Προς το περιεχόμενο

Nexus S Fan Club


dbzakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 468
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α, δεν παίζω :mad: Αουρα ή σκέτο; Τί βρήκες καλύτερο, αν είναι να το μελετήσω. Κάποια στιγμή σύντομα θα βάλω ginger και αναγκαστικά θα ξαναπεράσω κάποια πράγματα που...εχμμμ...δεν μπαίνουν αυτόματα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι...

http://www.insomnia.gr/topic/416979-root-%CF%83%CE%B5-samsung-nexus-s/

 

 

 

adfree πρέπει να γίνει root ("χάνεις" την εγγύηση)

3g Watchdog σου μετράει τα MB που καταναλώνεις από το πακέτο ιντερνετ που προφανώς έχεις και ξέρεις πότε το πλησιάζεις

Root Explorer θέλει root -> έχεις πρόσβαση στα αρχεία συστήματος. Είναι πιο εξειδικευμένο από το my files της μαμάς...

Fast reboot κάνει ένα reboot του τηλεφώνου χωρίς να κλείσει και απελευθερώνει τυχόν δεσμευμένη μνήμη από κάποιες εφαρμογές

Απο Launcher τον Go Launcher

Insomnia app of course

Handcent ή Go sms για τα sms σου

Sygic Για gps

My back up pro για να πάρεις back up των εφαρμογών σου ή Titanium Back up (θέλεις root)

Penetrate pro για να μπορείς να μπεις σε ώρα ανάγκης από κανένα γειτονικό wifi Που έχει WEP key

Documents to go για να έχεις word excel κλπ αρχεία να τα ανοίγεις και να τα κάνεις edit στο κινητό σου

PhoneMyPc για πρόσβαση στο Pc Σου από το κινητό

Shazam για αναγνώριση κάποιου μουσικού κομματιού που ακούς αλλά δεν θυμάσαι ή δεν ξέρεις τίτλο

Shootme θέλει root για να πάρεις screenshot την οθόνη του κινητού με ένα απλό κούνημα

Skype ξέρεις τι είναι

Trillian το προτιμάω από το κλασικό Msn app

Tapatalk για τα αγαπημένα σου φόρουμ

Vignette αντι το μαμά app για την camera

Wifi explorer για να μεταφέρεις αρχεία από το Pc στο κινητό χωρίς καλώδιο

 

ΚΑι αρκετά άλλα που μπορείς να τα βρεις αν έχεις όρεξη για διάβασμα εδώ

 

http://www.insomnia.gr/topic/360501-android-applications/

 

Για το ελληνικό πληκτρολόγιο μια και έχει επίσημη ελληνική λογικά πας στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου και εκτός από τα Αγγλικά τικάρεις και τα ελληνικά

WOW μπράβο ήσουν πληρέστατη... καιρό έψαχνα ένα τέτοιο post για να ξέρω τι βασικές εφαρμογές πρέπει να εγκαταστήσω.. και πάλι μπράβο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι...

http://www.insomnia.gr/topic/416979-root-%CF%83%CE%B5-samsung-nexus-s/

 

 

 

adfree πρέπει να γίνει root ("χάνεις" την εγγύηση)

3g Watchdog σου μετράει τα MB που καταναλώνεις από το πακέτο ιντερνετ που προφανώς έχεις και ξέρεις πότε το πλησιάζεις

Root Explorer θέλει root -> έχεις πρόσβαση στα αρχεία συστήματος. Είναι πιο εξειδικευμένο από το my files της μαμάς...

Fast reboot κάνει ένα reboot του τηλεφώνου χωρίς να κλείσει και απελευθερώνει τυχόν δεσμευμένη μνήμη από κάποιες εφαρμογές

Απο Launcher τον Go Launcher

Insomnia app of course

Handcent ή Go sms για τα sms σου

Sygic Για gps

My back up pro για να πάρεις back up των εφαρμογών σου ή Titanium Back up (θέλεις root)

Penetrate pro για να μπορείς να μπεις σε ώρα ανάγκης από κανένα γειτονικό wifi Που έχει WEP key

Documents to go για να έχεις word excel κλπ αρχεία να τα ανοίγεις και να τα κάνεις edit στο κινητό σου

PhoneMyPc για πρόσβαση στο Pc Σου από το κινητό

Shazam για αναγνώριση κάποιου μουσικού κομματιού που ακούς αλλά δεν θυμάσαι ή δεν ξέρεις τίτλο

Shootme θέλει root για να πάρεις screenshot την οθόνη του κινητού με ένα απλό κούνημα

