Προς το περιεχόμενο

Μπιλιάρδο


Skia11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νταξ δε θα πω ότι «πρέπει» να σου αρέσει, αλλά δε θα πω κι ότι δε μου φαίνεται κάπως περίεργο.

 

Αναφέρομαι βέβαια στο τρίσποντο, που θεωρώ πως είναι απίστευτο παιχνίδι.

 

Το ελεύθερο και τα κάδρα τα βαριέμαι κι εγώ, αν και αναγνωρίζω ότι έχουν κι αυτά τις δικές τους δυσκολίες.

 

Αλλά το τρίσποντο είναι κάτι άλλο. Το πόση έμπνευση χρειάζεται, με πόσους τρόπους μπορείς να παίξεις μια στεκιά, το ότι είναι τόσο δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι αν το πάρω πιο ζεστά θα μου αρέσει, ξέρω κι εγώ ότι είναι λάθος το ότι δεν με ενδιαφέρει δηλαδή. Αλλά αυτή τη στιγμή δύο παιχνίδια με τραβάνε, εννιάμπαλο και σνούκερ. Και το εννιάμπαλο είναι λες και παίζεις 5χ5 και το σνουκερ λες και παίζεις σε κανονικό γήπεδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσα έχει πάρει ο Perry έχει παίξει καλό snooker, ενώ ο Sullivan πέρα από κάποιες καλές μπάλες δεν έχει παίξει τίποτα ιδιαίτερο.

 

Ο Perry είχε προηγηθεί 4-1, το σκορ έφτασε 4-8 και μόλις έκανε το 6-8.

 

Πριν καμιά ώρα πέταξαν έξω κανά-δυο τύπους μάλλον μεθυσμένους, και γενικά υπάρχει ανησυχία στην αίθουσα και στους παίκτες.

 

Δεν έχει παιχτεί καλό snooker σήμερα, με εξαίρεση τα 2 century του Perry και κάποιες τρομερές μπάλες του Ronnie.

 

Βέβαια να πω ότι χθες άλλαξε πετσί στη στέκα του ο Ronnie.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε να δεις το θέμα της αλλαγής του πετσιού δε θα 'πρεπε να το προσπερνάμε έτσι απλά κατά τη γνώμη μου.

 

Ίσως σε αυτό το επίπεδο να μην έχει τόσο μεγάλη σημασία, αλλά απ' όσα έχω δει κατά τη χαλαρή ενασχόλησή μου με το άθλημα, το να αλλάξεις πετσί δεν είναι κάτι απλό.

Χρειάζεται χρόνος, πολύς χρόνος, τόσο για να στρώσει το πετσί, όσο και για να προσαρμοστείς σε αυτό.

Δεν είναι άειντε-άειντε, αλλάζεις πετσί και παίζεις καλύτερα από πριν.

Εδώ ίδιο πετσί αγοράζεις, με τις ίδιες προδιαγραφές, και μόνο ίδιο δεν είναι. Φαντάσου το να προσαρμοστείς στο καινούργιο που είναι και αφάγωτο, σε σχέση με το παλιό που το είχες μάθει και είχε μείνει ούτε το μισό.

 

Νομίζω δηλαδή ότι κακώς δεν αναφέρεται π.χ. απ' τον Κατσούφρη ως «ελαφρυντικό» για την απόδοση του Ronnie.

Όχι βέβαια ότι είναι ο μόνος λόγος που δεν παίζει καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέτυχα αυτό στο youtube, θα έχει κι άλλα επεισόδια απ'ό,τι κατάλαβα. Ωραίο είναι!

 

[media][/media]

 

edit, κατέβασαν το βίντεο...

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στο studio του eurosport o Ronnie και ο Jimmy White και προσπαθούν να πετύχουν ξανά αυτή τη στεκιά του O'Sullivan στο 7:17

 

https://www.youtube.com/watch?v=dwj6qWP6OYU

 

Γύρω στις 8-10 φορές προσπάθησαν και οι δύο και δεν μπόρεσαν (σε πολλές δεν πλησίασαν καν), απίστευτο το πόσο δύσκολο παιχνίδι είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είδα απ' την αρχή, αλλά νομίζω ότι στα πρώτα frames ήταν άφαντος ο Stuart.

 

Τελικό μετά από 15 χρόνια για το Ηamilton.

 

Σούπα αναμένεται, για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...