Προς το περιεχόμενο

Nexus S Fan Club


dbzakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα ρε προτιμας τον στρατο απο τον γοογλη..?

Περιεργα τα πραγματα......

Και δεν μου λες,τι σχολες εχεις τελειωσει..?κ τωρα τι δουλεια κανεις..?επειδη με ενδιαφερει κ εμενα να δουλεψω στην google

android.png

 

τωρα αξιωματικός και δασκαλος kick boxing στον ελευθερο χρονο μου... εχω τελειωσει ναυτικων δοκιμων, επιμέλεια υποτιτλισμού (ευτυχως μονο 2 χρονια ηταν), marketing και διαφήμιση... αυτα απο σχολες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 468
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στην official σελίδα του swype έχει μια έκδοση beta την οποία όμως κατεβάζεις από το site το θέμα είναι αν αυτή η έκδοση χρειάζεται να είσαι root για να την περάσεις η όχι? και φυσικά αν έχει ελληνικά...

κρίμα πάντως χωρίς να το έχω δουλέψει το πληκτρολόγιο μου φάνηκε παρα πολύ εύχρηστο έστω και για όταν γράφω αγγλικά...

 

ερώτηση για root: καταρχήν πιο οδηγό να συμβουλευτώ για να κάνω root?

δεύτερον στο nexus S μπορώ αν θελήσω να το γυρίσω στην εργοστασιακή κατάσταση? και αν ναι υπάρχει κάποιος μετρητής όπως στο galaxy S2 που καταγράφει πόσες φορές έβαλες custom ROM κτλ?

και τέλος ποιές ROM μου προτείνεται ? (για ROM κτλ θα τα κατεβάζω από το site των XDA σωστά?)

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκαθαρίσαμε λοιπόν πως για να περάσεις Swype(που το Galaxy S το έχει εξαρχής) στο Nexus S , χάνεις την εγγύησή σου.

 

 

Όσον αφορά το FM radio, πόσους σταθμούς μπορεί να αποθηκεύσει κανείς στην μνήμη του Nexus S;

Επίσης το RDS πόσους χαρακτήρες εμφανίζει ανά οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τωρα αξιωματικός και δασκαλος kick boxing στον ελευθερο χρονο μου... εχω τελειωσει ναυτικων δοκιμων, επιμέλεια υποτιτλισμού (ευτυχως μονο 2 χρονια ηταν), marketing και διαφήμιση... αυτα απο σχολες.

Κοιταξε δηλαδη αφιερωσες περιπου δεκα χρονια σε τριτοβαθμια εκπαιδευση..και σε πηρε η google για υπευθυνο στο marketing,τμημα το οποιο ειναι τρελα σημαντικο για καθε εταιρια μιας και απο αυτο εξαρτωνται ολα!και εβαλε εσενα,απλα με πτυχια,χωρις μεταπτυχιακα διατριβες κτλπ να εισαι υπευθυνος στο marketing ..?

Αρχιζω να νομιζω οτι ζω σε παραμυθι,δηλαδη εγω με phd οταν κανω θα μου χαρισουν την εταιρια!!

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκαθαρίσαμε λοιπόν πως για να περάσεις Swype(που το Galaxy S το έχει εξαρχής) στο Nexus S , χάνεις την εγγύησή σου.

 

 

Όσον αφορά το FM radio, πόσους σταθμούς μπορεί να αποθηκεύσει κανείς στην μνήμη του Nexus S;

Επίσης το RDS πόσους χαρακτήρες εμφανίζει ανά οθόνη;

 

 

δεν έχω καταλάβει φίλε.

 

τα γράφεις όλα αυτά για να μου πεις πως το nexus s δεν έχει από μονο του το swype και FM radio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε δηλαδη αφιερωσες περιπου δεκα χρονια σε τριτοβαθμια εκπαιδευση..και σε πηρε η google για υπευθυνο στο marketing,τμημα το οποιο ειναι τρελα σημαντικο για καθε εταιρια μιας και απο αυτο εξαρτωνται ολα!και εβαλε εσενα,απλα με πτυχια,χωρις μεταπτυχιακα διατριβες κτλπ να εισαι υπευθυνος στο marketing ..?

