Προς το περιεχόμενο

Μπιλιάρδο


Skia11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...

Ειλικρινά δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει.

Απ' τη μία το επίπεδο έχει ανέβει σε σχέση με προηγούμενα χρόνια/δεκαετίες, το παιχνίδι έχει γίνει πιο επιθετικό, περισσότερα centuries, περισσότερα maximum.

Απ' την άλλη, η νέα γενιά ενώ έχει ταλέντα, απλά δε μπορεί να ακολουθήσει, και έχουμε τους ίδιους και τους ίδιους να πρωταγωνιστούν στο tour.

Μήπως έχει δίκιο ένας φίλος που έγραφε χθες ότι ζούμε σε μαύρη περίοδο για το snooker;

Εγώ ξέρετε πόσο Sullivanικός είμαι. Αλλά τι θα γίνει επιτέλους; Με το B και το C game του να σηκώνει triple crown events, έτσι "αθόρυβα" και στο ρελαντί; Είπαμε μια, δύο τρεις, πέντε.

Δεν το χάρηκα χθες έτσι όπως εξελίχθηκε το match στα τελευταία frames. Παραδόθηκε εντελώς ο Carter, και δεν κατάλαβα το λόγο. Έδειχνε ότι είχε το mentallity, όλη τη βδομάδα αλλά και στο πρώτο section. Τι κοκομπλόκο ήταν αυτό στο τέλος.

Έχουμε πει πολλές φορές ότι ανάμεσα στα sections αλλάζουν πολλά, αλλά τι πράγμα ήταν αυτό;

Και δεν είναι ότι έπαιξε τίποτα τρομερό στο τέλος, όπως στο UK που τον καθάρισε τον Ding στο τέλος.

Κι αυτός ο Carter, πολλά νεύρα στο τέλος, και με τον κόσμο που βέβαια ήταν απαράδεκτος χθες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ειλικρινά δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει.

Aυτο που παιζει ειναι οτι ο Ρονι χωρις να παιζει τιποτα το ιδιαιτερο σηκωνει τιτλους και τους κανει πλακα.

Παλιοτερα εφτιαχνε παπαδες αλλα το μυαλο του δεν τον αφηνε να κανει το κατι παραπανω και το επιπεδο οπως ειπες θεωρω οτι ηταν αρκετα υψηλοτερο.

Παμε για το παγκοσμιο τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ουσιαστικά έχει πέσει το επίπεδο τα τελευταία χρόνια.

Ούτε και ο Ρόνι μπορείς να πεις ότι δεν παίζει τίποτα το ιδιαίτερο μόνο και μόνο επειδή δεν κάνει συνεχώς αδιανόητα πράγματα. Απλά το παιχνίδι του είναι αθόρυβο, το κάνει να φαίνεται πιο εύκολο απ' ότι είναι, και πολλές στεκιές του περνάνε απαρατήρητες. Ο Hendry και άλλοι το αναφέρουν όταν σχολιάζουν αγώνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, phanispal said:

Ειλικρινά δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει.

Απ' τη μία το επίπεδο έχει ανέβει σε σχέση με προηγούμενα χρόνια/δεκαετίες, το παιχνίδι έχει γίνει πιο επιθετικό, περισσότερα centuries, περισσότερα maximum.

Απ' την άλλη, η νέα γενιά ενώ έχει ταλέντα, απλά δε μπορεί να ακολουθήσει, και έχουμε τους ίδιους και τους ίδιους να πρωταγωνιστούν στο tour.

Μήπως έχει δίκιο ένας φίλος που έγραφε χθες ότι ζούμε σε μαύρη περίοδο για το snooker;

Εγώ ξέρετε πόσο Sullivanικός είμαι. Αλλά τι θα γίνει επιτέλους; Με το B και το C game του να σηκώνει triple crown events, έτσι "αθόρυβα" και στο ρελαντί; Είπαμε μια, δύο τρεις, πέντε.

Δεν το χάρηκα χθες έτσι όπως εξελίχθηκε το match στα τελευταία frames. Παραδόθηκε εντελώς ο Carter, και δεν κατάλαβα το λόγο. Έδειχνε ότι είχε το mentallity, όλη τη βδομάδα αλλά και στο πρώτο section. Τι κοκομπλόκο ήταν αυτό στο τέλος.

Έχουμε πει πολλές φορές ότι ανάμεσα στα sections αλλάζουν πολλά, αλλά τι πράγμα ήταν αυτό;

Και δεν είναι ότι έπαιξε τίποτα τρομερό στο τέλος, όπως στο UK που τον καθάρισε τον Ding στο τέλος.

Κι αυτός ο Carter, πολλά νεύρα στο τέλος, και με τον κόσμο που βέβαια ήταν απαράδεκτος χθες.

Το ειπε και στο τελος ο Carter, πως με τον ρονι εχεις και τον κοσμο απεναντι σου. Αυτο τον επηρεασε και παραδοθηκε.

Τωρα για το μελλον μονο τα Κινεζακια βλεπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ούτε του Ρόνι παίζει να του αρέσει που βελάζουν μερικά γίδια.

Τα κινεζάκια μάλλον θα έπρεπε να έχουν κάνει περισσότερα τόσο καιρό.

Δεν αμφιβάλλω ότι κάποια στιγμή θα κυριαρχήσουν (εξάλλου όπως έχω πει, θα μας καταπιούν όλους οι Κινέζοι), αλλά καθυστερούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα να μην πέρασε μια βδομάδα, χθες πήρε και το World Grand Prix, στο ίδιο μοτίβο: έχανε 6-3 στο πρώτο session, κέρδισε 10-7.

Ήταν ο Trump αυτή τη φορά που παρέδωσε τα όπλα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ρε σεις (μιας και ξεκίνησε το Παγκόσμιο για όποιον ξεχάστηκε), έχει κανείς συνδρομητική με το Eurosport (νομίζω Nova/Wind να μου πει αν έχει ελληνική περιγραφή;

Γιατί το Eurosport στο site του έχει διάφορες γλώσσες, αλλά όχι ελληνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, phanispal said:

Ρε σεις (μιας και ξεκίνησε το Παγκόσμιο για όποιον ξεχάστηκε), έχει κανείς συνδρομητική με το Eurosport (νομίζω Nova/Wind να μου πει αν έχει ελληνική περιγραφή;

Γιατί το Eurosport στο site του έχει διάφορες γλώσσες, αλλά όχι ελληνική.

Ναι εχει ελληνικη περιγραφη. Προσωπικα βεβαια το βαζω mute...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...