Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρώτο πρόβλημα που βρήκα.Μετά από πολλές ώρες που τον είχα αφήσει ανοικτό, επειδή είχα πάει για καφέ, είχε μαυρίσει η οθόνη και δεν εμφανιζόταν το σύστημα ξανά ούτε με σφαίρες. Οπότε αναγκάστηκα να κρατήσω το reset button πατημένο για hard shutdown.Προφανώς κάποιο πρόβλημα με τα sleep/hibernate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν έχει πρόβλημα με το theme (οποιοδήποτε) του firefox;

Δηλαδή τα χρώματα στη πάνω μπάρα και στις καρτέλες χάνονται, κολλάνε κτλ.

Είτε έχω θέμα είτε όχι. Τώρα με Office black μου κάνει λιγότερο απο το stock theme.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ερωτηση μπορω να τα εγκαταστησω δοκιμαστικα και μετα να γυρισω στα 7?

Μια καλη λυση ειναι να χρησιμοποιεις καποιο VM software σαν το virual box ή το vmware.

Διαφορετικα, κανεις ενα partition τα εγκαθιστας εκει και οταν τα βαρεθεις τα σβηνεις, με τα 7 να παραμενουν ανεπαφα. Απλα ισως χρειαστει να επιδιορθωσεις τον bootloader, αλλα δεν ειναι κατι δυσκολο ή χρονοβορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη λυση ειναι να χρησιμοποιεις καποιο VM software σαν το virtual box ή το vmware.

 

Ασε μολις άλλαξα από vbox --> vmware player, και ομολογώ πως είναι η μέρα με τη νύχτα. Σε vbox όση μνήμη και να δώσεις δεν είναι καθόλου responsive και βγάζεις λάθος συμπεράσματα για το λειτουργικό. Εμ, καλά έλεγες εσύ για vmware, από την αρχη! respect-064.gif respect-023.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1. Πραγματικά η μέρα με τη νύχτα. Λυθηκε και το πρόβλημα με τον προσαρμογέα των γραφικών. Όλα ρολόι στο vm player.

 

Οριστε και ένα rating:

 

Έχω δώσει 4GB και 2 πυρήνες από το σύστημα της υπογραφής (ο δίσκος δεν είναι ο ssd αλλά ο sata2 hdd)

post-228313-0-91325900-1330959928_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ισως χρειαστει να επιδιορθωσεις τον bootloader, αλλα δεν ειναι κατι δυσκολο ή χρονοβορο.

 

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό γιατί έβαλα τα 8 σε αλλο partition αλλα δεν εχω dual boot και μπανει μονο στα 8 χωρις να με ρωτησει τι θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό γιατί έβαλα τα 8 σε αλλο partition αλλα δεν εχω dual boot και μπανει μονο στα 8 χωρις να με ρωτησει τι θελω

Βάλε το easybcd που είναι δωρεάν για προσωπική χρήση, και απο το bcd deplayment κάνεις install windows 7 bootloader.

Μετά απο το edit menu ορίζεις χρόνο, και προεπιλεγμένο os. Και γενικά έχει αρκετές ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα βρικα λυση για το start menu!

vistastartmenu

Απλα οταν το κανετε install θα σας βγαλει τη μπλε ταπελα οτι δε το δεχεται,αλλα εσεις να πατησετε στο more info και μετα διαλεξτε run anyway!

Το προγραμμα λειτουργει μια χαρα,σε μενα! ;)

Edit:

post-192952-0-28191000-1330988925_thumb.png

post-192952-0-61943600-1330988938_thumb.png

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια δεν ξερω αν ειμαι στο σωστό θεμα αλλα εχω ενα πρόβλημα που πρεπει να το διορθώσω.πριν λιγη ωρα πήγα να κανω εγκατάσταση των windows 7 ultimate μετα απο format και λιγο πριν τελειώσει η εγκαταστση σταμάτησε, και μου γραφει οτι (δεν γινετε να ολοκλιροθει η εγκατασταση λογο σφάλματος και κλείνω το παραθυράκι και μου κανει επανεκκίνηση και ξανα βγαζει το παραθιρακι του σφαλματος..δοκιμασα να ξαναβαλω το dvd των windows αλλα οταν το βαζω δείχνει μαυρη τιν οθονη και μετα απο κανα 5λεπτο κανει παλι επανακηνηση .. αυτο κανει σινεχεια .. ουτε με το BIOS εβγαλα ακρη .. παντος τα windows ξερω οτι ειναι καλα γιατι ειχα στο λαπτοπ εδω και πολυ καιρο και δεν ειχα πρόβλημα.... μήπως υπάρχει κάποια λύση; :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...