Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα! Έχω εγκαταστήσει εδώ κι ένα μήνα περίπου τα Αγγλικά Windows 8 64bit, όλα καλά... μέχρι που τα "τζόλεψα" και ψαχνόμουν για το Language Pack σε ελληνικά, έβαλα ένα που βρήκα αλλά μάλλον επειδή ήταν για Consumer Preview, τα windows δε ξεκινούν. Μετά το logo screen, μαύρη οθόνη....

Προσπαθώ να μπω με Safe mode πατώντας στο Shift-F8 αλλά δε τα καταφέρνω... Κάποια λύση μπας και αποφύγω το format;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Έχω εγκαταστήσει εδώ κι ένα μήνα περίπου τα Αγγλικά Windows 8 64bit, όλα καλά... μέχρι που τα "τζόλεψα" και ψαχνόμουν για το Language Pack σε ελληνικά, έβαλα ένα που βρήκα αλλά μάλλον επειδή ήταν για Consumer Preview, τα windows δε ξεκινούν. Μετά το logo screen, μαύρη οθόνη....

Προσπαθώ να μπω με Safe mode πατώντας στο Shift-F8 αλλά δε τα καταφέρνω... Κάποια λύση μπας και αποφύγω το format;;;

Δοκίμασε να έχεις συνέχεια πατημένο το shift από την αρχή του start up και πριν πάει να φορτώσει τα windows 8 πάτα πολλές φορές συνεχόμενα το F8. Έτσι είχα καταφέρει να μπορέσω να μπω σε safe mode όταν χρειάστηκε. Μετά επέλεξε το troubleshoot και μετά advanced options και automatic repair. Άμα δεν πετύχει αυτό μπορείς να κάνεις refresh στο pc, όπως το αναφέρει η ms. Δηλαδή θα μπορείς να κρατήσεις τα αρχεία σου και κάποιες ρυθμίσεις των windows, άλλα θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση όλων των προγραμμάτων ξανά από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ πολύ, μάλλον θα πάω στη 2η λύση, γιατί δε τα κατάφερα να μπω safe mode. Άλλωστε ελάχιστα πράγματα είχα βάλει μετά την εγκατάσταση. Όπως και να 'χει θα ενημερώσω.

 

Αποστολή από το HTC One X με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες

εχετε προβληματα με τα win8?

οπως να αργει να δει δεδομενα μεσα σε φακελους, etc?

 

Τετοιο προβλημα δεν εχω, αλλα δεν ανοιγει καποια παιχνιδια, εκτος αν τα ανοιξω κατευθειαν οταν ανοιξω τον υπολογιστη. Για την ωρα δεν δοκιμαζω τα updates, δεν θελω να κλειδωθει. Οταν βγει κανα εμπιστο σπαστιρι, τοτε ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ πολύ, μάλλον θα πάω στη 2η λύση, γιατί δε τα κατάφερα να μπω safe mode. Άλλωστε ελάχιστα πράγματα είχα βάλει μετά την εγκατάσταση. Όπως και να 'χει θα ενημερώσω.

 

Αποστολή από το HTC One X με τη χρήση Insomnia App

Τελικά με repair από το dvd των Windows 8 όλα επανήλθαν και κατέβασα και το ελληνικό language pack με οδηγίες από εδώ. Όλα κομπλέ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιο προβλημα δεν εχω, αλλα δεν ανοιγει καποια παιχνιδια, εκτος αν τα ανοιξω κατευθειαν οταν ανοιξω τον υπολογιστη. Για την ωρα δεν δοκιμαζω τα updates, δεν θελω να κλειδωθει. Οταν βγει κανα εμπιστο σπαστιρι, τοτε ναι.

 

Λυθηκε με τα updates και αυτο το προβλημα. Πλεον το μονο προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι με το hd sentinel για το οποιο εχω ανοιξει θεμα στο software section.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παδια βοηθηστε λιγο παρακαλω γιατι φοβαμαι μην παθει τιποτα ο υπολογιστης μου..πριν 1+ μηνα εβαλα τα win 8 rtm 64 bit και μετα απο 10-15 μερες αρχισα να τρωω τυχαια κολληματα 1-2 φορες την ημερα!και εκανα restart απο το κουμπι τουpc.πριν 10 μερες εκανα φορματ κ εβαλα τα ιδια αλλα μετα απο 3-4 μερες παλι τα ιδια!Στην αρχη ειμαι καλα και ξαφνικα ξεκινα!τι συμβαινει?εσεις δεν εχετε θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε κανείς το upgrade των windows 8 pro?

Σου ζητάει serial number από τα προηγούμενα windows?

Αυτή τη στιγμή έχω την Windows 8 Enterprise Edition η οποία είναι trial και λήγει σε καμιά 20αριά μέρες.

Ο μόνος τρόπος που έχω να αποδείξω την αγορά προηγούμενων windows είναι το ταμπελάκι κάτω από το laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...