Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω στο laptop Windows 8 pro x64bit (-αυθεντικά-) και έχω πρόβλημα με το Windows Update. Με τα πακέτα Updates Windows 8 for x64-based Systems και δεν μπορεί να κάνει την εγκατάσταση ποτέ. Μου βγάζει συνεχώς Windows Update failure. Όσες φορές και να προσπάθησα.

Έχεις το office 2003 ?

Ποιο antivirus έχεις ?

 

Δοκίμασε να τρέξεις το windows update troobleshooter control panel > system and security > find and fix problems > fix problems with windows updates

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Gtr34 Όχι, δεν έχω εγκατεστημένο το Office 2003, αλλά το 2013... Από antivirus avast, με τον WIndows Update troobleshooter δεν είδα προκοπή.

 

Βρήκα χθες ένα πιθανό workaround. Start screen -> Search "services.msc". Restart ή start τα εξής services: 1) Background Intelligent Transfer service 2)Cryptographic Services 3)Windows Modules Installer 4)Windows Update. Και για μία φορά που το δοκίμασα δούλεψε.

 

Υ.Γ.: Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και το ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ξαναρωτησει εδω και καποιους μηνες μηπως και ξερει κανεις να μου προτεινει καποια λυση, αλλα ουτε εδω ουτε μετα απο εκτεταμενο search στο google δεν μπορεσα να βρω κατι. Το προβλημα ειναι οτι μερικες εφαρμογες του store αρνουνται να τρεξουν οτι κι αν κανω. Παραδειγμα οποιοδηποτε weather app κι επισης το skype του metro. Απ την αλλη το skype στο desktop λειτουργει μια χαρα. Antivirus εκατεστημενο δεν εχω ωστε να μπλοκαρει κατι. Επισης δοκιμασα ν απενεργοποιησω το firewall μηπως κι ευθυνεται αλλα και παλι τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Antivirus εκατεστημενο δεν εχω ωστε να μπλοκαρει κατι.

δοκιμασε με antivirus :P

 

εμενα θα με βοηθησει καποιος ?

http://www.insomnia.gr/topic/419860-official-windows-8-tech-support-thread/page-131?do=findComment&comment=52312187

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε με antivirus :P

 

εμενα θα με βοηθησει καποιος ?

http://www.insomnia.gr/topic/419860-official-windows-8-tech-support-thread/page-131?do=findComment&comment=52312187

Follow these methods.

δοκιμασε αυτα μπας και φτιαξει

Method 1: Run the power troubleshooter. Follow these steps:

a)    Press the ‘Windows + W’ key on the keyboard.

B)    Type troubleshooter in the search box and then press enter.

c)    Click “Find and fix problems” option from the list appeared in the left side.

d)    Click system and security and run the power troubleshooter.

 

Method 2: Follow these steps:

a)    Press the ‘Windows + W’ key on the keyboard.

B)    Type device manager in the search box and then press enter.

c)    Click “device manager” option from the list appeared in the left side.

d)    Expand keyboard, double click HID keyboard device.

e)    Go to power management tab and check the option “allow this device to wake the computer.” Click OK.

f)     Follow the above steps for “mice and other pointing devices.”

 

Ειχα ξαναρωτησει εδω και καποιους μηνες μηπως και ξερει κανεις να μου προτεινει καποια λυση, αλλα ουτε εδω ουτε μετα απο εκτεταμενο search στο google δεν μπορεσα να βρω κατι. Το προβλημα ειναι οτι μερικες εφαρμογες του store αρνουνται να τρεξουν οτι κι αν κανω. Παραδειγμα οποιοδηποτε weather app κι επισης το skype του metro. Απ την αλλη το skype στο desktop λειτουργει μια χαρα. Antivirus εκατεστημενο δεν εχω ωστε να μπλοκαρει κατι. Επισης δοκιμασα ν απενεργοποιησω το firewall μηπως κι ευθυνεται αλλα και παλι τιποτα.

Για αρχη δοκιμασε αυτο http://www.thewindowsclub.com/fix-metro-tiles-responding-windows-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πλακα πλακα εχω κι εγω ενα θεματακι που σχετιζεται μαλλον με του φιλου vaiosgtr. Το restart δεν επανεκινει το laptop αλλα στην ουσια κανει shutdown.. Το Method 1 δεν εβγαλε καποια ακρη ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησα να κατεβασω το windows 8 απο ενα torrent...οταν κατεβηκαν πηγαα να ανοιξω το φακελο!! κι το pc μου εβγαλε κατι κινεζικα,εκλεισε και τωρα οταν το ανοιγω(το pc) κλεινει αυτοματα.. :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν είχα τα windows 7 ο δεκτης εμπειρίας τον windows ήταν 5.1 ενώ τώρα με τα 8 είναι 4.7 τι τρέχει και είναι τόσο χαμηλά(4.7 είναι η επίδοση τις σκάρτα γραφικών,ενώ στα 7 ήταν 5.1)για τι πεζή τόσο πολύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν είχα τα windows 7 ο δεκτης εμπειρίας τον windows ήταν 5.1 ενώ τώρα με τα 8 είναι 4.7 τι τρέχει και είναι τόσο χαμηλά(4.7 είναι η επίδοση τις σκάρτα γραφικών,ενώ στα 7 ήταν 5.1)για τι πεζή τόσο πολύ?

Αυτο συμβαίνει φιλε μου επειδή πλέον ο δείκτης εμπειρίας βαθμολογείτε με 9,9 το μεγιστο ενω τα 7 με 7,9.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν είχα τα windows 7 ο δεκτης εμπειρίας τον windows ήταν 5.1 ενώ τώρα με τα 8 είναι 4.7 τι τρέχει και είναι τόσο χαμηλά(4.7 είναι η επίδοση τις σκάρτα γραφικών,ενώ στα 7 ήταν 5.1)για τι πεζή τόσο πολύ?

Γιατι άλλαξε και το μετρο συγκρινσης λογο των νεων και πιο δυνατων hardwares!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...