Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

100 ευρώ πάει καινούριο, για πιο φτηνό δες δεύτερο χέρι. Με cfw παίζει και online κανονικά. Απλά δες να έχει version κάτω από 11.0. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα 2ds πριν λίγο καιρό με σκοπό να περάσω cfw.Πολυ εύκολη υπόθεση το πέρασμα και παίζω Pokemon sun κανονικότατα με όλα τα online features του.Δημιουργησα κανονικά Nintendo ID στην πειραγμενη συσκευή και όλα τρέχουν σαν αγορασμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ίσως να υποχωρήσω τότε και να αγοράσω αλλο ένα για το σπίτι....... 

Ναι,προκειται για πολυ καλη αγορα.Τωρα οπως ανεβασε link και ενας απο επανω,τα καινουρια bundles/μοντελα 2ds θα εχουν λογικα προσφατη εκδοση και θα πρεπει να τα αποφυγεις.Σιγουρα το bundle με το θαλασσι 2ds και το pokemon για παραδειγμα και νομιζω και το ευρωπαικο yo kai watch bundle με το μαυρο-μπλε 2ds(που στην ευρωπη βγηκε προσφατα επισης).Αυτα τα αποφευγεις.Εγω πηρα το bundle με το new super mario bros 2 με το ασπρο-κοκκινο 2ds και ειχε πανω του 8αρι λογισμικο.Σιγουρα και το bundle με το mario kart θα ειναι επισης πολυ παλιο. https://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles.html?keyphrase=nintendo+2ds&order_by=pricevat&order_dir=asc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω ένα old 3ds xl και από λάθος έκανε αναβάθμιση σε 11.2.0.35E

Διάβασα ότι μπορεί να γίνει Downgrade με hardmod. Υπάρχει μήπως κάποιος που το έχει κάνει ή μπορεί? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα New 3DS XL Pokemon Edition και είδα ότι έχει 11.0.0-33E

Τι παίζει ;

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός απλός και κατανοητός για φλασάρισμα ;

Ρίσκα στην όλη διαδικασία ή μετά από αυτή ;

 

Επειδή διάβαζα για τη Sky3ds+, από που μπορούμε να προμηθευτούμε ;

 

Ευχαριστώ όσους απαντήσουν, για το χρόνο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αν έκανες τον κόπο να κάνεις αναζήτηση στο συγκεκριμένο thread θα έβλεπες ότι οι ερωτήσεις σου έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές.

 

https://3ds.guide/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Downgrade από 11.2.0-35Ε γίνεται χωρίς system transfer;

 

Αν κάνω downgrade με system transfer, μετά θα μπορώ να συνδέσω το NNID μου για να ξανακατεβάσω τα games που έχω αγορασμένα;

 

Έχω ένα O3DS με cfw και ένα N3DS με OFW 11.2.0-35E που έχει συνδεδεμένο το NNID μου και θέλω να εξετάσω τα ενδεχόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς δυστυχώς δεν γίνεται. (Βασικά γίνεται απλά θέλει hardmod)

Γίνεται με system transfer απλά πρέπει το 3ds με το cfw να έχει αγορασμένο ένα Dsiware.

 

Δεν θα έχεις θέμα με το NNID μιας και πρακτικά θα κάνεις 2 system transfer. (Οπότε το NNID θα γυρίσει στο N3DS)

 

Δες το λινκ πιο πάνω, έχει οδηγίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...