Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη αυτη ειναι η μονη λυση? Για να εισαι οντως Admin θα πρεπει να απενεργοποιησεις τελειως το UAC, το οποιο με την σειρα του ασχρηστευει τα Metro Apps. Μαλιστα.... Ποιο λαμπρο μυαλο σκεφτηκε αυτο το συστημα με τα permissions? Εγω ηξερα οτι ειτε εισαι Admin ειτε οχι και οχι μισος Admin και μπουρδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει προκύψει ένα περίεργο πρόβλημα στο ultrabook μου μετά απο την αναβάθμιση από 8 σε 8.1 .

Το πρόβλημα είναι πως η ανάλυση στους περιηγητές του internet όπως και σε διάφορα αναδυόμενα παράθυρα ρυθμίσεων του υπολογιστή και όχι μόνο, είναι χαμηλή και θαμπή.

Η ανάλυση της οθόνης είναι στο maximum δηλαδή 1980χ1020 οπότε δεν μπορώ να καταλάβω απο που προέρχεται το πρόβλημα!

Ξαναγύρισα στα windows 8 και όλα καλά με τις αναλύσεις, μετά πάλι στα 8.1 και ξανά τα ίδια προβλήματα.

Έχεις κάποιος κάποια λ΄θση στο πρόβλημα αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ρωτησω για τον intrenet explorer, μιας και μετα απο χρονια επιστρεφω σε αυτον, υπαρχουνε add-ons σαν το adblock plus, greek dictionary ή καποιο αλλο που χρησιμοποιειτε???

 

Περασα εδω και 2-3 μερες τα W8x64 και ο chrome ειναι απιστευτα αργος, ακομα και χωρις add-ons. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re παιδια πως μπορω να εχω ανοικτο το skype στα 8αρια αλλα ταυτοχρονα να εχω ανοιχτο και το πλακιδιο που λεει επιφανεια εργασιας? ωστε να μπορω να βλεπω τι μ στελνουν χωρις να αναγκαζομαι να παταω εναρξη και να επιστρεφω στο περιβαλλον του 8 για να ξανα ανοιγω το πλαικιδιο του skype?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ξεχάσει τον κωδικό πρόσβασης του λογαριασμού και δεν μπορώ να μπω στα windows. Τι να κάνω εκτός από format? Είναι ένα λαπτοπ Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ξεχάσει τον κωδικό πρόσβασης του λογαριασμού και δεν μπορώ να μπω στα windows. Τι να κάνω εκτός από format? Είναι ένα λαπτοπ Asus.

 

Δοκίμασε αυτό τον οδηγό

 

http://reboot.pro/topic/17872-reset-a-windows-8-password-without-using-any-third-party-software/

 

Επίσης αν μπαίνει safe mode δοκίμασε αυτό:

 

Άνοιξε το cmd με δικαιώματα διαχειριστή και δώσε αυτή την εντολή:

net user username password

όπου user το όνομα του account και όπου password το καινούριο κωδικό που θα έχει το account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω άλλο υπολογιστή με windows 8 για να κάνω cd από εκεί. Και επίσης δεν μπαίνει σε safe mode. Ζητάει κωδικό. Κάτι πιο εύκολο δεν υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έκανα ένα hirens cd και το έτρεξα στον υπολογιστή με ποιο πρόγραμμα μπορώ να αλλάξω ή να απενεργοποιησω τον κωδικό πρόσβασης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο προγραμμα σαν το nlite που υπηρχε για τα win7 που να μπορεις πολυ ευκολα να ενσωματοσεις παραπανω απο μια εκδοσεις των win 8.1 σε ενα και μοναδικο bootable iso αρχειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...