Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα ανοίξει τον Task Manager αλλά δεν είχα δει κάτι το ύποπτο... Και από θερμοκρασίες μια χαρά είμαι! Έτρεξα και ένα memtest για καμιά ώρα δεν έβγαλε κάποιο error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργα πραγματα στα καλα καθουμενα οτι ανοιγω απο tile ( windows store , Καιρος , email ) απλα δειχνει να φορτωνει και μετα με ξανα πεταει πισω στην οθονη εναρξης . Τι παει στραβα ; καμμια λυση ;



Υ.Γ Δεν δουλευει με επαναφορα συστηματος σε χθεσινη ημερομηνια ...



Υ.Γ 2 Κανενα tile δεν δουλευει . Ουτε καν αυτα που εχω εγω εγκατεστημενα και δεν εχουν να κανουν με τα windows  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλημα - > δεν ανοιγει ο task manager με κανεναν απο τους γνωστους τροπους. Πιο συγκεκριμενα παει να ανοιξει κ κλεινει αμεσως.

 

 

8 ή 8.1; 

 

Για ιούς έλεγξες; 

 

Ποιες ήταν οι αλλαγές που είχες κάνει από την τελευταία φορά που τον χρησιμοποίησες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλημα - > δεν ανοιγει ο task manager με κανεναν απο τους γνωστους τροπους. Πιο συγκεκριμενα παει να ανοιξει κ κλεινει αμεσως.

Σε safe mode ανοίγει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙναι windows 8x64 αγγλικα γνησια. 

 

Σε safe mode ανοιγει. 

Αλλαγες περα απο τα updates του λειτουργικου καμια. Βασικα εχω καιρο να ανοιξω τον task manager οποτε δεν ξερω ακριβως ποτε εγινε αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα το avast , τιποτα.

Εγκατεστησα την δοκιμαστικη εκδοση του Norton internet security  , ακολουθως scan το συστημα αλλα τιποτα.

 

Στο τελος εκανα refresh κ προς το παρον ολα καλα (εκτος το οτι ειναι σαν μικρο format).

 

Στην επομενη μ@λακια γυρναω στα 7-αρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι δεν σου άνοιγε ο task manager σε normal mode ενώ άνοιγε σε safe mode, κάποιο πρόγραμμα ή κάποια υπηρεσία προγράμματος από αυτά που είχες βάλει δεν το άφηνε. Δεν είναι θέμα των Windows. 

 

Εγώ θα πρόσεχα τι εγκαθιστώ στη θέση σου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό όμως που είπα ισχύει. Κάτι που μπήκε/έβαλες σου δημιούργησε το πρόβλημα. Την επόμενη φορά δοκίμασε να κάνεις ένα clean boot στα 8 και από εκεί να ενεργοποιείς ένα ένα τα στοιχεία να δεις ποιο σου δημιουργεί θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις γιατι το recent places στον explorer  οπως και το frequent places δεν περιεχει τιποτα μεσα? Μεχρι πριν μερικες ωρες που το ειχα δει το recent places ειχε μια λιστα ,εκτοτε οταν το αδειασα δεν ξαναγεμισε ποτε .Εχω ψαξει στο google αλλα λυση δεν βρηκα και δεν μπορω να καταλαβω τι επαθε ξαφνικα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...