Προς το περιεχόμενο

Κλιμακώνεται η δικαστική διαμάχη Apple και Samsung


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα αυτο λεμε! αν οι celebrities δεν ειχαν apple προιοντα, πολυ απλα δεν θα τα ηξερε κανεις αλλος και δεν θα τα έπαιρνε και η κατινα της γειτονιας για να πουλησει μουρη! απλα, οπως λεμε ferrari και νομιζουμε οτι ειναι τα καλυτερα αμαξια (οχι οτι δεν ειναι καλα απλα ειναι υπερεκτιμημένα και υπαρχουν και καλυτερα αυτοκινητα) ετσι λεμε και apple!

 

τα android fan boys υπερασπίζονται με αστεία παραδείγματα το "ανοιχτό" λειτουργικό που ήρθε να μας σώσει από την "κακιά" Apple.... :D

 

όσο και αν μην θέλετε να το παραδεχτείτε μερικές συσκευές της Samsung είναι καθαρή αντιγραφή συσκευών της Apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τα android fan boys υπερασπίζονται με αστεία παραδείγματα το "ανοιχτό" λειτουργικό που ήρθε να μας σώσει από την "κακιά" Apple.... :D

 

όσο και αν μην θέλετε να το παραδεχτείτε μερικές συσκευές της Samsung είναι καθαρή αντιγραφή συσκευών της Apple...

Καλα ότι πείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυπνήστε android fan boys Το Android απέτυχε. Απέτυχε γιατί, η Google «κατάλαβε» ότι το προηγούμενο μοντέλο (να κατασκευάζει μόνο το λογισμικό) δεν απέδιδε, έτσι διάλεξε να ακολουθήσει μία «Apple» τακτική. Η οποία τακτική υποχρεώνει την Google να έχει έλεγχο εκτός από το software, αλλά και στο hardware

Το νεο moto θα ειναι "η pure google εμπειρια χρησης" πληρωνεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς... που έχουμε και τα Apple θέματα... και κινίτε λίγο το φορουμ...

 

Θέλω να ξέρω, γιατί ασταμάτητα η Androids παν να πείσουν τον κόσμο για το πόσο κακια είναι η απλ, και το πόσο μάπα είναι τα προϊών της...

 

 

για να έκαναν της μηνήσεις, κάτι ξέρουν, είναι ψαγμένο το θέμα... στα κουτουρού το έκαναν; Εε οκ, αν βρήκαν κάτι, και έχουν δίκαιο, καλα κάνουν... επειδί δεν πρόβλεψαν η άλλοι οτι έχουν αυτά τα κενά; Μιλάμε για δις δολλαρια... εκεί όλα γίνονται!

Και δεν το κάνει μόνο η απλ. το έχουν κάνει και πολλές αλλές εταιρίες. στο τέλος θα πάρει η απλ ενα τεράστιο ποσοστο δολαριον, για να επιτρέπει την σάμσουν να χρησημοποιοι της πατέντες της....

 

p.s. σόρρυ για το ορθογραφικά... μεγάλοσα γερμανία και έχω λιγα χρόνια ελλαδα... κάνο λαθακια δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς... που έχουμε και τα Apple θέματα... και κινίτε λίγο το φορουμ...

 

Θέλω να ξέρω, γιατί ασταμάτητα η Androids παν να πείσουν τον κόσμο για το πόσο κακια είναι η απλ, και το πόσο μάπα είναι τα προϊών της...

 

 

για να έκαναν της μηνήσεις, κάτι ξέρουν, είναι ψαγμένο το θέμα... στα κουτουρού το έκαναν; Εε οκ, αν βρήκαν κάτι, και έχουν δίκαιο, καλα κάνουν... επειδί δεν πρόβλεψαν η άλλοι οτι έχουν αυτά τα κενά; Μιλάμε για δις δολλαρια... εκεί όλα γίνονται!

Και δεν το κάνει μόνο η απλ. το έχουν κάνει και πολλές αλλές εταιρίες. στο τέλος θα πάρει η απλ ενα τεράστιο ποσοστο δολαριον, για να επιτρέπει την σάμσουν να χρησημοποιοι της πατέντες της....

 

p.s. σόρρυ για το ορθογραφικά... μεγάλοσα γερμανία και έχω λιγα χρόνια ελλαδα... κάνο λαθακια δυστυχώς...

