Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

alexzzz : Εγώ έκανα σύγκριση δεν είπα ότι είναι ελαφρύ το Lion.Γενικά ελπίζω η apple να δώσει πιο πολύ βάρος από εδώ και πέρα στο δικό της development κομμάτι, γιατί μέχρι τώρα είχε δώσει πολύ βάρος στα προϊόντα και μόνο.

Εντωμεταξύ έχετε προσέξει τι κάνει η μετοχή της apple;Μιλάμε για τρελή άνοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν αναφερθηκε , αλλα κυκλοφορει το παρακατω προγραμματακι απο το σαιτ http://lee-soft.com/vistart

 

το οποιο προσθετει start button στα win8.

 

Το δοκιμασα και δουλευει κανονικοτατα στην consumer preview edition.Το μονο αρνητικο ειναι οτι πεφτει καπως πανω στα εικονιδια του ΙΕ , windows explorer στην taskbar.

Αν αφαιρεθουν πολυ πιθανο να μην υπαρχει θεμα.

 

 

Για οποιον το βαλει προσοχη κατα την εγκατατασταση σε 2 πραγματ

 

1.τα 8αρια πρηζουν λιγο κατα την εγκατασταση και δεν επιτρεπουν την εκτελεση του.Καντε τις απαραιτητες ενεργειες για να τους δωσετε να καταλαβουν οτι θελετε να εκτελεστει :)

2.κατα την εγκαστασταση το προγραμμα παει να περασει και καποια ακυρα προγραμματα (κατι μπαρες , regcleaner κλπ).Απενεργοποιηστε τα να μην εγκατασταθουν αν δεν τα θελετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ ανακαλύπτω συνέχεια καινούρια κόλπα στο UI κομμάτι του λειτουργικού.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όποιος δεν το δουλέψει κανένα μήνα τουλάχιστον ουσιαστικά δε το έχει δει και η κρίση του μπορεί να είναι βιαστική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όποιος δεν το δουλέψει κανένα μήνα τουλάχιστον ουσιαστικά δε το έχει δει και η κρίση του μπορεί να είναι βιαστική!

Προφανες το παραπανω αλλα ποιος το τηρει θα μου πειςhappy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγκατέστησα και τα guest additions του vmbox αλλά και πάλι η ανάλυση δεν μπορεί να πάει πάνω από 1600 χ 1200. Ξέρει κανείς πώς λύνεται?

 

EDIT: Βασικά απ ότι βλέπω υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον virtual box graphics adapter. Δεν βρήκα κάποια λύση στο google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά βοήθεια. χθες εγκατέστησα τα Windows 8 και έβγαλα τα Windows 7 από λάθος μου.Ωστόσο, υπάρχει έναs φάκελοs στο σκληρό δίσκο C: που ονομάζεται "Windos.Old" και σε αυτό υπάρχουν όλα τα προγράμματα που είχα πριν από την εγκατάσταση των Windows 8.υπάρχει τρόπος για να εγκαταστήσω τα Windows 7 χωρίς να χάσw τα αρχεία αυτά;τα Windows 7 ήταν ήδη εγκατεστημένα όταν πήρα το laptop Αλλά έχω τo genuine key των win 7 greek home premium 64 bit.μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω;πού μπορώ να βρω τα Windows 7?

 

P.S: Χρησιμοποιώ το google translation προκειμένου να γράψω στα ελληνικά έτσι εάν υπάρχουν τυχόν λάθη συγχωρέστε με.Επίσης, σας παρακαλw να μην διαγράψετε το μήνυμα αυτό και πείτε μου από πού να κατεβάσw τα Windows 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά βοήθεια. χθες εγκατέστησα τα Windows 8 και έβγαλα τα Windows 7 από λάθος μου.Ωστόσο, υπάρχει έναs φάκελοs στο σκληρό δίσκο C: που ονομάζεται "Windos.Old" και σε αυτό υπάρχουν όλα τα προγράμματα που είχα πριν από την εγκατάσταση των Windows 8.υπάρχει τρόπος για να εγκαταστήσω τα Windows 7 χωρίς να χάσw τα αρχεία αυτά;τα Windows 7 ήταν ήδη εγκατεστημένα όταν πήρα το laptop Αλλά έχω τo genuine key των win 7 greek home premium 64 bit.μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω;πού μπορώ να βρω τα Windows 7?

 

P.S: Χρησιμοποιώ το google translation προκειμένου να γράψω στα ελληνικά έτσι εάν υπάρχουν τυχόν λάθη συγχωρέστε με.Επίσης, σας παρακαλw να μην διαγράψετε το μήνυμα αυτό και πείτε μου από πού να κατεβάσw τα Windows 7.

Δεν γινεται να βαλεις τα προγραμματα ετσι πως τα ειχες πριν πρεπει, να τα κανεις εκ νεου εγκατασταση τα 7αρια και μετα να κανεις εγκατασταση τα προγραμματα που θες παρολα αυτα μπορεις να βρεις τα αρχεια σου στο Windos.Old"

Λογικα δεν ειχες κανει καποιο partition στο δισκο για να εγκαταστησεις τα 8

τα windows 7 λογικα υπαρχουν σε recovery partition στο λαπτοπ σου

ποιο μοντελο εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα laptop hp pavillion dv9000 με 2 σκληρους. ston sda εχω τα 7 και στον sdb ubuntu και τα 8. ενω τα 8αρια και το ubuntu bootαρουν κανονικα τα 7 μπαινουν σε automatic repair mode. προσπαθησα με το startup repair αλλα δεν βρηκε κανενα σφαλμα.δοκιμασα απο command prompt με το bootrec.exe τιποτα. προσπαθησα να ξαναβαλω το grub και to burg στο mbr κανενα αποτελεσμα παραμενει ο bootloader των win 7/8 . τι να κανω ρε παιδια για να εκκινησουν κανονικα γιατι δεν θελω να κανω format...

 

ΥΓ. καλως σας βρηκα ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ενω παιζουν κανονικα τα 8αρια δεν μπορω να εγκαταστησω τους drivers Τι να κανω ουτε ιντερνετ δεν εχω λογω του οτι χρησιμοποιω wifi (δεν ειναι λαπτοπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά παίζει ρόλο αν κλείνουμε τις εφαρμογές στα windows 8 ή δεν έχει πια καμιά σημασία αυτό;(όπως στο iOS)

 

Για αυτούς που έχουν Windows 8 Developer Preview και θέλουν να φτιάξουν bootable usb με τα Windows 8 Consumer Preview, επειδή το εργαλείο της Microsoft που κάνει αυτή τη δουλειά δεν τρέχει σε Windows 8 Developer Preview προτείνω το UNetbootin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρησιμοποίησα μια μέρα φουλ σε άλλο δίσκο και τελικά επέστρεψα στα 7. Τρομερή ταλαιπωρία και κούραση αδικαιολόγητη, κατά τη γνώμη μου. Μου έβγαλαν την Παναγία για πολύ απλά πραγματάκια. Κάτι πάει πολύ στραβά με το γενικότερο σχεδιασμό του UI και δεν αναφέρομαι στο Metro αλλά στο πως τρέχουν οι εφαρμογές full screen, τις γωνίες, το δεξί κλικ, τα πάντα. Προβλέπω μεγάλο, τιτανομεγιστοτεράστιο FAIL!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...