Προς το περιεχόμενο

Nexus S Fan Club


dbzakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 468
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε Dbzakia χαλάρωσε λίγο μα τη Παναγία δηλαδή!!! Εχει γίνει η κινητή μπάτε σκύλοι αλέστε και αλεστικά μη δώσετε...

Σα να παίρνουμε προμήθειες από τις εταιρίες.

 

Ανοιξε ένα θέμα Nexus S, να λύνονται απορίες περί root, να δοκιμάζετε όσοι έχετε το τηλέφωνο νέες rom, Να κάνετε κάποιους οδηγούς προς νεοεισερχόμενους και θα είμαι η πρώτη που θα βγάλει το καπέλο και θα πει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ...

 

edit: Ολυμπιακός fan Club vs Παναθηναϊκός Fan club έχει γίνει η δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Dbzakia χαλάρωσε λίγο μα τη παναγία δηλαδή!!! Εχει γίνει η κινητή μπάτε σκύλοι αλέστε και αλεστικά μη δώσετε...

Σα να παίρνουμε προμήθειες από τις εταιρίες.

 

Ανοιξε ένα θέμα Nexus S, να λύνονται απορίες περί root, να δοκιμάζετε όσοι έχετε το τηλέφωνο νέες rom, Να κάνετε κάποιους οδηγούς προς νεοεισερχόμενους και θα είμαι η πρώτη που θα βγάλει το καπέλο και θα πει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ...

 

edit: Ολυμπιακός fan Club vs Παναθηναϊκός Fan club έχει γίνει η δουλειά

βασικα ανοιξα αυτο το θεμα διοτι σε αυτη την ειδηση αρχισαμε κανα δυο ατομα να μιλαμε για το συγκεκριμενο κινητο... btw τι ολυμπιακος και παναθηναικος λες; Πανιώνιος 4 ever!

 

οδηγους κτλ κτλ θα προσθεσω σε λιγο! I am searching!

 

Βρε Dbzakia χαλάρωσε λίγο μα τη Παναγία δηλαδή!!!

μα τι εγινε για να χαλαρωσω; :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ανοιξα αυτο το θεμα διοτι σε αυτη την ειδηση αρχισαμε κανα δυο ατομα να μιλαμε για το συγκεκριμενο κινητο... btw τι ολυμπιακος και παναθηναικος λες; Πανιώνιος 4 ever!

 

οδηγους κτλ κτλ θα προσθεσω σε λιγο! I am searching!

Τεσπα καλή αρχή από μένα και καλά Searcharismata. Αν και καλύτερα θα ήταν τα τεσταρίσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ είμαι fan! Σήμερα δίπλα δίπλα δύο εργοστασιακά κινητά. Ενα galaxy s και ένα nexus s και παρόλου που είναι σχεδόν ίδια μπορεί σε specs λίγο καλύτερο το galaxy δεν υπήρχε κάτι που να το έκανε τουλάχιστον με την ίδια ταχύτητα με το nexus. Από το web browsing μέχρι το άνοιγμα απλώνει εφαρμογών το nexus ήταν πολύ μα ΠΟΛΥ πιο γρήγορο παρόλο που δεν το περίμενα να έχουν τόση διαφορά. Είναι κρίμα για έναν απλό χρήστη που το θέλει να κάνει την δουλεία του να μην πέρνει την ταχύτητα που πλήρωσε στα χαρακτηριστηκά.

Εντάξει άμα μπείς στην διαδικασία τών costum roms τότε σίγουρα το galaxy θα είναι ίδιο με το εργοστασιακό nexus αλλά με costum και στο nexus πάλι θα ανοίξει η διαφορά. Είναι κρίμα να μην μπορείς να πάρεις τουλάχιστον το 90% αυτών που πλήρωσες για το galaxy.

Πιστεύω ότι το nexus είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον που θέλει να είναι πάντα ενημερωμένος με την τελευταία έκδοση χωρίς να μπαίνει σε διαδικασίες και να βγαίνει εκτός εγγύησης.

Επεξ/σία από giannisosfp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμαι fan! Σήμερα δίπλα δίπλα δύο εργοστασιακά κινητά. Ενα galaxy s και ένα nexus s και παρόλου που είναι σχεδόν ίδια μπορεί σε specs λίγο καλύτερο το galaxy δεν υπήρχε κάτι που να το έκανε τουλάχιστον με την ίδια ταχύτητα με το nexus. Από το web browsing μέχρι το άνοιγμα απλώνει εφαρμογών το nexus ήταν πολύ μα ΠΟΛΥ πιο γρήγορο παρόλο που δεν το περίμενα να έχουν τόση διαφορά. Είναι κρίμα για έναν απλό χρήστη που το θέλει να κάνει την δουλεία του να μην πέρνει την ταχύτητα που πλήρωσε στα χαρακτηριστηκά.

Εντάξει άμα μπείς στην διαδικασία τών costum roms τότε σίγουρα το galaxy θα είναι ίδιο με το εργοστασιακό nexus αλλά με costum και στο nexus πάλι θα ανοίξει η διαφορά. Είναι κρίμα να μην μπορείς να πάρεις τουλάχιστον το 90% αυτών που πλήρωσες για το galaxy.

Πιστεύω ότι το nexus είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον που θέλει να είναι πάντα ενημερωμένος με την τελευταία έκδοση χωρίς να μπαίνει σε διαδικασίες και να βγαίνει εκτός εγγύησης.

