Προς το περιεχόμενο

Nexus S Fan Club


dbzakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι μαθαίνει κανείς όσο περνάνε τα χρόνια. Δεν ήξερα ότι η google προσλαμβάνει άτομο το οποίο loooooooool

Και δεν το ήξερα να μην σπουδάζω πληροφορική :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Sorry για το offtopic αλλά δεν άντεξα στον πειρασμό.

εχω τελειωσει και marketing και διαφημιση και εχουμε πει 500 φορες πως εχω περασει σε 4 σχολες (βασικα 3 αλλα η αλλη θεωρειτε επισης σχολη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 468
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω τελειωσει και marketing και διαφημιση και εχουμε πει 500 φορες πως εχω περασει σε 4 σχολες (βασικα 3 αλλα η αλλη θεωρειτε επισης σχολη)

Εφτασες με το παλιό acc; Αντε προσοχή πάλι μην έχουμε τα ίδια

 

edit: ops άκυρο με ξεγέλασες με τη φώτο γρρρρρρρρρρρρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτασες με το παλιό acc; Αντε προσοχή πάλι μην έχουμε τα ίδια

 

edit: ops άκυρο με ξεγέλασες με τη φώτο γρρρρρρρρρρρρ

 

:devil: :devil: :devil: στις 9:54 αν θυμαμαι καλα θα ξαναμπω στο παλιο! το καλο ομως ειναι πως αυτος ο οποιος μου εκανε αναφορα την εφαγε εις διπλουν! (ξερεις ποιος)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

:devil: :devil: :devil: στις 9:54 αν θυμαμαι καλα θα ξαναμπω στο παλιο! το καλο ομως ειναι πως αυτος ο οποιος μου εκανε αναφορα την εφαγε εις διπλουν! (ξερεις ποιος)

 

 

 

 

τεσπα ελπιζω να μην ξανασυμβει! :shifty: αλλα η αιτιολογια που εφαγα μπαν ηταν φοβερη: δε σε συμπαθω! :confused:

 

http://www.insomnia.gr/forum-9/announcement-13-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%84%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85-insomniagr/

Reported οπως καταλαβαινεις για διπλο λογο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι ο μονος που δεν καταλαβαινει τι θελεις να πεις; :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

πήρα το nexus σ και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.

root και CF αξίζουν?

πείτε μου μερικά βασικά apps που θα πρέπει να έχω όπως επίσης και κάποια που ίσος να μου φανούν και εμενα χρήσιμα.

και τέλος ελληνικό πληκτρολόγιο πως μπορώ να βάλω?

 

αυτά προς το παρόν.. =)

 

ευχαριστώ

 

edit: υπάρχει κάποιος τρόπος ενώ έχω κατεβάσει κάποιες εφαρμογές να τσεκάρω μετά την επιλογή για αυτόματη ενημέρωση? εκτος από το market που τις κανεις μια - μια και επίσης στο market μπορώ να δω σε κάποια καρτέλα όλες τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει μαζεμένες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

πήρα το nexus σ και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.

root και CF αξίζουν?

πείτε μου μερικά βασικά apps που θα πρέπει να έχω όπως επίσης και κάποια που ίσος να μου φανούν και εμενα χρήσιμα.

και τέλος ελληνικό πληκτρολόγιο πως μπορώ να βάλω?

 

αυτά προς το παρόν.. =)

 

ευχαριστώ

 

edit: υπάρχει κάποιος τρόπος ενώ έχω κατεβάσει κάποιες εφαρμογές να τσεκάρω μετά την επιλογή για αυτόματη ενημέρωση? εκτος από το market που τις κανεις μια - μια και επίσης στο market μπορώ να δω σε κάποια καρτέλα όλες τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει μαζεμένες?

γενικα αν θες custom rom και root μονο και μονο για τις νεες εκδοσεις android δεν σε συμφερει διοτι το nexus s παντα παιρνει πρωτο τις αναβαθμισεις! τωρα για το αν αξιζει για τα αλλα δεν μπορω να σου πω εγω! καποιες εφαρμογεες που θα ηταν καλο να εχεις:

 

Bluetooth File Transfer

Tiny Flashlight + LED

RealPlayer® Beta

APN on-off Widget

Adobe® Reader®

Uninstaller

 

 

 

και για ελληνικο πληκτρολογιο βαλε το multiling και το plugin για τα ελληνικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Uninstaller γιατί χρειάζεται? δεν μπορώ να σβήσω τις εφαρμογές αλλιώς?