Skype ξέρεις τι είναι

Trillian το προτιμάω από το κλασικό Msn app

Tapatalk για τα αγαπημένα σου φόρουμ

Vignette αντι το μαμά app για την camera

Wifi explorer για να μεταφέρεις αρχεία από το Pc στο κινητό χωρίς καλώδιο

 

ΚΑι αρκετά άλλα που μπορείς να τα βρεις αν έχεις όρεξη για διάβασμα εδώ

 

http://www.insomnia.gr/topic/360501-android-applications/

 

Για το ελληνικό πληκτρολόγιο μια και έχει επίσημη ελληνική λογικά πας στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου και εκτός από τα Αγγλικά τικάρεις και τα ελληνικά

 

 

κάποια προγράμματα όπως το Penetrate προ δεν τα βρήκα στο market,κάνω κάτι λάθος?

αυτό για τις αυτόματες αναβαθμίσεις τον εφαρμογών ξέρει κανείς κάτι?

όσο για τα ελληνικά έχει για το menu αλλα δεν έχει πληκτρολόγιο αυτό το swype που διαβάζω κάπου που το βρίσκω?

 

σας ευχαριστώ όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια προγράμματα όπως το Penetrate προ δεν τα βρήκα στο market,κάνω κάτι λάθος?

όχι λογικό να μη το βρεις. Ολες τις εφαρμογές που είναι επί πληρωμή δεν τις βλέπεις... :rolleyes:

 

αυτό για τις αυτόματες αναβαθμίσεις τον εφαρμογών ξέρει κανείς κάτι?

 

Για δες αυτό http://androidadvices.com/how-to-simply-disable-android-market-software-update-notifications/

όσο για τα ελληνικά έχει για το menu αλλα δεν έχει πληκτρολόγιο αυτό το swype που διαβάζω κάπου που το βρίσκω?

 

σας ευχαριστώ όλους!

Δε παίζει να έχει επίσημη ελληνική rom Και να μην έχει Ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Ψάξε ή περίμενε τον Dbzakia να σου πει και για το swype...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι λογικό να μη το βρεις. Ολες τις εφαρμογές που είναι επί πληρωμή δεν τις βλέπεις... :rolleyes:

 

βλέπω εφαρμογές που είναι επί πληρωμή,μήπως δεν βλέπω όλες όσες υπάρχουν?

πως μπορώ να δω όλες τις εφαρμογές στο market?

 

 

σε ευχαριστώ! αυτό έψαχνα!

απορία ενώ είναι τσεκαρισμένο να με ειδοποιεί αν υπάρχει αναβάθμιση έχω ένα πρόγραμμα που λέει στα δεξιά αναβάθμιση αλλα δεν μου βγάζει κάτι στο notification bar,μήπως κατάλαβα κάτι λάθος?

 

Δε παίζει να έχει επίσημη ελληνική rom Και να μην έχει Ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Ψάξε ή περίμενε τον Dbzakia να σου πει και για το swype...

 

και όμως.... :D κοίταγα στο net και κανένας δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.. =/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω εφαρμογές που είναι επί πληρωμή,μήπως δεν βλέπω όλες όσες υπάρχουν?

πως μπορώ να δω όλες τις εφαρμογές στο market?

 

Δε το βλέπω ούτε εγώ σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα. Ε ψάξε το απο αλλού βρε :P

 

σε ευχαριστώ! αυτό έψαχνα!

απορία ενώ είναι τσεκαρισμένο να με ειδοποιεί αν υπάρχει αναβάθμιση έχω ένα πρόγραμμα που λέει στα δεξιά αναβάθμιση αλλα δεν μου βγάζει κάτι στο notification bar,μήπως κατάλαβα κάτι λάθος?

Δε ξέρω τι παίζει. Restart έκανες μπας και έχει φάει κόλλημα;

 

και όμως.... :D κοίταγα στο net και κανένας δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.. =/

Πλάκα κάνεις ε; Γιατί έγιναν μυθικοί καυγάδες για επίσημες αλλά όχι ελληνικές roms χμμμμμμμμμμμμμμμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το βλέπω ούτε εγώ σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα. Ε ψάξε το απο αλλού βρε :P

 

 

Δε ξέρω τι παίζει. Restart έκανες μπας και έχει φάει κόλλημα;

 

 

Πλάκα κάνεις ε; Γιατί έγιναν μυθικοί καυγάδες για επίσημες αλλά όχι ελληνικές roms χμμμμμμμμμμμμμμμμμ

 

ε στείλε μου κανένα pm βρε με διευθύνσεις,τηλέφωνα κτλ.... :P πρώτη φορά android το γύρισα από iOS :D

 

θα του κάνω ένα restart να το τσεκάρω.