Αρχιζω να νομιζω οτι ζω σε παραμυθι,δηλαδη εγω με phd οταν κανω θα μου χαρισουν την εταιρια!!

 

android.png

 

καταρχας ποιος σου ειπε οτι δεν εχω μεταπτυχιακά... δευτερον να ξερεις οτι απο καθε χωρα έπαιρνε μια ομαδα 3-5 ατομα για την επιμέλεια στη χωρα τους! δλδ εγω και τα αλλα 3 ατομα ήμασταν υπεύθυνοι για την Ελλαδα! δεν ξερω αν με καταλαβαίνεις...

 

 

οτι αλλο θες καλυτερα σε πμ να μη χαλαμε και αυτο το τοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δεν έχω καταλάβει φίλε.

 

τα γράφεις όλα αυτά για να μου πεις πως το nexus s δεν έχει από μονο του το swype και FM radio?

 

ΚΑΙ αυτο αλλα και κατι ακομα,ξερει αυτος..πιστεψε με φιλε..

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω καταλάβει φίλε.

 

τα γράφεις όλα αυτά για να μου πεις πως το nexus s δεν έχει από μονο του το swype και FM radio?

 

Να μάθω θέλω γιατί ο Dbzakias2/dbzakias/karteo24 λέγαν πως έχει FM radio.

 

Τελικά έχει ή δεν έχει FM radio; Και αν έχει, γνωρίζετε να απαντήσετε στις ερωτήσεις σχετικά με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω καταλάβει φίλε.

 

τα γράφεις όλα αυτά για να μου πεις πως το nexus s δεν έχει από μονο του το swype και FM radio?

και άργησες να το καταλάβεις...

 

Να μάθω θέλω γιατί ο Dbzakias2/dbzakias/karteo24 λέγαν πως έχει FM radio.

 

Τελικά έχει ή δεν έχει FM radio; Και αν έχει, γνωρίζετε να απαντήσετε στις ερωτήσεις σχετικά με αυτό;

οταν συνδεσεις τα ακουστικα σου εμφανιζει στο notification bar οτι εχει συνδεθει μια συσκευη και οταν το πατησεις σε πεταει σε μια εφαρμογη οπου πατας τη συχνοτητα του σταθμου και παιζει... τα ακουστικα αυτα αν θυμαμαι 5€ τα ειχα παρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καταρχας ποιος σου ειπε οτι δεν εχω μεταπτυχιακά... δευτερον να ξερεις οτι απο καθε χωρα έπαιρνε μια ομαδα 3-5 ατομα για την επιμέλεια στη χωρα τους! δλδ εγω και τα αλλα 3 ατομα ήμασταν υπεύθυνοι για την Ελλαδα! δεν ξερω αν με καταλαβαίνεις...

 

 

οτι αλλο θες καλυτερα σε πμ να μη χαλαμε και αυτο το τοπικ

καταλαβαινω καταλαβαινω,μην υποτιμας καθολου την αντιληψη μου,μικρος ειμαι,οχι μπουμπουνας! Ξερω οτι σιγουρα δεν ειναι 3 η 4 ατομα για καθρ χωρα!επειδη και ο πατερας μου ηθελε να δουλεψει στην google και με μεταπτυχιακα,εμπειρια μεγαλη κτλπ δεν τον πηραν κ μαλιστα με διαβεβαιωνει οτι 10 ατομα τουλαχιστον ειναι στις δημοσιες σχεσεις!αλλαζουν μεν τα πραγματα αν 3>10...

 

Οκ απλά δεν ειχες αναφερει για μεταπτυχιακα ενω θεωρουνται σχολες,οταν καποιος ρωταει..

Τελος απο εμενα το offtopic,ο καθε νοων νοητω εδω μεσα,αν θελεις.εσυ κατι πολυ ευχαριστως να μου στειλεις πμ.

Καλημερα

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το Nexus S έχει ή δεν έχει δέκτη FM radio με RDS;

 

http://www.google.co...us/#/tech-specs

Εδώ πάντως η ίδια η Google λέει πως δεν έχει.

Εκτός και αν λέει ψέματα.

Αν δεν λέει ψέματα η Google, λέει ο Dbzakias2.

