Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στους φίλους. Θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ. Θέλω να αγοράσω xbox gold για ένα χρόνο και θέλω οποίος έχει αντίστοιχη εμπειρία από online κλειδαδικα να την μοιραστεί μαζί μου. Βλέπω αρκετά χαμηλοτερες από τα εξηνταρια  που έχω δώσει τα δύο τελευταία χρόνια σε ελληνικά φυσικά καταστήματα  και είμαι στο τσακ να κάνω τη δοκιμή.Υπαρχει κάποιο online που εμπιστεύομαστε απολύτως για τέτοιου είδους χρήση; Είναι όντως region free η συνδρομή xbox gold; Οποίος ξέρει αυτά η και πιο πολλά από αυτά που ρωτάω θα μου φανεί πολύ χρήσιμος. Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από Sham18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Sham18 είπε

Καλησπέρα στους φίλους. Θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ. Θέλω να αγοράσω xbox gold για ένα χρόνο και θέλω οποίος έχει αντίστοιχη εμπειρία από online κλειδαδικα να την μοιραστεί μαζί μου. Βλέπω αρκετά χαμηλοτερες από τα εξηνταρια  που έχω δώσει τα δύο τελευταία χρόνια σε ελληνικά φυσικά καταστήματα  και είμαι στο τσακ να κάνω τη δοκιμή.Υπαρχει κάποιο online που εμπιστεύομαστε απολύτως για τέτοιου είδους χρήση; Είναι όντως region free η συνδρομή xbox gold; Οποίος ξέρει αυτά η και πιο πολλά από αυτά που ρωτάω θα μου φανεί πολύ χρήσιμος. Ευχαριστώ. 

Από cdkeys.com δεν είχα ποτέ πρόβλημα. 

Από g2a μακριά. 

Και καλύτερα από όλα να περιμένεις καμία προσφορά στο Xbox store. 

Πέρυσι με 39.99 είχα πάρει ένα χρόνο να θυμάμαι καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Από cdkeys.com δεν είχα ποτέ πρόβλημα. 

Από g2a μακριά. 

Και καλύτερα από όλα να περιμένεις καμία προσφορά στο Xbox store. 

Πέρυσι με 39.99 είχα πάρει ένα χρόνο να θυμάμαι καλά. 

Βασικά δεν μπορώ να περιμένω καθόλου, μου έχει λήξει ήδη μια εβδομάδα η συνδρομή αλλά δεν με έχουν κόψει ακόμα. Να σου πω την αλήθεια μου δεν έχω δει ποτέ προσφορά σεgold συνδρομή πάρα μόνο σε game pass. Αν αγοράσω από to xbox store από άλλη χώρα ξέρεις τι παίζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Sham18 είπε

Βασικά δεν μπορώ να περιμένω καθόλου, μου έχει λήξει ήδη μια εβδομάδα η συνδρομή αλλά δεν με έχουν κόψει ακόμα. Να σου πω την αλήθεια μου δεν έχω δει ποτέ προσφορά σεgold συνδρομή πάρα μόνο σε game pass. Αν αγοράσω από to xbox store από άλλη χώρα ξέρεις τι παίζει; 

Προτείνω καλύτερα όχι. Βρες στο cdkeys.com τρίμηνη συνδρομή εκεί γύρω στα 12 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια απο g2a και Kingquin, μεγαλοι απατεωνες! cdkeyes και instant gaming δεν ειχα ποτε προβλημα οπως και ολοι οσοι εχουν γραψει τις εμπειριες τους εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κύριοι. Για αγορά από το ebay στα 50ευρω τι λέτε;......... Βασικά σκέφτομαι και την ετήσια στο instant-gaming στα 42.99 ευρώ. Μπορείτε να μου πείτε διαδικασία, ταυτοποίηση κλπ; Μου φαίνεται από τις τιμές που βλέπω στα παιχνίδια αρκετά σοβαρό σαιτ, έχει παρόμοιες τιμές με τις κατά καιρους προσφορές του msstore

