Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να κετεβασω τα 8.1 σε ISO και να κανω clean install στο PC παρατηρησα οτι στη σελιδα της Microsoft που μπηκα να τα κατεβασω δινει και ενα serial key. Το ερωτημα ειναι πρεπει να βαλω αυτο το serial key η αυτο που εχω απο τα δικα μου windows 8 pro;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια χρειαζομαι αμεσα βοηθεια ειχα βαλει στον βασικο μου υπολογιστη windows 8 και προχθες επαθαν κατι και κολουσαν απιστευτα πολυ δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω τιποτα μετα απο πολυ προσπαθεια καταφερα να μπω στις ρυθμισεις του υπολογιστη και με το rescue disc εκανα format κολλησε για μιση ωρα στο 1% και τον εκλεισα και τωρα οταν τον ανοιγω μου βγαζει αυτο το μηνυμα (Operating system not found) Πως μπορω να κανω fresh install τα windows 8 απο την αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτη φορα σημερα δουλευω τα WINDOWS 8 ENTERPRISE στο netbook μου. Στο παρελθον το netbook ετρεχε WINDOWS 7 ικανοποιητικοτατα. Μεχρι στιγμης τα WINDOWS 8 ενω ανοιγουν-κλεινουν πολυ γρηγορα, τα update εγκαθιστουνται τρομερα αργα. ετσι ειναι τα WINDOWS 8 η κατι αλλο συμβαινει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια απορια,εχω αγορασμενα τα win 8 και τα εχω περασμενα σε ενα λαπτοπ που 8α το πουλησω και θα τα βγαλω γινετε να κανω εγκατασταση αυτα σε καινουριο λαπτοπ με το κλειδι που εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα γινει θα βοηθησει κανεις εχω μεινει χωρις υπολογιστη τοσες μερες.

Είσαι σίγουρος αρχικά οτι δεν εχει κάποιο προβλημα ο σκληρός ή το καλώδιο sata; Μπορείς να τον δοκιμασεις σε ενα άλλο υπολογιστή;

Απο τη στιγμή που ο σκληρός ειναι οκ απλά βάζεις το δισκακι με το λειτουργικο και προχωρας.

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει βαλει κανεις τα 8 σε netbook να ρωτησω 2 πραγματα

 

α- εχω την αισθηση οτι με τα 8 το FAN toy netbook δουλευει συνεχεια λογο του οτι ζεσταίνετε περισσοτερο. γινεται να ζεσταίνεται περισσοτερο σε σχεση με τα 7 ????

β- ολα τα εικονίδια στο START δεν μου τα ανοιγει λέγοντας μου

   "This app cannot open

The screen resolution is too low for this app to run"

 

η μεγιστη αναλυση που περνει το netbook ειναι 1024 Χ 600.

ακομα και εαν ειναι φυσιολογικο, τoτε σε netbook πως θα παιξουν τα windows 8 ? ΟεΟ.

 

εχω βαλει τα PRO.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει βαλει κανεις τα 8 σε netbook να ρωτησω 2 πραγματα

 

α- εχω την αισθηση οτι με τα 8 το FAN toy netbook δουλευει συνεχεια λογο του οτι ζεσταίνετε περισσοτερο. γινεται να ζεσταίνεται περισσοτερο σε σχεση με τα 7 ????

β- ολα τα εικονίδια στο START δεν μου τα ανοιγει λέγοντας μου

   "This app cannot open

The screen resolution is too low for this app to run"

 

η μεγιστη αναλυση που περνει το netbook ειναι 1024 Χ 600.

ακομα και εαν ειναι φυσιολογικο, τoτε σε netbook πως θα παιξουν τα windows 8 ? ΟεΟ.

 

εχω βαλει τα PRO.

 

Ευχαριστω.

 

α- Καθάρισε τον υπολογιστή σου. 

β- Τα 8 υποστηρίζουν ανάλυση από 1024x768 και πάνω. 

 

Υπάρχει ένα registry hack (ας το πούμε έτσι) το οποίο σου γυρνάει την κάρτα γραφικών σε 1024x768 και μπορείς να ανοίξεις τα metro apps αλλά θα πρέπει να το ψάξεις εσύ (δεν θυμάμαι που το είχα πετύχει - για αυτό σου λέω να το ψάξεις) και δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει για το δικό σου netbook. 

 

Τα 8 σε netbook τα έχω εδώ και 7 μήνες αλλά δεν χρησιμοποιώ το metro. Έχω το start is back και με πηγαίνει απευθείας στο desktop. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει βαλει κανεις τα 8 σε netbook να ρωτησω 2 πραγματα

 

α- εχω την αισθηση οτι με τα 8 το FAN toy netbook δουλευει συνεχεια λογο του οτι ζεσταίνετε περισσοτερο. γινεται να ζεσταίνεται περισσοτερο σε σχεση με τα 7 ????

