Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξω τον δισκο οπου θα γινει η εγκατασταση, δεν φτανει ο χωρος και εβαλα εξωτερικο.

προσπαθησα να το κανω iso και ενω ειναι fat32 δεν μπορει να περαστει στο δισκο.

οποτε αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Προβλέπω μεγάλο, τιτανομεγιστοτεράστιο FAIL!

 

μόνο αν δεν μπορείς να κάνεις disable το Metro UI, αν πχ το ρυθμίσουν να ενεργοποιείται εξαρχής μόνο όταν ανιχνεύει touch screen τότε θα είναι μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος καταλάβει την δομή τους θα πάθει πλάκα με την ταχύτητα τους,και τελικά με όλη αυτή την αλλαγή.

Δώστε τους χρόνο,τα έχω σε συμβατικό και δουλεύουν σαν να είναι σε SSD.

Και εγώ τα έβρισα μόλις κυκλοφορήσαν .. από χτες δουλεύω μόνο αυτά με αποτέλεσμα την ..Κωλοτουμπα που είναι και της μοδος τελευταία.. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει. τα έχω περάσει αλλά δεν τα βλέπω! και το λέω αυτό γιατί ευτυχώς είχα παράλληλα το pc με hdmi σε μια tv ld και τα βλέπω αλλά στο monitor lg που έχω στο pc έχω μαύρη οθόνη. μπορεί να μου πει κάποιος τι να κάνω?

(εώς τότε δε μπορώ να εκφέρω άποψη για τα 8 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μόνο αν δεν μπορείς να κάνεις disable το Metro UI' date=' αν πχ το ρυθμίσουν να ενεργοποιείται εξαρχής μόνο όταν ανιχνεύει touch screen τότε θα είναι μια χαρά...[/quote']

 

Δεν αναφερομαι ομως στο metro που ειναι απλα ενα μεγαλο full screen start menu, αλλα σε ολες τις υπολοιπες αλλαγες στο desktop ui. Βλεπω καλες προθεσεις αλλα μετρια προς κακη υλοποιηση και ορισμενες επιλογες οι οποιες δε με βρισκουν συμφωνο βρε αδερφε. Δεν θα επρεπε να απαιτειται χρονος προσαρμογης και δεν ειναι συνηθεια αυτη που εμποδιζει εμπειρους χρηστες οπως εμεις να προσαρμοστουμε στα νεα δεδομενα, ειναι προβληματικη η σχεδιαση, τελος. Το δε δεξι κλικ το σκοτωσαν, μας υποχρεωνουν να αρχισουμε να δουλευουμε και πληκτρολογιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν αναφερομαι ομως στο metro που ειναι απλα ενα μεγαλο full screen start menu, αλλα σε ολες τις υπολοιπες αλλαγες στο desktop ui. Βλεπω καλες προθεσεις αλλα μετρια προς κακη υλοποιηση και ορισμενες επιλογες οι οποιες δε με βρισκουν συμφωνο βρε αδερφε. Δεν θα επρεπε να απαιτειται χρονος προσαρμογης και δεν ειναι συνηθεια αυτη που εμποδιζει εμπειρους χρηστες οπως εμεις να προσαρμοστουμε στα νεα δεδομενα, ειναι προβληματικη η σχεδιαση, τελος. Το δε δεξι κλικ το σκοτωσαν, μας υποχρεωνουν να αρχισουμε να δουλευουμε και πληκτρολογιο.

 

θα περιμένω την RC για να βγάλω τα συμπεράσματά μου πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι εγκαταστήσατε το λειτουργικό κανονικά στον υπολογιστή και δεν μπορείτε να αλλάξετε ανάλυση εγκαταστήστε πρώτα τους drivers της κάρτας γραφικών σας και δοκιμάστε πάλι.

 

Για το δικό μου πρόβλημα όποιος βρει την λύση κερδίζει περγαμόντο.