δεν ξερω αν στη Γερμανια πουλανε μονο Apple προϊόντα ή σας κανουν apple-fan-boys αλλα ποτε δεν ειπαμε οτι ειναι μαπα τα προϊόντα της! απλα λεμε οτι τα 600€ για το iphone ειναι παρα πολλα! ουτε διπύρηνο ειναι ουτε πολυ ραμ εχει ουτε τιποτα! ειναι ενα απλο (καλο) κινητο των περιπου 300€! και δεν χρειαζεται εμεις να πεισουμε τον κοσμο ποσο <<κακια>> ειναι! το κανει απο μονη της οταν κανει μηνύσεις που ενα λειτουργικο ετυχε να εχει κατω 4 κουμπακια οπως τα iphone της!

 

Μιλάμε για δις δολλαρια...

τα δισ. δολλαρια για την apple και την samsung ειναι ενα τάλιρο για μας! πιστευεις πως αν δεν τους περισευαν αυτα τα δισ. δολλαρια για μηνυσεις θα τις εκαναν; γιατι ειναι 50-50 αν θα γυρισει εις βαρος της apple το δικαστήριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν στη Γερμανια πουλανε μονο Apple προϊόντα ή σας κανουν apple-fan-boys αλλα ποτε δεν ειπαμε οτι ειναι μαπα τα προϊόντα της! απλα λεμε οτι τα 600€ για το iphone ειναι παρα πολλα! ουτε διπύρηνο ειναι ουτε πολυ ραμ εχει ουτε τιποτα! ειναι ενα απλο (καλο) κινητο των περιπου 300€! και δεν χρειαζεται εμεις να πεισουμε τον κοσμο ποσο <<κακια>> ειναι! το κανει απο μονη της οταν κανει μηνύσεις που ενα λειτουργικο ετυχε να εχει κατω 4 κουμπακια οπως τα iphone της!

 

1. Δεν είμαι apple-fan-boy. Πέρνω αυτο π μου αρέσει, και πιστέυω πως με ταιριάζει. Αντικοιμενηκά το βλέπω, και Android, και IOS Και Win Phone 6.5 είχα...

2. Το GS στην αρχή ήταν πιο φθηνό; η το Nexus; η το Desire; η το HTC HD2; Αξείζουν εδώ τα λεφτά; και σε 3 μηνές το πέρνεις στην μισή τιμή;

3. Έχει να βγάλει κινιτό 14 μήνες η απλ, ποσο καιρό έχει να βγάλει κινιτό η Samsung, HTC, etc; Και συγκρίνουμε καινουρίες συσκευες με 14 μηνων μηχάνημα; που λέμε οτι δεν αξίζει αυτα τα λεφτά;

 

ξανα λέω, δεν έιμαι απλ φαν μποι. απλα δεν μου αρέσει και λέμε μόνο αυτά π μας σημφέρει.

 

Αφού έτσι έιναι τα πραγματα... Όσα αρπάξουν, και απόπου μπορούν (διαφονώ οτι τα δίς, είναι σαν τάλιρα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν είμαι apple-fan-boy. Πέρνω αυτο π μου αρέσει, και πιστέυω πως με ταιριάζει. Αντικοιμενηκά το βλέπω, και Android, και IOS Και Win Phone 6.5 είχα...

2. Το GS στην αρχή ήταν πιο φθηνό; η το Nexus; η το Desire; η το HTC HD2; Αξείζουν εδώ τα λεφτά; και σε 3 μηνές το πέρνεις στην μισή τιμή;

3. Έχει να βγάλει κινιτό 14 μήνες η απλ, ποσο καιρό έχει να βγάλει κινιτό η Samsung, HTC, etc; Και συγκρίνουμε καινουρίες συσκευες με 14 μηνων μηχάνημα; που λέμε οτι δεν αξίζει αυτα τα λεφτά;

 

ξανα λέω, δεν έιμαι απλ φαν μποι. απλα δεν μου αρέσει και λέμε μόνο αυτά π μας σημφέρει.

1. μπραβο σου και καλα κανεις!

2. ναι ηταν πιο φτηνα αλλα οπως και να το παρεις με το περασμα του χρονου (nexus s βλεπε μεσα σε 3 μηνες) επεφταν οι τιμες κατακορυφα ενω στο iphone ακομα το καταραμενο 600αρι βλεπω!

