Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπόψιν ότι υπάρχουν αναφορές στο ιντερνετ ότι τα Windows 7 ενεργοποιημένα με τον "σωστό" πλάγιο τρόπο μπορούν να αναβαθμιστουν σε Windows 8 με την προσφορά των 29 δολλαρίων :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Μηπως να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση;

Εε μα θέλω να αποφύγω το να ξαναβάζω προγράμματα κλπ... Δεν γίνεται να φτιάξει αλιώς;; Με καμιά επαναφορά συστήματος ή τπτ τέτοιο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εε μα θέλω να αποφύγω το να ξαναβάζω προγράμματα κλπ... Δεν γίνεται να φτιάξει αλιώς;; Με καμιά επαναφορά συστήματος ή τπτ τέτοιο;;;

 

Λογικα καποιο αρχειο ισως δεν περαστικε. Μπορεις να δοκιμασεις και system repair απο το cd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με windows 8 εδω , περαστα πανω απο 7 X64 (στον φορητο της υπογραφης ....3 λειτουργικα microsoft εχει δει o παπουλης χαχαχα).

Εντυπωσεις :

1. Εμφανως πιο αποκρισιμα απο τα 7-αρια

2. Για το metro ui , δεν ειμαι σιγουρος. Αν ειχα tablet θα τα εσπαγε , τωρα το θεωρω αχρηστο . Εκει που με ενα κλικ εκανες την δουλεια σου , τωρα θες απο 2 κ πανω για το ιδιο πραγμα. Εχω δει κατα καιρους διαφορους τροπους απενεργοποιησης. Ποιος ειναι ο πιο ενδεδειγμενος?

3. Μεχρι τωρα το μονο κουλο προβλημα ειναι οτι τα ηχεια μου (logitech V20) , δεν δουλεουν πλεον απο την (βολικη ) θυρα usb που τα ειχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Λογικα καποιο αρχειο ισως δεν περαστικε. Μπορεις να δοκιμασεις και system repair απο το cd.

Μα δεν έχω CD. Τα κατέβασα από το internet με 30€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ε φτιαξε ενα και ξεκινα απο cd και επελεξε advanced tools, πριν το install.

Ναι αλλά όταν το κατέβασα δεν ξέρω που κατέβηκε. Το κατέβασα μέσω του windows 8 upgrade assistant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά εδώ: C:\Users\το όνομα του χρήστη σου\AppData\Local\Microsoft\WebSetup\Download

ή εναλλακτικά ρίξε μια ματιά στα email σου. Η απόδειξη έχει λίνκ που κατεβάζει ένα μικρό πρόγραμμα, βάζεις το σειριακό και καταβάζει πάλι το ISO.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει δοκιμασει κανεις αυτο http://techmell.com/...o-ui-windows-8/

για να κανει disable το εκνευριστικο και αχρηστο για μενα METRO ?

 

Δεν υπαρχει το συγκεκριμενο στην τελικη εκδοση.

Δοκίμασα να το δημιουργήσω αλλα δεν άλλαξε κάτι .

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ακούστε, έχουμε κάνει αίτηση για μια φίλης μου το καινούριο laptop για την προσφορά των 15 euro. Έχει έρθει ο κωδικός της προσφοράς κ ολα οκ. Υπάρχει περίπτωση επειδή έχει τραγικά αργό - κοινόχρηστο ίντερνετ εκεί που μένει να πάω εκεί να κάνουμε την διαδικασία ..??? δηλαδή να δει το πρόγραμμα πως όντως το laptop είναι οκ, να πληρώσω τα 15 euro, να τα αγοράσω αλλά το download να το κάνω από το σπίτι μου που έχω ιντερνέτ γρήγορο...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται ναι. Η απόδειξη πληρωμής έχει ένα λινκ με ένα προγραμμα, τρεχεις το προγραμμα βάζεις το κλειδί ενεργοποίησης και κατεβαίνει το iso.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη δημιουργία νέου χρήστη στα Windows 8.

Άνοιξα αρχικά λογαριασμό για 2ο χρήστη, χωρίς λογαριασμό της Microsoft.

Δυστυχώς όμως ο 2ος χρήστης δεν μπορούσε να έχει πρόσβαση στο ημερολόγιο.

Ζητούσε οπωσδήποτε συνδεση με λογαριασμό της Microsoft.

Έτσι έκανα το λάθος & έβαλα τον δικό μου λογαριασμό,

με αποτέλεσμα να φαίνονται στον 2ο χρήστη, το ημερολόγιο μου, καθώς & το Hotmail μου.

Για να διορθώσω το πρόβλημα, αποφάσισα να ανοίξω λογαριασμό στο Hotmail & για τον 2ο χρήστη

για να τον συνδέσω με το δικό του λογαριασμό.

Τα Windows 8 δυστυχώς αρνούνται να συνδέσουν πλέον τον λογαριασμό αυτό, με το Ημερολόγιο & την Αλληλογραφία.

Οι εφαρμογές αυτές ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΠΛΕΟΝ!!!

Το ίδιο & η εφαρμογή Weather.

Έφτασα σε σημείο να κάνω format, όμως όταν ανοίγω τον λογαριασμό του 2ου χρήστη

& τον συνδέω με τον λογαριασμό του στη Microsoft, αυτός έχει κρατήσει τις ρυθμίσεις πριν το format

& οι εφαρμογές αυτές, δεν δουλευούν..

Έκανα μάλιστα & ενημέρωση, που ήρθε για τις εφαρμογές αυτές, όμως δεν είδα καμία βελτίωση..

 

UPDATE

Από τη στιγμή που ο 2ος λογαριασμός Hotmail δημιουργήθηκε μόνο για να συνδέει τον 2ο χρήστη με το PC,

τον απενεργοποίησα & δημιούργησα νέο.

Σκέφτηκα ότι με τον νέο λογαριασμό θα διορθωθεί το πρόβλημα, αλλά ξέχασα να ρωτήσω τη Microsoft..

Οι εφαρμογές-tiles Αλληλογραφία, Ημερολόγιο, δεν ανοίγουν καν,

ενω το Weather ανοίγει (επιτυχία), αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με την υπηρεσία,

ούτε βέβαια & να βρει, έστω & χειροκίνητα, κάποια πόλη.

Απλά δεν έχω λόγια..

 

ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ 7

Επεξ/σία από paschos76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά 2 ερωτήσεις έχω. Αν θέλω να αγοράσω και το cd μαζί πόσο βγαίνει; Έχω τα xp αυθεντικά...

Κάτι ακόμα... Μέχρι πότε ισχύει η προσφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...