Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα μεγάλο μπράβο στο Mazinga για το κείμενο. :)

:-)

 

===========================================

 

Καλο για χακιες γενικα να ΜΗΝ αναβαθμισετε σε 11.4 ειδικα ΕΑΝ θελετε καποτε να χακεψετε το μηχανακι.

soundhax ninjahx κλπ patched.....

 

https://gbatemp.net/threads/update-11-4-and-homebrew.467261/page-2

 

http://www.n3ds.info/

 

kwon.png

 

Eπισης το 11.3 ακομη δεν εχει αποκρυπτογραφηθει πληρως.

Εαν εχετε 11.2 και κατώτερο εκτος αναγκης μεγαλης μεινετε εκει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Παντελώς άσχετος με διαδικασίες χακαρίσματος, θέλω να ρωτήσω. Αγόρασα ένα χακαρισμένο new3ds , έκδοση 11.0.0-33Ε

 

Όλα καλά, λειτουργεί ρολόι αλλά έχω την εξής απορία. Μπαίνω να πάιξω Μάριο ΚΑρτ online και δε μ αφήνει. Μου λέει ότι πρέπει να κάνω σιστεμ απντέιτ. Αλλά άμα κάνω δε θα πάψει να δουλεύει το custom firmware? υπάρχει τρόπος να παίξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Παντελώς άσχετος με διαδικασίες χακαρίσματος, θέλω να ρωτήσω. Αγόρασα ένα χακαρισμένο new3ds , έκδοση 11.0.0-33Ε

 

Όλα καλά, λειτουργεί ρολόι αλλά έχω την εξής απορία. Μπαίνω να πάιξω Μάριο ΚΑρτ online και δε μ αφήνει. Μου λέει ότι πρέπει να κάνω σιστεμ απντέιτ. Αλλά άμα κάνω δε θα πάψει να δουλεύει το custom firmware? υπάρχει τρόπος να παίξω?

To να εχεις τελευταιας εκδοσης λογισμικο για παιχνιδι online ειναι καροτο της νιντεντο για να σε υποχρεώνει σε αναβαθμισεις και  να κλειδωνει καλυτερα το συστημα της. Επειδη αναλογα με την καθε χακια καποια πραγματα γινονται σε 11.4 και αλλα οχι, καλυτερα να αφησετε το μηχανημα στο 11.0.0-33Ε. ΚΥΡΙΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 11.4! (και ισως να μην γινει και ποτε!)

Ενημερωση στο http://www.n3ds.info/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση μόνο, λέει ότι έχει αγοράσει χακαρισμένο 3ds.

Καλό θα ήταν να μας πει αν έχει απλά homebrew ή αν έχει custom firmware (συγκεκριμένα a9lh).

 

Λογικά με το a9lh δεν θα υπάρχει θέμα, σωστά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή αρχή είναι να μας δείξεις τι παιχνίδια/εφαρμογές υπάρχουν στο 3ds και να μας πεις τι ακριβώς γράφει σαν firmware στα settings.

 

Ή βασικά δείξε μας τι έχει μέσα η sd card. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να εχεις τελευταιας εκδοσης λογισμικο για παιχνιδι online ειναι καροτο της νιντεντο για να σε υποχρεώνει σε αναβαθμισεις και  να κλειδωνει καλυτερα το συστημα της. Επειδη αναλογα με την καθε χακια καποια πραγματα γινονται σε 11.4 και αλλα οχι, καλυτερα να αφησετε το μηχανημα στο 11.0.0-33Ε. ΚΥΡΙΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 11.4! (και ισως να μην γινει και ποτε!)

Ενημερωση στο http://www.n3ds.info/

 

Αυτο που δεν σε αφηνει να παιξεις online ειναι σε συγκεκριμενα παιχνιδια; Γιατι ενω ειμαι στο 11.2 και στο mario maker συνδεομαι κανονικα και κατεβαζω maps και στο pokemon oras εκανα trade online. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν κάποια apps που βγάζουν μάτι ότι δεν είναι nitendo

 

saveFL

ftp3ds

banner

fbi

the homebrew launcher

Άρα έχεις custom firmware.

Δες λίγο και την sd card, μάλλον θα έχει κάποιο arm9loaderhax.bin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα έχεις custom firmware.

Δες λίγο και την sd card, μάλλον θα έχει κάποιο arm9loaderhax.bin.

 

 

Χωρίς ν ανοίξω το Ds με κατσαβίδι για να βγάλω τη κάρτα γίνεται με κάποιο τρόπο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε ανοίγεις το FBI και βλέπεις τι έχει, είτε ανοίγεις το ftp3ds και με έναν ftp client (π.χ Filezilla) συνδέεσαι και βλέπεις από το pc τι έχει μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...