Προς το περιεχόμενο

σπουδές στο harvard είναι εφικτό


alx_ff.c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Παιδια το επαγγελμα εχει μελλον γιατι και εγω εκει λεω να παω

 

Bασικο προσον για να εχεις μελλον στο εξωτερικο ειναι να μπορεις να κανεις τον αλλο να κατανοησει αυτο που θες να πεις.Επισης,να μπορεις να γραφεις σωστα τις ιδεες σου. Οταν το καταφερεις αυτο στα ελληνικα,δοκιμασε να το κανεις και στα αγγλικα ή οποια αλλη γλωσσα θες εσυ.

Στις φετινές πανελλήνιες για αυτό θέλω να δώσω για Μετσόβιο πολυτεχνείο... Μετά μπορώ να κάνω και μεταπτυχιακό για προγραμματισμο? Τα αγγλικά μου είναι τέλεια by the way έχω proficiency του Cambridge με βαθμό Α οπότε δεν θα έχω προβλήμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεψε με,το pepper spray ειναι ο τελευταιος λογος. Ο κυριος λογος ειναι οτι οπως εμεις εχουμε την λεξη φιλοτιμο την οποια λεμε παντου και την λιβανιζουμε στους ξενους,αυτοι εχουν την λεξη σεβασμο που για τους περισσοτερους ελληνες ειναι αγνωστη λεξη. Σεβασμο για το κρατος,για τους διπλα μας,για τον εαυτο μας.

 

και αυτο

 

Παιδια το επαγγελμα εχει μελλον γιατι και εγω εκει λεω να παω

 

no crystal ball

 

Bασικο προσον για να εχεις μελλον στο εξωτερικο ειναι να μπορεις να κανεις τον αλλο να κατανοησει αυτο που θες να πεις.Επισης,να μπορεις να γραφεις σωστα τις ιδεες σου. Οταν το καταφερεις αυτο στα ελληνικα,δοκιμασε να το κανεις και στα αγγλικα ή οποια αλλη γλωσσα θες εσυ.

 

true des

 

Στις φετινές πανελλήνιες για αυτό θέλω να δώσω για Μετσόβιο πολυτεχνείο... Μετά μπορώ να κάνω και μεταπτυχιακό για προγραμματισμο? Τα αγγλικά μου είναι τέλεια by the way έχω proficiency του Cambridge με βαθμό Α οπότε δεν θα έχω προβλήμα

 

που λες, απο το prof μεχρι το academic writing, ειναι μια αποσταση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι υπερ στο να μπουν κάμερες παντού στα πανεπιστήμια και οι εξυπνάκιδες φοιτητές να υποστούν νομικές κυρώσεις και να γίνει συμβούλιο για το αν θα τον διαγράψουν η όχι, όπως Αμερική...

 

Ναι, για να τις σπάνε κάθε μέρα οι φοιτητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις φετινές πανελλήνιες για αυτό θέλω να δώσω για Μετσόβιο πολυτεχνείο... Μετά μπορώ να κάνω και μεταπτυχιακό για προγραμματισμο? Τα αγγλικά μου είναι τέλεια by the way έχω proficiency του Cambridge με βαθμό Α οπότε δεν θα έχω προβλήμα

 

Στο μετσοβειο για ΗΜΜΥ? Αχεμ...Να τσεκαρεις το προγραμμα σπουδων ;)

Λογικα το μεταπτυχιακο σου θα ειναι σε computer science αν το θες ακομα μεχρι τοτε η σε programming languages specifically.

Τα περισσοτερα πανεπιστημια δεν αναγνωριζουν το proficency μετα απο καποια ετη οποτε θα χρειαστεις το IELTS το οποιο θα σου φανει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις φετινές πανελλήνιες για αυτό θέλω να δώσω για Μετσόβιο πολυτεχνείο... Μετά μπορώ να κάνω και μεταπτυχιακό για προγραμματισμο? Τα αγγλικά μου είναι τέλεια by the way έχω proficiency του Cambridge με βαθμό Α οπότε δεν θα έχω προβλήμα

Αν σε ενδιαφέρει καθαρά πληροφορική καλύτερα μην πας Μετσοβιο και μπλέξεις με ένα σωρό ηλεκτρολογικα μαθήματα.Αν θες Αθήνα θα πρότεινα Καποδιστριακό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...