Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος τρόπος να μην μένει στην μπάρα, όταν ελαχιστοποιώ κάτι πχ utorrent, το CompatWindow? κι επίσης να φανταστώ συνεχίζουν τα προβλήματα με skype,ε? ή άλλαξε κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tα καλά τα παιδιά μπορούν να μου πουν που στο καλό βρίσκετε αυτό το περίφημο shut down,επισις αν χρειάζεται να βάλω antivirus,ευχαριστώ.

 

Επιτελούς το βρήκα το shut down, η ερώτηση μου ισχύει μόνο για το αν χρειάζεται antivirus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα καλά τα παιδιά μπορούν να μου πουν που στο καλό βρίσκετε αυτό το περίφημο shut down,επισις αν χρειάζεται να βάλω antivirus,ευχαριστώ.

 

Επιτελούς το βρήκα το shut down, η ερώτηση μου ισχύει μόνο για το αν χρειάζεται antivirus.

Εχουν δικο τους antivirus,τα windows!Εγω ετσι καταλαβα τουλαχιστον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό γιατί έβαλα τα 8 σε αλλο partition αλλα δεν εχω dual boot και μπανει μονο στα 8 χωρις να με ρωτησει τι θελω

What flik saidsmilie.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχουν τα windows? Since when?

Windows Defender

 

If you don’t have another solution installed, Windows 8 will provide you protection with a significantly improved version of Windows Defender.

 

Improved protection for all types of malware. The improvements to Windows Defender will help protect you from all types of malware, including viruses, worms, bots and rootkits by using the complete set of malware signatures from the Microsoft Malware Protection Center, which Windows Update will deliver regularly along with the latest Microsoft antimalware engine. This expanded set of signatures is a significant improvement over previous versions, which only included signatures for spyware, adware, and potentially unwanted software.

 

In addition, Windows Defender will now provide you with real-time detection and protection from malware threats using a file system filter, and will interface with Windows secured boot, another new Window 8 protection feature.

http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2011/09/15/protecting-you-from-malware.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αφαίρεση του watermark δείτε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23246102&postcount=1

 

Σε εμένα δούλεψε αφού άλλαξα το theme σε κάτι άλλο και ξανά αυτό που είχα.

Όταν γράφει κλείστε windows explorer εννοεί τα παράθυρα, όχι απαραίτητα το explorer.exe process.

 

Tα καλά τα παιδιά μπορούν να μου πουν που στο καλό βρίσκετε αυτό το περίφημο shut down,επισις αν χρειάζεται να βάλω antivirus,ευχαριστώ.

 

Επιτελούς το βρήκα το shut down, η ερώτηση μου ισχύει μόνο για το αν χρειάζεται antivirus.

Αν χρειαζόσουν στα windows 7 χρειάζεσαι και τώρα. Το windows defender υπήρχε και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται και χρειάζεται antivirus. Όπως ανέφερε και ο flik, το Defender υπήρχε και πριν, δεν μπήκε τώρα πρώτη φορά. Για μένα τουλάχιστον δεν είναι δυνατό να είναι τόσο καλό και να μη χρειάζεται τίποτα άλλο, και από την άλλη η ίδια η Microsoft να βγάζει το Security Essentials.

 

Τώρα αν κάποιος θέλει να βασιστεί μόνο στο Defender, δικό του θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να απεγκαταστήσω τα windows 8 consumer preview; Χωρίς να χρειαστώ την βοήθεια κάποιου προγράμματος.

 

Αυτο:

Βάλε το easybcd που είναι δωρεάν για προσωπική χρήση, και απο το bcd deplayment κάνεις install windows 7 bootloader.

Μετά απο το edit menu ορίζεις χρόνο, και προεπιλεγμένο os. Και γενικά έχει αρκετές ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αφαίρεση του watermark δείτε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23246102&postcount=1

 

Σε εμένα δούλεψε αφού άλλαξα το theme σε κάτι άλλο και ξανά αυτό που είχα.

Όταν γράφει κλείστε windows explorer εννοεί τα παράθυρα, όχι απαραίτητα το explorer.exe process.

 

Οκ, ευχαριστώ. Γενικότερα υπάρχουν κάπου μαζεμένα tips, πχ στο metro να τα βάλω σε φακέλους ότι έχω κάνει εγκατάσταση, και διάφορα άλλα τέτοια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, ευχαριστώ. Γενικότερα υπάρχουν κάπου μαζεμένα tips, πχ στο metro να τα βάλω σε φακέλους ότι έχω κάνει εγκατάσταση, και διάφορα άλλα τέτοια?

Εδώ έχει μερικά μαζεμένα, γενικά βγαίνουν συχνά πυκνά κι άλλα:

http://www.maximumpc.com/article/features/big_guide_20_tips_and_tricks_get_most_out_windows_8431

 

Πάντως παιδιά είμαι πάρα πολύ ικανοοποιημένος. Τα metro apps δεν τα χρησιμοποιώ, με κουράζουν που είναι τόσο μεγάλα τα πάντα εκεί, άλλωστε δε σχεδάστηκαν για desktop.

Αλλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί τόση γκρίνια για το metro ui; Ο μόνος λόγος για να το δεις είναι όταν άνοιγες και το start menu, και εγώ το έκανα μόνο για να ψάξω apps, και τώρα τα βρίσκω πιο γρήγορα.

Γενικά πλέον όλα γίνονται πιο γρήγορα, και τρέχουν πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχουν κανένα πρόβλημα, ελληνική γλώσσα γραφής υποστιρίζουν? Θέλω να τα βάλω στο netbook γιατί απ'ότι θυμάμαι με την developer έκδοση πέταγαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχουν κανένα πρόβλημα, ελληνική γλώσσα γραφής υποστιρίζουν? Θέλω να τα βάλω στο netbook γιατί απ'ότι θυμάμαι με την developer έκδοση πέταγαν .

Ναι, γράφεις Ελληνικά κανονικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...