Προς το περιεχόμενο

Nexus S Fan Club


dbzakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχει ελληνικό swype πληκτρολόγιο?

επίσης αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως δουλεύουν οι ειδοποιήσεις για τοις ενημερώσεις των εφαρμογών γιατί έχουν σπάσει τα νεύρα μου...=/ όταν μπαίνω μέσα στο market σε μια εφαρμογή που έχω μου λέει ενημέρωση oki αλλα πως γίνετε να ξέρω ότι υπάρχει ενημέρωση χωρίς να μπω στο market? εκτός αν δεν γίνετε, μην ψάχνω και τσάμπα.

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 468
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπάρχει ελληνικό swype πληκτρολόγιο?

επίσης αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως δουλεύουν οι ειδοποιήσεις για τοις ενημερώσεις των εφαρμογών γιατί έχουν σπάσει τα νεύρα μου...=/ όταν μπαίνω μέσα στο market σε μια εφαρμογή που έχω μου λέει ενημέρωση oki αλλα πως γίνετε να ξέρω ότι υπάρχει ενημέρωση χωρίς να μπω στο market? εκτός αν δεν γίνετε, μην ψάχνω και τσάμπα.

 

ευχαριστώ

μα για τις ενημερωσεις στο λεει στο notification bar! γραφε "διαθέσιμες ενημερώσεις"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μόνη ενημέρωση που είδα ήταν αυτή για την 2.3.4 για τις εφαρμογές δεν μου τις βγάζει...ενώ αν πάω μέσα στο market στις εφαρμογές μου έχει 1-2 που λένε διπλα ενημέρωση...

άσχετο κανένα καλο πρόγραμμα για να τσεκάρω τις λειτουργίες του κινητού υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μόνη ενημέρωση που είδα ήταν αυτή για την 2.3.4 για τις εφαρμογές δεν μου τις βγάζει...ενώ αν πάω μέσα στο market στις εφαρμογές μου έχει 1-2 που λένε διπλα ενημέρωση...

άσχετο κανένα καλο πρόγραμμα για να τσεκάρω τις λειτουργίες του κινητού υπάρχει?

τι να σου πω... εμενα στο notification bar μου λεει διαθέσιμες ενημερώσεις και οταν το παταω με βγαζει αυτοματα στο market...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα ...θα το κοιτάω αυτές τις μέρες να δω.

η επιλογή που είναι μέσα σε κάθε εφαρμογή και λέει "επιτρέπει την αυτόματη ενημέρωση" είναι για να κάνει μονο του update όταν υπάρχει χωρίς να με ρωτάει σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να βάλει κανείς ελληνικό Swype στο Nexus S θα χάσει την εγγύηση του;

τι ασχετο ηταν αυτο τωρα?οταν κανεις εγκατασταση μια εφαρμογη απο το μαρκετ οπως το Multiling στην προκειμενη περιπτωση χανεις την εγγυηση?καλο θα ειναι να μη γεμιζουμε τα Post με ασυναρτητα πραγματα απλα να γραφουμε πραγματα που χρειαζονται και θα βοηθησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι άσχετο. Το swype δεν υπάρχει στο μάρκετ από όσο ξέρω (εκτός αν εμφανίζεται με market enabler ή κάτι τέτοιο) και αν το βρείς από αλλού για να το περάσεις χρειάζεται root. Άρα χάνεις την εγγύηση.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι άσχετο. Το swype δεν υπάρχει στο μάρκετ από όσο ξέρω (εκτός αν εμφανίζεται με market enabler ή κάτι τέτοιο) και αν το βρείς από αλλού για να το περάσεις χρειάζεται root. Άρα χάνεις την εγγύηση.

