Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.

Μετά από upgrade από W7 σε 8, δεν λειτουργούν όταν κλικάρονται το Weather, Mail, People, Finance, κλπ.

Επίσης, κάνοντας διπλό κλικ να ανοίξω Documents folder, ας πούμε, δεν μπορεί να το ανοίξει, και με ξαναφέρνει πίσω

στο desktop.Αν κάνω δεξί κλικ και open in new window, ανοίγει. Είναι ενοχλητικό. Είδε κανείς κάτι τέτοιο;

Μήπως κάτι δεν έκατσε καλά λόγω του ότι κράτησα όλους τους παλιούς φακέλους και αρχεία από τα 7;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σε όλους, έχω και εγώ μια ερώτηση.

Πέρασα τα Windows 8 σε δοκιμαστική λειτουργία, το πρόβλημα που συνάντησα είναι το εξής, ενώ έχω όλα τα divers κανονικά στις τελευταλιες version τους, οταν κλείνω το καπάκι του λαπτοπ (μπαινει σε αναστολη λειτουργιας οπως πρεπει κανονικα ) οταν το ανοιγω ομως το μηχανιμα δειχνει οτι ανοιγει απο αναστολη αλλα η οθονη ειναι μαυρη και δεν κανει τιποτα, πρεπει να το κλεισω μετα για να ξανα ανοιξει . . αλλα οταν το βαζω μονος σε αναστολη χωρις να κλεισω καπακι , δουλευει κανονικα οταν το ενεργοποιω..

Ξερει κανει τιποτα για αυτο ?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον... Χτες βγηκαν τα windows 8. Τι λετε αξιζει κανεις να τα βαλει τωρα η να περιμενουμε λιγους μηνες ακομα? Ισχυει το οτι το pc θα εχει υψηλοτερες επειδοσεις απο οτι με windows 7 ειδικα οταν προκειται για ενα ηδη πολυ δυνατο pc σαν το δικο μου?

 

Και τι γινεται με τα ολα οσα διαβαζουμε εδω οτι δηλαδη εχουν προβλημα στο χειρισμο λογω του metro ui και οτι δεν ειναι πληρως συμβατα με ολα τα προγραμματα και παιχνιδια? ισχυει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω αν κάνω αναβάθμιση σε Windows 8 σε ένα laptop που έχει προεγκατεστημένα τα Windows 7. Έτρεξα το windows 8 upgrade assistant για αν δω ποιες εφαρμογές είναι συμβατές και μου λέει ότι δεν θα είναι διαθέσιμο το safe mode. Είναι φυσιολογικό αυτό? Δηλαδή γενικά τα windows 8 δεν έχουν safe mode ή φταίει το laptop??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, έχω αυθεντικά τα windows xp home edition και θέλω να κάνω αναβάθμιση στα windows 8. Είδα ότι μπορώ να τα πάρω με 29,99... Αν τα αγοράσω έτσι θα μπορώ να κάνω clean install ή μόνο αναθαθμίσεις; Δηλαδή θα μου στείλουν ένα serial number και θα μπορώ να κατεβάσω ένα iso από το internet και να τα κάνω install με το serial number? Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 29,99, ισχύουν μόνο στην περίπτωση της αναβάθμισης και όχι και στου clean install.

Αυτό σημαίνει πως θα κάνεις την αναβάθμιση μέσω του λειτουργικού (στα windows 7 γίνεται μέσω "windows anytime upgrade", λογικά θα υπάρχει αυτό και στα xp) και κατά τη διάρκειά της θα σου προσφερθεί κλειδί που θα πρέπει να πληρώσεις για να το αποκτήσεις...

 

Απο 'κει και πέρα αφού εγκατασταθούν, μπορείς να κατεβάσεις ένα .iso τους και να κάνεις clean install (αν θέλεις να το κάνεις οπωσδήποτε) με το κλειδί που ήδη έχεις απο την αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την στιγμή έχω windows 7 64bit σπασμένα... Απλά θέλω να χρησιμοποιήσω τον κωδικό από τα xp για την προσφορά... Δηλαδή θα κάνω την αναβάθμιση μέσω των windows 7 και θα μου δώσει τον κωδικό... Μετά με το iso για clean install δεν θα έχω πρόβλημα σίγουρα ε; Το θέμα μου είναι όταν θα κάνω format γιατί δεν θέλω να περνάω πρώτα τα 7 ή τα xp και μετά τα 8...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως όταν θα γίνεται η αναβάθμιση δεν σου ζητάται το "παλιό κλειδί" και η προσφορά ισχύει απο το λειτουργικό που ανιχνεύεται και όχι απο το κλειδί.

 

Μετά την αναβάθμιση το ξεχνάς το προηγούμενο λειτουργικό, οπότε μόνο το dvd του νέου χρειάζεσαι για περίπτωση format. Το κλειδί το πληρώνεις και το αποκτάς μια φορά και το έχεις για κάθε format που θα κάνεις μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια άλλη ερώτηση: λέει επίσης ότι π.χ. για το παιχνίδι GTA IV πρέπει να κάνω μια ενημέρωση για αν τρέξει στα windows 8 και έχει και ένα link αλλά το link με πάει στην αρχική σελίδα ενός άσχετου site με διάφορα παιχνίδια. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και για άλλες εφαρμογές. Τι αν κάνω? Πώς θα ξέρω αν θα τρέχουν αυτές οι εφαρμογές μετά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...