Προς το περιεχόμενο

The Amazing Spider-Man


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά μου φάνηκε (κοινώς, τρώγε pop-corn και βλέπε). Και εμένα μου έλειψαν οι σκηνές μάχης, μου φάνηκε άκυρη η αλλαγή συμπεριφοράς του doctor και συμφωνώ με τα παραπάνω σχόλια των περισσοτέρων. Παρόλο που είχε 'προβλήματα' όμως, ήταν καλύτερη σαν σύνολο από τις προηγούμενες ταινίες Spiderman (ειδικά τα 2 και 3 που τα θεωρώ τραγικά).

 

PS: Σχετικά με το θέμα χαρακτήρα του Parker, όσοι έχουν δει το παιδικό The Amazing Spiderman μπορούν εύκολα να καταλάβουν ότι σε αυτόν τον Parker έχει βασιστεί η ταινία (έχει άλλωστε και τον ίδιο τίτλο, λογικά τα πράγματα :P )

 

PS2: Σχετικά με το CGI, ναι, συμφωνώ ότι ο Lizard ήταν σαν mini-dinosaur αλλά είχαμε καλό CGI τουλάχιστον. Δεν ήταν όπως στα παλιά Spiderman που το CGI ήταν κακοφτιαχμένο και φώναζε από μακριά ότι η σκηνή (και κυρίως οι χαρακτήρες που κινούνταν σαν καρικατούρες) είναι από υπολογιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μπορώ να εκφέρω ακόμα γνώμη μιας και διπλα μου καθόταν ο πιο αβόλευτος άθρωπος στον κόσμο και από πίσω μου ένας που ενέπνεε σαν το Darth Vader + είχαμε και γυναίκες στην παρέα που καλύτερα να μέναν σπίτι και να βλέπαν true blood...το μονο σίγουρο είναι μου άρεσε περισσότερο για Spidey και το χιούμορ ήταν πολύ καλύτερο. Όταν το δω HD στο σπίτι τότε θα έχω σωστή γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απογοητεύτηκα πλήρως.. το περίμενα (και φαινόταν) πολύ καλύτερο. Το κυριότερο μειονέκτημα ήταν ότι οι δυο πιο σημαντικές σκηνές της ταινίας, αυτή που ο Πίτερ ανακαλύπτει τις δυνάμεις του και ο θάνατος του θείου Μπεν, δεν είχαν τη "δύναμη" που τους αρμόζει... μου φάνηκαν εντελώς ρηχές και σε στυλ "άντε να τελειώνουμε". Σαν μεμονωμένη ταινία [έστω ότι δεν υπάρχει Spiderman (2002) δηλαδή] ήταν οκ... αλλά για κανένα λόγο δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτή του Ραϊμι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ενα ακομη σημειο στο οποιο υπερτερει κατα πολυ η εκδοχη του Sam Raimi ηταν το καστινγκ. Το καστινγκ στο νεο Σπαιντερμαν δεν ηταν καλο.

 

Καθε φορα που εβλεπα την αξιαγαπητη κατα τ αλλα Sally Field ως θεια May νομιζα οτι εβλεπα τον ρολο που επαιζε στο Brothers and Sisters.

 

Aπο τους χαρακτηρες που ειδαμε μονο ο dr Connors/ Lizard ηταν καλο καστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το είδα χθες. Πολύ ευχάριστο, πέρασε η ώρα νεράκι. Εντυπωσιακά πλάνα και κινήσεις. Κλάσεις ανώτερο από τα παλιά spiderman κατά την γνώμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ολοι θελουμε οι ταινιες να ακολουθουν πιστα τα κομιξ ή τα βιβλια απο τα οποια προηλθαν; Εγω προσωπικα που δε διαβαζω βιβλια και κομιξ, δε με ενδιαφερει καθολου τι υποθεση θα εχει μια ταινια. Και δεν αναφερομαι μονο στον spiderman. Ασε που εαν βασιζεται στο κομιξ-βιβλιο θα ξερω το τελος, οποτε δε θα υπαρχει αγωνια..

 

Τωρα για την ταινια, αξιζει για κινηματογραφο, απο την αποψη του 3d, ή να περιμενω να την δω σε blu-ray;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα για την ταινια' date=' αξιζει για κινηματογραφο, απο την αποψη του 3d, ή να περιμενω να την δω σε blu-ray;[/quote']

Το 3d του δεν είναι κάτι τρελό πλην κάποιων σκηνών. Αξίζει ωστόσο να τη δεις σε κινηματογραφική αίθουσα λόγω της μεγάλης οθόνης και του καλού ήχου. 7 ευρώ δεν είναι πολλά...

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ταινια διαφορετικη απο τις προηγουμενες αλλα εμενα μαρεσε . Κανανε πιο κωλοπαιδο τον Peter Parker αλλα νομιζω το πηγανε καλα . Αξιζει να τη δεις για μενα στο σινεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα χτες και μου άρεσε περισσότερο από τα 3 προηγούμενα μαζί.

 

Όποιος έκατσε να δει την extra σκηνή στο τέλος και κατάλαβε ποιος ήταν ο τύπος ας το μοιραστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα χτες και μου άρεσε περισσότερο από τα 3 προηγούμενα μαζί.

 

Όποιος έκατσε να δει την extra σκηνή στο τέλος και κατάλαβε ποιος ήταν ο τύπος ας το μοιραστεί.

 

eddie brock sr

the jackal

electro

mysterio

 

διαλεξε και παρε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...