 

android.png

δεν ξερω τι γινεται με το swype Παντως με το multiling ειμαι μια χαρα και εχοντας βρει διαφορες εφαρμογες και παιχνιδια στο διαδίκτυο τα περασα μεσω του υπολογιστη χωρις root οποτε σε παρακαλω εξήγησέ μου πως χανεται η εγγύηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To swype δεν είναι ένα απλό apk που το βρίσκεις κάπου, το πετάς χύμα μεσα στο κινητο και το τρέχεις. Πρέπει να τοποθετήσεις τα αρχεία του μεσα σε έναν συγκεκριμένο υποφάκελο του συστήματος. Για να βρεις αυτόν τον φάκελο πρέπει να γίνεις root και να τον κάνεις R/W με ένα πρόγραμμα σαν τον root explorer. Μόλις γίνεις root χάνεται η εγγύηση. Στο SGS τουλάχιστον έτσι γίνεται (το έχει μεσα αλλά μπορεί να θέλεις πχ μια πιο καινούρια έκδοση), αν υπάρχει ευκολότερος τρόπος θα με ενδιέφερε κι εμένα.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To swype δεν είναι ένα απλό apk που το βρίσκεις κάπου, το πετάς χύμα μεσα στο κινητο και το τρέχεις. Πρέπει να τοποθετήσεις τα αρχεία του μεσα σε έναν συγκεκριμένο υποφάκελο του συστήματος. Για να βρεις αυτόν τον φάκελο πρέπει να γίνεις root και να τον κάνεις R/W με ένα πρόγραμμα σαν τον root explorer. Μόλις γίνεις root χάνεται η εγγύηση. Στο SGS τουλάχιστον έτσι γίνεται (το έχει μεσα αλλά μπορεί να θέλεις πχ μια πιο καινούρια έκδοση), αν υπάρχει ευκολότερος τρόπος θα με ενδιέφερε κι εμένα.

 

android.png

ohhhhh καταλαβα! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δεν καταλαβες απο το "μου το εδωσε εταιρια;" οσο δουλευα στον γουγλη μας εδιναν κινητα και μου ειχαν δωσει το galaxy s το οποιο εδωσα στην αδελφη μου οταν με ειδοποιησαν πως μου παρήγγειλαν το nexus s

Τι δουλεια εκανες στην google ...?επειδη δουλευουν τα αδερφια μου εκει,στην california ομως..

και μετα τι σε χαλασε και εφυγες..?μμμμ.....

android.png

 

 

Τι μαθαίνει κανείς όσο περνάνε τα χρόνια. Δεν ήξερα ότι η google προσλαμβάνει άτομο το οποίο loooooooool

Και δεν το ήξερα να μην σπουδάζω πληροφορική Sorry για το offtopic αλλά δεν άντεξα στον πειρασμό.

 

Εχω λιωσει!!!!!

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δουλεια εκανες στην google ...?επειδη δουλευουν τα αδερφια μου εκει,στην california ομως..

και μετα τι σε χαλασε και εφυγες..?μμμμ.....

android.png

 

 

 

Εχω λιωσει!!!!!

android.png

υπεύθυνος marketing και διαφήμισης αλλα επρεπε να φυγω διοτι πηρα τιτλο αξιωματικού στο πολεμικο ναυτικο και δεν μπορουσα να τρεχω και εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα λοιπόν για να περάσει κανείς Swype(το καλύτερο πληκτρολόγιο για Android) χάνει την εγγύησή του και αναγκάζεται να χρησιμοποιεί υποκατάστατα τύπου Multiling.

 

edit: koslibpro 'γεια στο στόμα σου! :)

salonikios_27 σου απάντησε ο Αρχάγγελος. Να ποστάρεις ΜΟΝΟ όταν ξέρεις κάτι.

Dbzakias2(aka bdzakias), νόμιζα πως σε πήραν στην NASA!!! Google -> ΠΝ κατευθείαν Αξιωματικός, ούτε καν Υπαξιωματικός, super! Άντε και για πρόεδρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπεύθυνος marketing και διαφήμισης αλλα επρεπε να φυγω διοτι πηρα τιτλο αξιωματικού στο πολεμικο ναυτικο και δεν μπορουσα να τρεχω και εκει...

 

Καλα ρε προτιμας τον στρατο απο τον γοογλη..?

Περιεργα τα πραγματα......

Και δεν μου λες,τι σχολες εχεις τελειωσει..?κ τωρα τι δουλεια κανεις..?επειδη με ενδιαφερει κ εμενα να δουλεψω στην google και αν ειναι να κανω οτι εκανες και εσυ....

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...