Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, μια ερώτηση, από περιέργεια, αν ξέρετε... Εφόσον το χακαρεις το 3ds γίνετε με κάποιο τρόπο μετά να το επαναφέρεις στην αρχική του κατάσταση-ρυθμίσεις ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, ξέρετε γιατί μου γίνετε αυτό σε ένα συγκεκριμένο παιχνίδι στο twilight++ σε 3ds?

Ανοίγει με το που ξεκινάω τη γλώσσα βγάζει αυτό το μυνημα και βγαίνω.spacer.pngspacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2023 στις 6:08 ΜΜ, Xara_alfa147 είπε

Καλησπέρα, ξέρετε γιατί μου γίνετε αυτό σε ένα συγκεκριμένο παιχνίδι στο twilight++ σε 3ds?

Ανοίγει με το που ξεκινάω τη γλώσσα βγάζει αυτό το μυνημα και βγαίνω.spacer.pngspacer.png

Αρχικα δοκιμασε να αλλαξεις το clock speed se 133mhz  και δες εαν αλλαζει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, d..b είπε

Αρχικα δοκιμασε να αλλαξεις το clock speed se 133mhz  και δες εαν αλλαζει κατι..

Οκ, αλλά αν μπορείς πες μου και πως, γιατί από τις ρυθμίσεις του twilight menu δεν βρήκα κάπουclock speed...

Λοιπόν αυτό που λες αν είναι όταν πας στο παιχνίδι και πατάς το Υ και μετά πατάς αλλαγή στο arm9 cpu speed 133, αυτό το έκανα κ δεν δούλεψε... Δεν έκανε τπτ διαφορετικό.. Πάλι το ίδιο πρόβλημα έχει.

Επίσης, κάτι περίεργο που είδα είναι πως μέσα στο φάκελο _nds έχει ένα αρχείο nds-bootstrap.ini το άνοιξα μέσω του σημειωματάριο στον υπολογιστή και είδα πάνω πάνω να έχει τον τίτλο αυτού του παιχνιδιού...να σημειώσω πως μέχρι στιγμής είναι το μόνο που μου βγάζει αυτό το πρόβλημα τα άλλα παίζουν... Επίσης ξεκινάει κ με το που πατάω την γλώσσα όποια κ να πατήσω μπλοκάρει...

Δεν ξέρω τι γίνετε... Μου φαίνετε πολύ περίεργο...spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Xara_alfa147 είπε

Οκ, αλλά αν μπορείς πες μου και πως, γιατί από τις ρυθμίσεις του twilight menu δεν βρήκα κάπουclock speed...

Λοιπόν αυτό που λες αν είναι όταν πας στο παιχνίδι και πατάς το Υ και μετά πατάς αλλαγή στο arm9 cpu speed 133, αυτό το έκανα κ δεν δούλεψε... Δεν έκανε τπτ διαφορετικό.. Πάλι το ίδιο πρόβλημα έχει.

Επίσης, κάτι περίεργο που είδα είναι πως μέσα στο φάκελο _nds έχει ένα αρχείο nds-bootstrap.ini το άνοιξα μέσω του σημειωματάριο στον υπολογιστή και είδα πάνω πάνω να έχει τον τίτλο αυτού του παιχνιδιού...να σημειώσω πως μέχρι στιγμής είναι το μόνο που μου βγάζει αυτό το πρόβλημα τα άλλα παίζουν... Επίσης ξεκινάει κ με το που πατάω την γλώσσα όποια κ να πατήσω μπλοκάρει...

Δεν ξέρω τι γίνετε... Μου φαίνετε πολύ περίεργο...spacer.png

Έχεις ενεργοποιημενα τα cheat??? 
επίσης αυτό μπορεί να έχει προκληθεί για διάφορους λόγους… το game έπαιζε ποτέ σωστά;;

μπορει να είναι η συγκεκριμένη ρομ που δοκιμάζεις και να πρέπει να την ξανά βρεις από άλλου..

μπορεί επίσης να θέλει η κάρτα reformat (σε fat32 εννοείται ) και ξανά πέρασμα από την αρχή τα αρχεία…

πρέπει να κάνω μια δοκιμή σε δικιά μου κονσολα και να σου πω..

επισης είναι όλα up to date??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω πειράξει τπτ σε cheat όπως ήταν... 

Νομίζω πρέπει να έπαιξε μια φορά παλαιότερα που το δοκίμασα, αλλά αν θυμάμαι καλά και δεν ή είμαι100% σίγουρη.

Το ίδιο παιχνίδι το κατέβασα και από αλλού άλλο άλλη έκδοση πχ.Αμερική Ευρώπη, αυτό είναι Ιταλία, Ελλάδα αλλά πάλι δεν έπαιζε σωστά.

Ναι όλα είναι περασμένα τώρα τελευταία, είναι στη τελευταία έκδοση. 

Μόνο αυτό δεν έκανα το ρεφορματ στην κάρτα...

 

Επεξ/σία από Xara_alfa147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...