Στα νέα metro apps γίνεται χρήση του hotmail (στην περίπτωσή μου) account μου. Ωραίο το mail app το οποίο θέλω να με ειδοποιεί όταν έρθει κάτι νέο. Αλλά ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ MESSAGING APP ONLINE! Αν θελήσω να μιλήσω με κάποιον και να μου έρχονται εκεί τα notifications, θα το κάνω μόνος μου, δε χρειάζεται να μπαίνει μόνο του στο παρασκήνιο.

 

Υπάρχει τρόπος να μένει signed in το mail και να μην μπαίνει καθόλου το messaging;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δύο ερωτήσεις παρακαλώ.

Υπάρχει τρόπος να έχω το charm bar διαφανές και μόνιμα ανοιχτό; Ή να μεταφέρω τις επιλογές του σαν shortcuts στο taskbar ; Χρησιμοποιώντας δύο οθόνες δυσκολεύομαι αρκετά να το πετύχω.

Επίσης έχει κάποιος εγκαταστήσει το sony playtv ;

(ok σε αυτό, βρήκα τη λύση εδώ: http://www.avforums.com/forums/11785322-post4.html Αν θυμάμαι καλά όμως, αυτή η λύση δε μου είχε δουλέψει στα 7)

Ευχαριστώ. :)

Επεξ/σία από theobabis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο αν δεν μπορείς να κάνεις disable το Metro UI, αν πχ το ρυθμίσουν να ενεργοποιείται εξαρχής μόνο όταν ανιχνεύει touch screen τότε θα είναι μια χαρά...

Ετσι θα ειναι σαν να μη βγηκε καθολου το Μετρο,τζαμπα κοπος δλδ.!

Και απ'την αλλη,εχει κ ατομα που το θελο στο desktop τους!Καλυτερα να το επενεργοποιεις/ενεργοποιεις χειροκινητα με μια επιλογη στα settings!

 

Δεν αναφερομαι ομως στο metro που ειναι απλα ενα μεγαλο full screen start menu, αλλα σε ολες τις υπολοιπες αλλαγες στο desktop ui. Βλεπω καλες προθεσεις αλλα μετρια προς κακη υλοποιηση και ορισμενες επιλογες οι οποιες δε με βρισκουν συμφωνο βρε αδερφε. Δεν θα επρεπε να απαιτειται χρονος προσαρμογης και δεν ειναι συνηθεια αυτη που εμποδιζει εμπειρους χρηστες οπως εμεις να προσαρμοστουμε στα νεα δεδομενα, ειναι προβληματικη η σχεδιαση, τελος. Το δε δεξι κλικ το σκοτωσαν, μας υποχρεωνουν να αρχισουμε να δουλευουμε και πληκτρολογιο.

Εκτος απο την απουσια του start,τι αλλο σε χαλαει στο desktop ui?

Εγω προσεξα οτι γενικα χρησημοποιω περισσοτερο τωρα το δεξι κλικ,παρα στα 7!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει σε κανενα,αυτο που βαζεις δυο παραθυρα διπλα διπλα σε εφαρμογες του μετρο?Εγω παντως δε μπορω να το κανω κ δε ξερω αν παιζει καποια ρυθμηση γι'αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτησω και 3η φορα λοιπον,το store δουλευει?Δεν μπορω να κατεβασω τιποτα,ειμαι μονο εγω ?:S

Δουλεύει έχω κατεβάσει 2 παιχνιδάκια,για δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει σε κανενα,αυτο που βαζεις δυο παραθυρα διπλα διπλα σε εφαρμογες του μετρο?Εγω παντως δε μπορω να το κανω κ δε ξερω αν παιζει καποια ρυθμηση γι'αυτο!

 

Aν είναι Metro εφαρμογή όπως π.χ. το Mail/Messaging/Photos κτλ δεν γίνεται να βάλεις 2 δίπλα δίπλα. Πιάνουν όλη την οθόνη ό,τι και να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...