 

εσύ πιο τηλέφωνο έχεις?

 

ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε στείλε μου κανένα pm βρε με διευθύνσεις,τηλέφωνα κτλ.... :P πρώτη φορά android το γύρισα από iOS :D

 

θα του κάνω ένα restart να το τσεκάρω.

 

εσύ πιο τηλέφωνο έχεις?

 

ευχαριστώ και πάλι!

Μέσα στο θέμα του Nexus S τολμώ να πω ότι είμαι μία πανευτυχής κάτοχος του Samsung GALAXY S B)

 

θα έχεις το πμ σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καλά κάνεις! δεν θα το αναλύσω όμως γιατί θα πέσουν να με φάνε.. =)

 

σε ευχαριστώ για το pm!

 

φυσικά όποια άλλη βοήθεια ευπρόσδεκτη ώστε να κάνω τα πρώτα μου βηματάκια...! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το βλέπω ούτε εγώ σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα. Ε ψάξε το απο αλλού βρε :P

 

 

Δε ξέρω τι παίζει. Restart έκανες μπας και έχει φάει κόλλημα;

 

 

Πλάκα κάνεις ε; Γιατί έγιναν μυθικοί καυγάδες για επίσημες αλλά όχι ελληνικές roms χμμμμμμμμμμμμμμμμμ

ελληνικο πληκτρολογιο δεν εχει γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει καμια ελληνικη google η οποια βγαζει την επισημη αναβαθμιση για τις συσκευες ελλαδα οπως κανει η samsung και περιμενει ο κοσμος κατι μηνες να φιλοτιμηθει να βγαλει την επισημη ελληνικη.η μαμα google βγαζει την αναβαθμιση μια για ολους σε ολες τις χωρες και την τσιμπας αμεσως επισημα χωρις να χανεις εγγυηση.αυτη ειναι η διαφορα.βεβαια το να παρεις το nexus και να μην του πεταξεις τα ματια εξω με custom rom πειραγμα κτλ. ειναι ξενερωμα.το κινητο προσφερεται για απειρο πειραγμα.καλο ειναι παντως που εχεις το τελευταιο λογισμικο και θα παρει και το icecream επισημα για οποιον δεν θελει να το πειραξει αλλα εγω προτεινω να το ξετιναξετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WOW μπράβο ήσουν πληρέστατη... καιρό έψαχνα ένα τέτοιο post για να ξέρω τι βασικές εφαρμογές πρέπει να εγκαταστήσω.. και πάλι μπράβο :D

 

και αυτο εδω τι ειναι? http://www.insomnia.gr/topic/413912-top-android-%ce%b5%cf%86%ce%b1%cf%81%ce%bc%ce%bf%ce%b3%cf%89%ce%bd-%cf%83%ce%b5-%ce%ba%ce%b1%ce%b8%ce%b5-%ce%ba%ce%b1%cf%84%ce%b7%ce%b3%ce%bf%cf%81%ce%b9%ce%b1/ :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελληνικο πληκτρολογιο δεν εχει γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει καμια ελληνικη google η οποια βγαζει την επισημη αναβαθμιση για τις συσκευες ελλαδα οπως κανει η samsung και περιμενει ο κοσμος κατι μηνες να φιλοτιμηθει να βγαλει την επισημη ελληνικη.η μαμα google βγαζει την αναβαθμιση μια για ολους σε ολες τις χωρες και την τσιμπας αμεσως επισημα χωρις να χανεις εγγυηση.αυτη ειναι η διαφορα.βεβαια το να παρεις το nexus και να μην του πεταξεις τα ματια εξω με custom rom πειραγμα κτλ. ειναι ξενερωμα.το κινητο προσφερεται για απειρο πειραγμα.καλο ειναι παντως που εχεις το τελευταιο λογισμικο και θα παρει και το icecream επισημα για οποιον δεν θελει να το πειραξει αλλα εγω προτεινω να το ξετιναξετε

salonikie απλά ξαφνιάστηκα... Και θα σου πω το γιατί. Γιατί γίνανε Ομηρικές συζητήσεις για μία rom στο Galaxy S και το αν υποστηρίζει Ελληνικά. Και έρχεσαι και μου επιβεβαιώνεις ότι το Nexus S δεν έχει όντως ελληνικό keyboard. Δεν είναι κάτι τρομερό αλλά να λέγεται...

 

Σωστός ρε συ σε ξέχασα εσένα sorry :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...