β- ολα τα εικονίδια στο START δεν μου τα ανοιγει λέγοντας μου

   "This app cannot open

The screen resolution is too low for this app to run"

 

η μεγιστη αναλυση που περνει το netbook ειναι 1024 Χ 600.

ακομα και εαν ειναι φυσιολογικο, τoτε σε netbook πως θα παιξουν τα windows 8 ? ΟεΟ.

 

εχω βαλει τα PRO.

 

Ευχαριστω.

Δυστυχώς η microsoft γείωσε τα netbook καλώς η κακώς, και το κολπο με την registry να κάνεις που λέει απο πάνω θα ανοίγουν οι εφαρμογές αλλά δεν θα φαίνονται τα υπόλοιπα καλά και δεν αξίζει, απλά επείδη έχω δοκιμάσει σε πολλά netbook και 7 και 8 τα 8αρια τα πάνε αρκετά καλύτερα ειδικά άμα έχεις 2gb ram, οπότε κράτα τα και απλά σβήσε ότι έχει το metro ui και άσε μόνο την επιφάνεια εργασίας για να μπαίνεις με enter και με το που έρθει η 8.1 δεν θα χρειάζεται ούτε καν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α- Καθάρισε τον υπολογιστή σου. 

 

Έχω το start is back και με πηγαίνει απευθείας στο desktop. :) 

 

 

το netbook καθαρο ειναι. πριν που ειχα τα 7 δεν θυμαμαι να δουλευε τοσο πολυ το FAN. για αυτο απορώ...

 

 

αυτο με το start is back που λες πως το κανεις ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.startisback.com/#home-tab

 

Ελπίζω, όταν λες ότι είναι καθαρό να μην εννοείς ότι του φυσάς τους αεραγωγούς μόνο, ε;

 ναι, βασικα αυτο εννοω. τι αλλο. αεραγογοι και FAN να ειναι ΟΚ. εκτος εαν εννοεις καθαρο απο εφαρμογες που ουτως η αλλως ειναι μιας και ακομα δεν εχω εγκαταστησει τιποτε. μιλαμε για 5 ωρων λειτουργικο.

 

 

και για την ιστορια η λυση για την αναλυση οθονης που πραγματικα δεν αξιζει μιας και χαλαει ολα τα υπολοιπα. εκτος εαν εχει κανεις netbook που να μπορει να υποστηρίξει την αναλυση που θελουν τα 8αρια

 

http://www.howtogeek.com/134022/how-to-run-modern-windows-8-apps-on-a-netbook/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα netbook δυστηχως ηταν ενα πυροτέχνημα, μια αρπαχτή,

Δεν πανε πουθενα γι αυτο εχουν καταργηθεί.

Τα στελνει και η Ms με τον τροπο της...

 

Τουλαχιστον για netbook με 8αρια επρεπε να παίζανε σωστά.

Μια που με το μετρο και τα "κουτάκια" θα γινόταν πιο εύκολος ο χειρισμός τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, βασικα αυτο εννοω. τι αλλο. αεραγογοι και FAN να ειναι ΟΚ. εκτος εαν εννοεις καθαρο απο εφαρμογες που ουτως η αλλως ειναι μιας και ακομα δεν εχω εγκαταστησει τιποτε. μιλαμε για 5 ωρων λειτουργικο.

 

 

και για την ιστορια η λυση για την αναλυση οθονης που πραγματικα δεν αξιζει μιας και χαλαει ολα τα υπολοιπα. εκτος εαν εχει κανεις netbook που να μπορει να υποστηρίξει την αναλυση που θελουν τα 8αρια

 

http://www.howtogeek.com/134022/how-to-run-modern-windows-8-apps-on-a-netbook/

Πάστα από πότε έχεις να του αλλάξεις;

 

Αυτό το «fix» βγήκε για να παίζουν τα metro apps. Εμένα δεν με ενδιαφέρουν και τόσο οπότε δεν έδωσα και πολύ σημασία.  

 

 

Τα netbook δυστηχως ηταν ενα πυροτέχνημα, μια αρπαχτή,

Δεν πανε πουθενα γι αυτο εχουν καταργηθεί.

Τα στελνει και η Ms με τον τροπο της...

 

Τουλαχιστον για netbook με 8αρια επρεπε να παίζανε σωστά.

Μια που με το μετρο και τα "κουτάκια" θα γινόταν πιο εύκολος ο χειρισμός τους.

 

Και ποιος σου είπε ότι δεν παίζουν σωστά;

 

Και ποιος σου είπε ότι επειδή είσαι σε netbook είναι πιο εύκολος ο χειρισμός των metro; Έχει καμιά διαφορά ο τρόπος χρήσης ενός netbook με εκείνον ενός laptop και δεν το ξέρω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...