολου εντυπωσιακη.

 

 

2)Ο χαρακτηρας του Σπαιντερμαν ηταν ο,τι να ναι. Ξεχαστε τον Peter Parker ως σπασικλα με ανασφαλειες. Εδω εχουμε εναν κλωνο του Robert Pattinson (ειναι φανερο οτι οι παραγωγοι ηθελαν να τραβηξουν την fanbase του Τwilight), αλαζονα, που δε δισταζει να κανει επιδειξη των δυναμεων του χωρις να σκεφτει τις συνεπειες. Πολυ καλυτερος ο Toby Maguire.

 

3)O κακος (Lizard) ηταν πολυ αδυναμος. Περαν του οτι τον κατεστρεψαν με ενα αποτυχημενο CGI (oσοι εχουμε διαβασει τα κομικ εχουμε συνηθισει τον lizard με την μορφη σαυρας ενω στην ταινια εμοιαζε με εναν πρασινο Venom?) τα κινητρα του δεν εξηγουνται καταλληλα. Δεν καταλαβα πως ξαφνικα στο τελος αλλαξε συμπεριφορα τελειως...

 

 

Ολα τα παραπανω συνδυαζονται και κανουν τον Σπαιντερμαν μια απο τις χειροτερες ταινιες κομικ που εχω δει. Δεν φθανει τελειως πατο οπως το Ghost Rider αλλα βαζει τα δυνατα του να απογοητευσει τους θεατες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης απολαυσα και εγω και η παρεα μου,καθε λεπτο της ταινιας.. Απλα πολυ καλυτερη απο το αλλο Spiderman 1... Τον απο πανω τον βρισκω υπερβολικο,οχι λαθος σε καποια σημεια αλλα με την καμια δεν την λες μουφα ταινια. Αποψη του,αποψη μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινια για μενα ηταν τραγικη σε ολα τα επιπεδα με εξωφθαλμες αδυναμιες.

 

 

1)Ελαχιστη δραση. Δεν καταλαβαινω αφου ηθελαν να κανουν reboot της σειρας γιατι επρεπε εμεις ως θεατες να ξαναδουμε την ιδια ιστορια. Πως δαγκωσε τον Peter Parker η αραχνη, πως ανακαλυψε τις ικανοτητες του, πως πεθανε ο θειος Ben κτλ. Ειναι πολυ βαρετο για οσους εχουν διαβασει τα κομικ και εχουν δει την πρωτη ταινια να βλεπεις ουσιαστικα ξανα την ιστορια απ την αρχη. Αν ηθελαν reboot μπορουσαν να ξεκινησουν με τον Peter ηδη ως υπερηρωα. Ως εκ τουτου η δραση ειναι ελαχιστη και καθολου εντυπωσιακη.

 

 

2)Ο χαρακτηρας του Σπαιντερμαν ηταν ο,τι να ναι. Ξεχαστε τον Peter Parker ως σπασικλα με ανασφαλειες. Εδω εχουμε εναν κλωνο του Robert Pattinson (ειναι φανερο οτι οι παραγωγοι ηθελαν να τραβηξουν την fanbase του Τwilight), αλαζονα, που δε δισταζει να κανει επιδειξη των δυναμεων του χωρις να σκεφτει τις συνεπειες. Πολυ καλυτερος ο Toby Maguire.

 

3)O κακος (Lizard) ηταν πολυ αδυναμος. Περαν του οτι τον κατεστρεψαν με ενα αποτυχημενο CGI (oσοι εχουμε διαβασει τα κομικ εχουμε συνηθισει τον lizard με την μορφη σαυρας ενω στην ταινια εμοιαζε με εναν πρασινο Venom?) τα κινητρα του δεν εξηγουνται καταλληλα. Δεν καταλαβα πως ξαφνικα στο τελος αλλαξε συμπεριφορα τελειως...

 

 

Ολα τα παραπανω συνδυαζονται και κανουν τον Σπαιντερμαν μια απο τις χειροτερες ταινιες κομικ που εχω δει. Δεν φθανει τελειως πατο οπως το Ghost Rider αλλα βαζει τα δυνατα του να απογοητευσει τους θεατες

Το ghost rider 1 ητανε γαματο αλλα το 2 ηταν απογοητευση!!! Μην μου πεις οτι μιλας για το 1 οτι επιασε πατο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην ειναι καλυτερο τα αλλα ηταν και γαμω

To Spiderman I βλεποταν αν και ηταν κατω του μετριου ως ταινια.

Το Spiderman ΙΙ δεν βλεποταν εκτός και εαν σε πληρωναν 30-50 € για αυτο.

Στο Spiderman ΙΙΙ ο μισθος σου για να το δεις επρεπε να ειναι πανω απο 200 €.

 

Το υπο συζητηση Spiderman, μοιαζει(χωρις να το εχω δει) να εχει εναν αταιριαστο για τον ρολο ηθοποιο(ισως κανω και λαθος προφανως αφου τα φαινομενα απατουν) ως Spiderman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το ghost rider 1 ητανε γαματο αλλα το 2 ηταν απογοητευση!!! Μην μου πεις οτι μιλας για το 1 οτι επιασε πατο;

 

πήγε κάτω από τον πάτο για την ακρίβεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...