3. η samsung πριν 2 περιπου μηνες(αν θυμαμαι καλα) εβγαλε το sgs2 που ειναι μεχρι στιγμης το καλυτερο smartphone στην αγορα και κοστιζει 470€ οπου το iphone(με 600€) ειναι λείψανο μπροστα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι καιρός να σταματήσουν να αντιγράφουν το design της Apple,δεν γίνεται να μοιάζουν τόσο πολύ δυο τηλέφωνα.

Καιρός ήταν,η υπομονή έχει και όρια και της Apple εξαντλήθηκαν,καιρός να κινηθεί και κατά όλων των άλλων αντιγραφέων όπως οι παρακάτω

 

Project1.png

 

καλή τη πίστη να πω έτυχε,αλλά δεν γίνεται ρε παιδιά,οθόνη το mac-οθόνη και το άλλο,πλήκτρα στο mac-τσουν πλήκτρα και στο άλλο,trackpad και μπαταρία και τα δύο,άντε σε ένα έτυχε αλλά σε όλα;Μη πείτε δε μοιάζουν γιατί θα πάω σε οφθαλμίατρο,μπαμ κάνουν ότι είναι ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα πρωτοποριακή εταιρία η apple...

 

 

...στις δικαστικές διαμάχες :rolleyes:

 

 

 

Εντάξει, τους παραδέχομαι σε αυτό τον τομέα όπως και στο μάρκετινγκ και το παραμύθιασμα των καταναλωτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εχω μια Pontiac Firebird του 82' αλλα για πες μου ρε εξυπνακια, η bugatti veyron δεν ειναι καλυτερη απο οποιαδηποτε ferrari;

 

Σε τι ακριβώς είναι καλύτερη μια Veyron από μια Ferrari? Ποιο γρήγορη ναι, καλύτερη όμως σε τι "εξυπνάκια"?

 

Επειδή κατάλαβα τη λογική σου, εαν αλυσοδέσω κι εγώ λοιπόν μια μεταχειρησμένη μηχανή jet στην καρότσα του datsun του γύφτου που πουλάει καρπούζια, το αυτοκίνητό του θα είναι καλύτερο από οποιαδήποτε Veyron επειδή θα είναι πιο γρήγορο, σωστός?

 

 

 

 

Εαν κρίνεις και τα κινητά έτσι όπως κρίνεις και τα αυτοκίνητα τότε ζήτω που κάηκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι ακριβώς είναι καλύτερη μια Veyron από μια Ferrari? Ποιο γρήγορη ναι, καλύτερη όμως σε τι "εξυπνάκια"?

 

Επειδή κατάλαβα τη λογική σου, εαν αλυσοδέσω κι εγώ λοιπόν μια μεταχειρησμένη μηχανή jet στην καρότσα του datsun του γύφτου που πουλάει καρπούζια, το αυτοκίνητό του θα είναι καλύτερο από οποιαδήποτε Veyron επειδή θα είναι πιο γρήγορο, σωστός?

 

 

 

 

Εαν κρίνεις και τα κινητά έτσι όπως κρίνεις και τα αυτοκίνητα τότε ζήτω που κάηκες...

 

η veyron ειναι καλυτερη στα παντα απο σχεδον οποιοδηποτε αυτοκινητο εχει βγει ποτε απο πλευρας ποιοτητας υλικων, μελετης και σχεδιασης, μηχανολογικων ρεκορ που εσπασε, προσοντων που προσφερει και γενικα αυτου που παρουσιαζει...ειναι βασικα θαυμα της τεχνολογιας to answer your question. η ferrari ειναι απλα ενα καλο supercar...

 

παρεπιπτοντως καπου (οχι εδω) διαβασα οτι το ipad3 θα εχει επεξεργαστη απο αλλη εταιρια...τωρα η apple εφυγε απο τη samsung ή η samsung την πεταξε εξω; μακαρι να το ξεραμε αυτο. παντως ιδωμεν οσον αφορα τα νεα τσιπ και πως θα πανε τα καινουρια apple προιοντα αν και οντως το θεμα με τις μηνυσεις εχει καταντησει λιγο γραφικο. ενταξει ειπαμε δισεκατομμυρια παιζονται αλλα οχι κι ετσι ρε φιλε...σε λιγο θα ζητανε πατεντα και για τις βιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...