η βλακεια με το sgs ειναι πως πληρωνεις περισσοτερα χρηματα για ενα σχεδον ιδιο κινητο που εχουν << κλειδωμένες >> τις δυνατοτητες του! ετσι και εγω το εδωσα στην αδερφη μου οταν η εταιρια μου εδωσε το nexus s... θα μπορουσαν καλλιστα να ειναι στην ιδια τιμη αφου ειναι ξαδελφια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η βλακεια με το sgs ειναι πως πληρωνεις περισσοτερα χρηματα για ενα σχεδον ιδιο κινητο που εχουν << κλειδωμένες >> τις δυνατοτητες του! ετσι και εγω το εδωσα στην αδερφη μου οταν η εταιρια μου εδωσε το nexus s... θα μπορουσαν καλλιστα να ειναι στην ιδια τιμη αφου ειναι ξαδελφια!

τι εννοεις στο εδωσε η εταιρια.??????

 

και γενικα για το τοπικ,ειμαι συμφωνος,πλακα θα εχει να ειμαστε οι NexusS-χρηστες και να κοκορευομαστε:P:P(πλακα κανω,μην παρεξηγηθω|)

 

Ανοιξε ένα θέμα Nexus S, να λύνονται απορίες περί root, να δοκιμάζετε όσοι έχετε το τηλέφωνο νέες rom, Να κάνετε κάποιους οδηγούς προς νεοεισερχόμενους και θα είμαι η πρώτη που θα βγάλει το καπέλο και θα πει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ...

 

edit: Ολυμπιακός fan Club vs Παναθηναϊκός Fan club έχει γίνει η δουλειά

ναι σε αυτο εχει δικιο η karmen..

 

προτιμω περισσοτερο τις οδηγιες προς νεοεισερχομενους,δοκιμες κτλπ..

 

και που και που αν τυχει πεταμε κατι για να περηφανευτουμε:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις στο εδωσε η εταιρια.??????

 

και γενικα για το τοπικ,ειμαι συμφωνος,πλακα θα εχει να ειμαστε οι NexusS-χρηστες και να κοκορευομαστε:P:P(πλακα κανω,μην παρεξηγηθω|)

 

 

ναι σε αυτο εχει δικιο η karmen..

 

προτιμω περισσοτερο τις οδηγιες προς νεοεισερχομενους,δοκιμες κτλπ..

 

και που και που αν τυχει πεταμε κατι για να περηφανευτουμε:P

τι δεν καταλαβες απο το "μου το εδωσε εταιρια;" οσο δουλευα στον γουγλη μας εδιναν κινητα και μου ειχαν δωσει το galaxy s το οποιο εδωσα στην αδελφη μου οταν με ειδοποιησαν πως μου παρήγγειλαν το nexus s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην εργοστασιακη κατασταση σιγουρα ειναι πιο γρηογορο το nexus s.αν βαλεις ομως stock rom μια cyanogen ας πουμε και στα 2 ιδιες επιδοσεις θα εχουν.τα εχω δει με cyanogen το galaxy και πηγαινε το ιδιο γρηγορα με το δικο μου.οποτε οποιο απο τα 2 σου αρεσει οπτικα το παιρνεις αν εχεις σκοπο να βαλεις stock rom αφου ιδια ταχυτητα πανω κατω εχουν μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το nexus s μου με 2.3.5 NSCOLLAB-1.0.39.πολυ καλη rom σταθεροτατη γρηγορη με σκηνικο ιδιο με την stock 2.3.4.παρακατω τα αποτελεσματα στο quadrant με τον επεξεργαστη χρονισμενο στα 1.4

post-223641-0-28092500-1313935026_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το nexus s μου με 2.3.5 NSCOLLAB-1.0.39.πολυ καλη rom σταθεροτατη γρηγορη με σκηνικο ιδιο με την stock 2.3.4.παρακατω τα αποτελεσματα στο quadrant με τον επεξεργαστη χρονισμενο στα 1.4

post-223641-0-28092500-1313935026_thumb.png

πυραυλος ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το quadrant ειναι προγραμμα που και ευκολα το ξεγελας και μετραει οτι να ναι. Δοκιμασε κανα antutu η smartbench

χρησιμοποιησα το quadrant γιατι ολοι απο οτι ειδα στα bench ειτε στο youtube ειτε εδω παντου αυτο χρησιμοποιουν.συμφωνω οτι μπορει να στα βγαζει λιγο φουσκωμενα αλλα αυτο ισχυει για ολες τις συσκευες οποτε παλι το μετρο συγκρισης το ιδιο ειναι.

 

αλλα 2 benchmark με το antutu και το smartbench2011

post-223641-0-20369500-1313968711_thumb.png

post-223641-0-29971600-1313968741_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δεν καταλαβες απο το "μου το εδωσε εταιρια;" οσο δουλευα στον γουγλη μας εδιναν κινητα και μου ειχαν δωσει το galaxy s το οποιο εδωσα στην αδελφη μου οταν με ειδοποιησαν πως μου παρήγγειλαν το nexus s

 

Τι μαθαίνει κανείς όσο περνάνε τα χρόνια. Δεν ήξερα ότι η google προσλαμβάνει άτομο το οποίο

ειναι αξιωματικός πολεμικου ναυτικου και εχω επίσης τελειωσει βαρυ πυροβολικο πεζικου!
loooooooool

Και δεν το ήξερα να μην σπουδάζω πληροφορική :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Sorry για το offtopic αλλά δεν άντεξα στον πειρασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...