Προς το περιεχόμενο

Μπιλιάρδο


Skia11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμερικανιες εδω χαχα

Μια χαρά είναι κι αυτό, παλιά έπαιζα μόνο 8μπαλο αλλά πλέον το 9μπαλο μου αρέσει περισσότερο. Δυστυχώς παίζω σπάνια πλέον όμως.

 

Κάποια στιγμή ελπίζω σύντομα θέλω να πάρω ένα τραπέζι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο steve davis πάντως που σχολίαζε για το bbc ήταν άκρως εντυπωσιασμένος από τη μαχητικότητα του selby.  ;)

Μετά το frame με τα snooker έλεγε οτι ο junhui στον ύπνο του θα έχει εφιάλτες από αυτό το frame και πράγματι είδαμε πως επηρέασε τον ding που είχε πάρει φόρα μέχρι εκείνο το σημείο.  :mrgreen:

Μίλησε κι ο Davis για snooker, που πήρε 6 τίτλους χωρίς αντιπάλους, κι όταν ήρθε ο Hendry είχε ο ίδιος εφιάλτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησε κι ο Davis για snooker, που πήρε 6 τίτλους χωρίς αντιπάλους, κι όταν ήρθε ο Hendry είχε ο ίδιος εφιάλτες.

 

Άμα δε σέβεσαι ούτε τον steve davis που στα 50 του ήταν στην πρώτη 16άδα....

Sorry που θα στο πω αλλά το snooker δεν σου ταιριάζει,το βλέπεις πολύ οπαδικά.

Δεν είναι ποδόσφαιρο να μαλώνουν παναθηναικοι με ολυμπιακούς ποιός είναι καλύτερος.

Οι άγγλοι αγαπούν και χειροκροτούν όλους τους παίχτες.

Δεν είναι τα πρόσωπα είναι το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ σοβαρά τώρα, τον σέβομαι τον Davis.

Και σαν παίκτη και σαν χαρακτήρα.

 

Δε μπορώ να πω όμως ότι με τρέλαινε το snooker που έπαιζε όσο τον πρόλαβα, αλλά και απ' όσο έχω δει μέσω net.

Όχι ότι δε μου άρεσε, απλά προτιμούσα πιο επιθετικό στυλ.

 

Δεν είναι (μεγάλη) υπερβολή όμως ότι ο Hendry του είχε προξενήσει εφιάλτες με την κυριαρχία του τη δεκαετία του '90.

 

Ούτε ότι την εποχή που μεσουρανούσε δεν είχε ουσιαστικό ανταγωνισμό.

 

Επίσης, δε μπορείς να πεις ότι δεν είναι τα πρόσωπα.

Το snooker έχει ανάγκη από προσωπικότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δε σέβεσαι ούτε τον steve davis που στα 50 του ήταν στην πρώτη 16άδα....

Sorry που θα στο πω αλλά το snooker δεν σου ταιριάζει,το βλέπεις πολύ οπαδικά.

Δεν είναι ποδόσφαιρο να μαλώνουν παναθηναικοι με ολυμπιακούς ποιός είναι καλύτερος.

Οι άγγλοι αγαπούν και χειροκροτούν όλους τους παίχτες.

Δεν είναι τα πρόσωπα είναι το παιχνίδι.

Συμφωνώ με αυτό που γράφεις. Αν και είμαι υπέρ του «υγιούς» οπαδισμού σε άλλα σπορ μπορώ να πω ότι στο σνούκερ είμαι φίλαθλος και ευχαριστιέμαι όλους τους παίχτες και τους αγώνες το ίδιο. Συμπάθειες βέβαια πάντα θα υπάρχουν αλλά σε γενικές γραμμές ισχύει αυτό που λες, ευχαριστιέσαι το ίδιο το παιχνίδι!

 

mark-selby-leicester-flag_3459644.jpg?20

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Snooker δύσκολα.

 

Εδώ είμαστε πίσω και σε γαλλικό/αμερικάνικο.

Ναι για σνούκερ λέω. Για τα άλλα υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον νομίζω αλλά σνούκερ δεν ξέρω πόσοι παρακολουθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ και πολλοί να παρακολουθούν, είναι τόσο πιο δύσκολο από άποψη γνώσεων κανόνων, όσο και πιο απαιτητικό λόγω της ίδιας του της φύσης (αποστάσεις, μέγεθος μπάλας, τρύπας κ.λπ.).

 

Εσύ π.χ θα ασχολούσουν;

 

Εγώ θα ασχολούμουν μόνο αν διαπίστωνα ότι έχω μια φυσική κλίση προς το snooker, ή τέλος πάντων αν το διασκέδαζα τόσο πολύ, ακόμα κι αν δε μπορούσα να σταυρώσω ένα μικρό σερί.

Και στο τρίσποντο δεν είμαι ιδιαίτερα καλός από άποψη μουαγέν, αλλά ενίοτε βγάζω μερικές καταπληκτικές καραμπόλες, και αυτό με κρατάει κοντά στο άθλημα.

 

Στο snooker είναι τόσο πιο δύσκολο να βάλεις μπάλα, να πλασαριστείς σωστά και κατ' επέκταση να κάνεις break, που πρέπει να έχεις τρομακτική υπομονή για να μην τα παρατήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ και πολλοί να παρακολουθούν, είναι τόσο πιο δύσκολο από άποψη γνώσεων κανόνων, όσο και πιο απαιτητικό λόγω της ίδιας του της φύσης (αποστάσεις, μέγεθος μπάλας, τρύπας κ.λπ.).

 

Εσύ π.χ θα ασχολούσουν;

 

Εγώ θα ασχολούμουν μόνο αν διαπίστωνα ότι έχω μια φυσική κλίση προς το snooker, ή τέλος πάντων αν το διασκέδαζα τόσο πολύ, ακόμα κι αν δε μπορούσα να σταυρώσω ένα μικρό σερί.

Και στο τρίσποντο δεν είμαι ιδιαίτερα καλός από άποψη μουαγέν, αλλά ενίοτε βγάζω μερικές καταπληκτικές καραμπόλες, και αυτό με κρατάει κοντά στο άθλημα.

 

Στο snooker είναι τόσο πιο δύσκολο να βάλεις μπάλα, να πλασαριστείς σωστά και κατ' επέκταση να κάνεις break, που πρέπει να έχεις τρομακτική υπομονή για να μην τα παρατήσεις.

Ναι προσωπικά θα ασχολούμουν...μακάρι να είχα ένα τραπέζι κοντά μου ή να είχα χώρο να βάλω ένα δικό μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...