Προς το περιεχόμενο

Τα παντα για το Πλυσιμο στο πλυντηριο


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/12/2020 στις 3:17 ΜΜ, aizensama24 είπε

Αυτό το πράγμα εδώ μπαίνει στο πλυντήριο ή πάει απευθείας στα σκουπίδια?

https://gyazo.com/ef3407dab4b17ad4e62b2f7843292d18

Το είχα αφήσει αρκετό καιρό άπλυτο,  δε περίμενα ότι θα βγει τέτοιο πράγμα. Στα υπόλοιπα δεν έχει βγει κάτι τέτοιο.

Αν εχεις κανα πονοκεφαλο διαρροια αδιαθεσια πηγαινε και βηξε πανω εκει. Θα βγαλεις μουχλα μαζι με κορονοϊο, Κορονομούχλα!

πυρηνικο οπλο ειναι αυτο μην το πετας!

μετα πιαστο με γαντια και ριχτο εξω απο την πορτα αυτου που δεν συμπαθεις!
Game over - insert coins to continue :) 

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Eγω γενικα χρησιμοποιω pods, μια χαρα ευχαριστημενος ειμαι, θελω να πω, καθαριζουν και μυριζουν οκ, τι αλλο χρειαζεται να κανει ενα απορρυπαντικο? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, chemkyr είπε

οχι

 

Βαζεις λάθος απορρυπαντικό.

10 λεπτά πριν, chemkyr είπε

πρεπει να το δεις και σε σχέση με την τιη που πληρώνεις....τα απορρυπαντικά πρέπει πρωτίστως να καθαρίζουν, συμφωνώ.

Ωραία αυτα που λες  αλλά πρέπει να πεις προιόν.Ετσι στον αερα τι να πουμε;Ποσο καλό ή όχι είναι;Πόσο οικονομικό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
28 λεπτά πριν, chemkyr είπε

πρεπει να το δεις και σε σχέση με την τιη που πληρώνεις....τα απορρυπαντικά πρέπει πρωτίστως να καθαρίζουν, συμφωνώ.

Tα Ariel pods 3 in 1 χρησιμοποιω, τωρα για τιμη να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι ποσο εχουν, δυο πλυντηρια την εβδομαδα βαζω και εχει 23 pods μεσα οποτε δεν το πολυψαχνω στο θεμα τιμης. Βεβαια ενταξει, αν ειχα οικογενεια και εβαζα 1 πλυντηριο την ημερα θα το συζητουσαμε αλλιως ενδεχομενως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, chemkyr είπε

πρεπει να το δεις και σε σχέση με την τιη που πληρώνεις....τα απορρυπαντικά πρέπει πρωτίστως να καθαρίζουν, συμφωνώ.

Νομίζω ότι το μυστικό είναι στον τρόπο πλυσίματος πρώτα και μετά στο απορρυπαντικό, τα οποία σε γενικές γραμμές είναι τα ίδια. Στο φτηνό πρέπει να βάλεις περισσότερο και στο ακριβό λιγότερο!

Τα ρούχα καλό είναι να πλένονται πριν λερωθούν πολύ, οπότε ούτε πολύ απορρυπαντικό ούτε δυνατό και πολύωρο πρόγραμμα θα χρειαστεί.

Αυτό σημαίνει ότι δεν πλένουμε πολύ βρώμικα ρούχα μαζί με αυτά που είναι λίγο λερωμένα.

Αν κάποιο ρούχο έχει λεκέδες ρίχνουμε τα ειδικά προϊόντα που υπάρχουν στον λεκέ πριν το βάλουμε για πλύσιμο.

Αυτά εφάρμοζε η μητέρα μου, αυτά εφαρμόζουμε κι εμείς και τα παιδιά μας και δεν μας απασχόλησε ποτέ ποιο απορρυπαντικό είναι καλό και ποιο όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σύγχρονα πλυντήρια, τα περισσότερα ίσως, δουλεύουν με διαφορετικό προγραμματισμό απ'οτι πριν από χρόνια, οπότε όχι, δεν συμφωνώ και τόσο με τις συμβουλές μεγαλύτερων ανθρώπων που γνώρισαν τα πράγματα διαφορετικά. Επίσης, ακούγεται λίγο περίπλοκο να χρησιμοποιεί κάποιος ένα σωρό διαφορετικά προιόντα για να πετύχει το σχετικά απλό, να καθαρίσει τα ρούχα του. Ο ρόλος του απορρυπαντικού είναι σημαντικός, (εξίσου με αυτόν του πλυντηρίου), και θα πρέπει να πετυχαίνει το αυτονόητο, δηλαδή να καθαρίζει τα ρούχα (δεν μιλάω για ειδικές περιπτώσεις ρύπων). Αυτό που έχω παρατηρήσει, και γιάυτό ίσως πόσταρα, είναι ότι κάποια 'απορρυπαντικά' δεν διακαιώνουν τον τίτλο τους. Έχετε ξεχιρίσει κάποια? Εγώ δεν θα αναφρθώ σε μάρκες, αλλά δυστυχώς παρατήρησα ότι τα ελληνικά είναι πολυ μέτρια και αρκετά υπερτιμημένα. Τα επώνυμα ξένα από την άλλη είναι μεν αποτελεσματικά, αλλά πανάκριβα κατά την γνώμη μου. Εσείς, έχετε κάποια παρατήρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chemkyr είπε

θα μου δώσεις τα φώτα σου?

Ελλάδα Σκιπ και Αριέλ.Τα αγοράζει η σύζυγος σε σκόνη υγρό ή ταμπλετες ,οτι είναι σε πιο καλή τιμή.

Αγγλία Persil υγρό.Μια χαρα βγαίνουν και εκεί και εδώ.

Εσύ έχεις να δώσεις φώτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chemkyr είπε

δεν καταλαβαίνω το επιθετικό σου ύφος...όχι δεν έχω φώτα, αγώ από σας τα ζήτησα.

Κανενα επιθετικό υφος.Απο την άλλη θα βοηθαγε πιο πολυ αν έλεγες με το ταδε σαπούνι δεν καθαρίζουν τα ρουχα.Ετσι στον αερα δεν είναι συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...