Επεξ/σία από Sham18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταυτοποιηση για instant gaming, αν θυμαμαι καλα δεχτηκα αυτοματοποιημενη κληση στο κινητο και μου ειπε εναν 4ψηφιο κωδικο. Στα αγγλικα με βρετανικη προφορα, οποτε δωσε προσοχη. Απο ebay δεν ξερω και δεν θα αγοραζα κωδικούς ειναι η αληθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ebay έχω αγοράσει δύο κλειδιά, ένα Windows 10 και ένα Office, χωρίς να έχω το παραμικρό θέμα. Τα προϊόντα ενεργοποιήθηκαν στη Microsoft κλπ, οπότε τα κλειδιά ήταν γνήσια. Θέλει προσοχή όμως να πρόκειται για αξιόπιστο πωλητή και όχι τον πρώτο τυχόντα. Στην περίπτωσή μου, επειδή επρόκειτο για φραγκοδίφραγκα, το δοκίμασα αλλά για 40 - 50 ευρώ δεν ξέρω αν θα το ρίσκαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από instant gaming έχω πάρει παιχνίδια, άλλα λίγο το φοβήθηκα μετά από 3 αγορές μου ζήτησε την ταυτότητα φωτογραφία ή δίπλωμα  τα έβγαλα και τα  2 πόσες φορές δεν τα δέχονταν, λέω πάνε τα λεφτά, ευτυχώς την άλλη μέρα δέχτηκε την ταυτότητα με ζήτησαν και συγνώμη για την καθυστέρηση άλλα το ξανα εκανε μετα αλλες 3 φορες, τους έστειλα μήνυμα και το ξεκόλλησαν  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ τους φίλους. Διαβάζοντας και εδώ και στο Internet γενικά, τα σχόλια για τους τρόπους επαλήθευσης έφριξα και έτσι αποφάσισα δυστυχώς να δώσω το 60αρι στην ms... Καποιοι λένε πως από την πρώτη αγορά τους ζήτησαν φωτογραφίες κλπ και μιλάνε για scam υποκλοπής στοιχείων  οπότε δεν μπήκα στη διαδικασία να το ρισκάρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2019 στις 8:38 ΜΜ, Sham18 είπε

Ευχαριστώ πολύ τους φίλους. Διαβάζοντας και εδώ και στο Internet γενικά, τα σχόλια για τους τρόπους επαλήθευσης έφριξα και έτσι αποφάσισα δυστυχώς να δώσω το 60αρι στην ms... Καποιοι λένε πως από την πρώτη αγορά τους ζήτησαν φωτογραφίες κλπ και μιλάνε για scam υποκλοπής στοιχείων  οπότε δεν μπήκα στη διαδικασία να το ρισκάρω. 

ebay φίλε. Αν σου δώσουν μούφα κλειδί στα δίνει πίσω το ebay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα , θα ήθελα να ρωτήσω όποιος ξέρει σχετικά με τα κλειδάδικα που υπαρχουν ... 

πχ βρηκα αυτο το site απο καποιο μελος εδω μέσα

1) Τα εμπιστευόμαστε ή υπάρχει περίπτωση να τα κλαιμε τα λεφτά μας και αν καποιου του εχει τυχει κατι αν ειχε ιδεα να μας πει

2)Πρόκειται για γνήσια games ξέρει κανεις γιατι ειναι πιο φθηνά ? Ειναι πχ τα αντιστοιχα σκρουτζομαγαζα σε On line gaming ?

3) Κατεβαζουμε κλειδιά και μετά τα games μπαινουν στο steam ? ή στην αντίστοιχη platform της καθε εταιρίας ? πχ αν παρω το RDR2 (το πηρα ηδη) αλλα αν το ειχα παρει θα επρεπε να μπω στης Rockstar την εφαρμογη ή θα ηταν για όταν ανοίξει στο steam ? 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από spilios6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...