κανένας launcher με παραπάνω widgets υπάρχει?η κάτι σε sense..? η ζητάω πολλά?

αυτά τα ads υπάρχει τρόπος να τα εξαφανίσω? εμφανίζονται παντού..!!! δεν τα μπορώ.. :/

όσες ερωτήσεις δεν έχουν απαντηθεί από το προηγούμενο μου post αν ξέρει κάποιος θα του ήμουν ευγνώμων.

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το Uninstaller γιατί χρειάζεται? δεν μπορώ να σβήσω τις εφαρμογές αλλιώς?

κανένας launcher με παραπάνω widgets υπάρχει?η κάτι σε sense..? η ζητάω πολλά?

αυτά τα ads υπάρχει τρόπος να τα εξαφανίσω? εμφανίζονται παντού..!!! δεν τα μπορώ.. :/

όσες ερωτήσεις δεν έχουν απαντηθεί από το προηγούμενο μου post αν ξέρει κάποιος θα του ήμουν ευγνώμων.

 

ευχαριστώ

Ειναι πιο πρακτικος ο uninstaller απο τον default τροπο.

Για launcher δες τον Go Launcher Ex.

Για τα ads δες το adfree (root required).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

πήρα το nexus σ και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.

root και CF αξίζουν?

 

ναι...

http://www.insomnia.gr/topic/416979-root-%CF%83%CE%B5-samsung-nexus-s/

 

πείτε μου μερικά βασικά apps που θα πρέπει να έχω όπως επίσης και κάποια που ίσος να μου φανούν και εμενα χρήσιμα.

και τέλος ελληνικό πληκτρολόγιο πως μπορώ να βάλω?

 

αυτά προς το παρόν.. =)

 

ευχαριστώ

 

adfree πρέπει να γίνει root ("χάνεις" την εγγύηση)

3g Watchdog σου μετράει τα MB που καταναλώνεις από το πακέτο ιντερνετ που προφανώς έχεις και ξέρεις πότε το πλησιάζεις

Root Explorer θέλει root -> έχεις πρόσβαση στα αρχεία συστήματος. Είναι πιο εξειδικευμένο από το my files της μαμάς...

Fast reboot κάνει ένα reboot του τηλεφώνου χωρίς να κλείσει και απελευθερώνει τυχόν δεσμευμένη μνήμη από κάποιες εφαρμογές

Απο Launcher τον Go Launcher

Insomnia app of course

Handcent ή Go sms για τα sms σου

Sygic Για gps

My back up pro για να πάρεις back up των εφαρμογών σου ή Titanium Back up (θέλεις root)

Penetrate pro για να μπορείς να μπεις σε ώρα ανάγκης από κανένα γειτονικό wifi Που έχει WEP key

Documents to go για να έχεις word excel κλπ αρχεία να τα ανοίγεις και να τα κάνεις edit στο κινητό σου

PhoneMyPc για πρόσβαση στο Pc Σου από το κινητό

Shazam για αναγνώριση κάποιου μουσικού κομματιού που ακούς αλλά δεν θυμάσαι ή δεν ξέρεις τίτλο

Shootme θέλει root για να πάρεις screenshot την οθόνη του κινητού με ένα απλό κούνημα

Skype ξέρεις τι είναι

Trillian το προτιμάω από το κλασικό Msn app

Tapatalk για τα αγαπημένα σου φόρουμ

Vignette αντι το μαμά app για την camera

Wifi explorer για να μεταφέρεις αρχεία από το Pc στο κινητό χωρίς καλώδιο

 

ΚΑι αρκετά άλλα που μπορείς να τα βρεις αν έχεις όρεξη για διάβασμα εδώ

 

http://www.insomnia.gr/topic/360501-android-applications/

 

Για το ελληνικό πληκτρολόγιο μια και έχει επίσημη ελληνική λογικά πας στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου και εκτός από τα Αγγλικά τικάρεις και τα ελληνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...