 

Κάποιος που έχει το τηλ, ας απαντήσει για να μάθουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω οτι σιγουρα δεν ειναι 3 η 4 ατομα για καθρ χωρα!επειδη και ο πατερας μου ηθελε να δουλεψει στην google και με μεταπτυχιακα,εμπειρια μεγαλη κτλπ δεν τον πηραν κ μαλιστα με διαβεβαιωνει οτι 10 ατομα τουλαχιστον ειναι στις δημοσιες σχεσεις!αλλαζουν μεν τα πραγματα αν 3>10...

 

Οκ απλά δεν ειχες αναφερει για μεταπτυχιακα ενω θεωρουνται σχολες,οταν καποιος ρωταει..

Τελος απο εμενα το offtopic,ο καθε νοων νοητω εδω μεσα,αν θελεις.εσυ κατι πολυ ευχαριστως να μου στειλεις πμ.

Καλημερα

 

android.png

 

νομιζω τα εχεις ψιλο-μπερδεψει! αλλο οι δημοσιες σχεσεις και αλλο η διαφημιση/marketing! επισης δεν ξερω για ποια πολιτεία/χωρα μιλας διοτι εαν ειναι για καμια Νεα Υορκη τοτε (λογικα) αλλαζουν τα πραγματα... επισης δεν ανεφερα τα μεταπτυχιακα διοτι (για μενα) πανε μαζι με τα πτυχια, δλδ ειναι κατι σιγουρο, πως να το πω; οτι θες στειλε μου πμ και ευχαρίστως θα σου απαντησω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το Nexus S έχει ή δεν έχει δέκτη FM radio με RDS;

 

είναι σα να λέμε τελικά το iphone έχει η δεν έχει bluetooth για μεταφορά αρχείων?

 

το nexus S έχει το BCM4329GKUBG TE1043 P21 chip το οποιο έχει FM radio απλά το έχουν κλειδώσει ώστε να είναι ανταγωνιστικό το galaxy S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το Nexus S έχει ή δεν έχει δέκτη FM radio με RDS;

 

http://www.google.com/nexus/#/tech-specs

Εδώ πάντως η ίδια η Google λέει πως δεν έχει.

Εκτός και αν λέει ψέματα.

Αν δεν λέει ψέματα η Google, λέει ο Dbzakias2.

ειδες πουθενα να λεω οτι εχει rds; ειπα απλα οτι οταν βαλεις το hands-free (ετσι ειναι το δικο μου) μπορει να πιανει ραδιόφωνο... αν πιστευεις οτι λεω ψεματα δοκιμασε το και μονος σου! Oh wait...

 

και δεν καταλαβαινω κατι, ερχεσαι εδω οπου βοηθαμε κατοχους του nexus s για να μας δείξεις οτι το galaxy s εχει το 'να κι εχει τ'αλλο; και θα μπορουσες τουλάχιστον στα μισα ειρωνικά σχόλιά σου να ειχες βοηθήσει κανα παιδι εδω οπου ζηταει πληροφοριες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πληροφορίες ζητάω, και σιγά σιγά τις βρίσκω και τις συγκεντρώνω για να ξέρω τί γίνεται με το Nexus S.

 

Συνοψίζουμε:

Α. Για να βάλεις Swype, χάνεις εγγύηση.

Β. Δεν έχει FM radio με RDS.

 

Έχω μερικές ακόμα απορίες αλλά τις αφήνω για μετά.

 

είναι σα να λέμε τελικά το iphone έχει η δεν έχει bluetooth για μεταφορά αρχείων?

 

το nexus S έχει το BCM4329GKUBG TE1043 P21 chip το οποιο έχει FM radio απλά το έχουν κλειδώσει ώστε να είναι ανταγωνιστικό το galaxy S.

Άρα λοιπόν δεν έχει FM radio με RDS. Δεν με ενδιαφέρει αν έχει το IC ή όχι. Αν πάω αύριο και το αγοράσω και συνδέσω τα ακουστικά που υπάρχουν στην συσκευασία,θα ακούσω ράδιο και θα δω RDS. Η απάντηση λοιπόν είναι όχι.Αυτό με ενδιαφέρει ως αγοραστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...