Προς το περιεχόμενο

Μπιλιάρδο


Skia11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, αυτός είναι άλλη κατηγορία, που για μένα τα τελευταία χρόνια δείχνει αυτό που πιστεύω ότι είναι πραγματικά.

Προφανώς απ' τους πιο καλούς, δεν έχει σχέση με Carter κ.λπ., αλλά ο πιο μέτριος παγκόσμιος πρωταθλητής στην ιστορία του σπορ που έχει πάρει >1 τρόπαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά είναι ο Selby μη λέτε ότι θέλετε. Ήταν νο 1 στο ranking σχεδόν συνεχόμενα για 7 χρόνια.

Highest ranking 1 (September 2011–November 2012, December 2012–February 2013, April–June 2013, May–July 2014, August–December 2014, February 2015–March 2019)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου λέει κάτι αυτό από μόνο του, όταν έπαιζε και στα πιο μικρά τουρνουά. Πλέον δεν ξέρω τι κάνει, δεν τον παρακολουθώ, και το έχω ελαττώσει γενικότερα.

Ο τύπος είναι σχεδόν φάντασμα πλέον, και αρκετές φορές που συζητιέται τ' όνομά του, είναι για κάτι αρνητικό, όπως τις προάλλες που του πήρε 6 λεπτά να παίξει μια στεκιά, και τελικά την έχασε.

Γενικότερα υπάρχει και μια αρνητική εικόνα για το παιχνίδι του και έξω, δεν τα βγάζω απλά απ' το μυαλό μου.

Δηλαδή ΟΚ, εγώ το βλέπω υποκειμενικά και με μια δόση υπερβολής για τον συγκεκριμένο, αλλά και σε ξένα sites και σε σχόλια στο YouTube πέφτει κράξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
17 ώρες πριν, phanispal είπε

Γαμώ τη δουλειά μου και το 09:00-17:00 γαμώ, έχασα το σημερινό θρίαμβο κατά του ακατανόμαστου.

Μια απ τα ίδια, μπορεί να το δω αργότερα μετα το σημερινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιχαίνομαι το γαλλικό.. :P

Σε άλλα νέα, από αύριο ξεκινάει κονσέρβα

For the 17 days of the original Betfred World Championship dates we’ll be bringing you marvellous moments from the past four decades of snooker’s biggest tournament.

Επεξ/σία από yilarakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελεύθερο κι εγώ δεν το μπορώ, βασικά ούτε και τα κάδρα, μόνο τρίσποντες.

Ληγμένη κονσέρβα εν τω μεταξύ, αρκετά από αυτά τα βάζουν κάθε χρόνο στα intermissions.

Πιο πολύ παίζει να σπάστηκε ο Trump φέτος, που ήταν φαβορί για το σπάσιμο της κατάρας του Crucible (δε με χαλάει βέβαια :Ρ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είχε το 100ό century του Robertson το World Snooker Tour channel.

Καλά, τι παπαρίδης αυτός ο Trump που κοιτούσε αλλού και στο τέλος δε συνεχάρη τον Neil και έτρεξε να φύγει απ' την αίθουσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, phanispal είπε

Σήμερα είχε το 100ό century του Robertson το World Snooker Tour channel.

Καλά, τι παπαρίδης αυτός ο Trump που κοιτούσε αλλού και στο τέλος δε συνεχάρη τον Neil και έτρεξε να φύγει απ' την αίθουσα;

Ωραίο το Ton of tons, είχα κατι να παρηγοριέμαι αφού έχασε ο Ronnie στον τελικό 😢
Μιας και δε θυμόμουν τη φάση το κοίταξα, δεν πολυπάω τον Trump αλλά νομίζω τον αδικείς αν σκεφτείς οτι επρόκειτο για QF σε παγκόσμιο και οτι ο Robertson έκανε comeback.
 

Spoiler

Robertson trailed Judd Trump 2–6 after the first session, and 6–9 after the second, before he won seven of the last nine frames (including the last five frames) to win the match 13–11.[53][54] In the 22nd frame of his quarter-final, Robertson compiled his 100th century break of the 2013/2014 season, becoming the first player in the history of snooker to achieve this feat.

Απολαυστική η συνέντευξη του Ronnie στον Hendry, την είδα αφού την πόσταρα και ελπίζω να δούμε και άλλη.

Επεξ/σία από yilarakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια, μολις ανακαλυψα το θεμα και χαρηκα που υπαρχει τετοιο νημα στο φορουμ. Υπαρχει κανεις που να ξερει 1-2 πραγματακια, οχι εξεζητημενα, σε σχεση εμ το μπιλιαρδο.

Αγορασα πριν περιπου ενα χρονο για το σπιτι, και παρεμπιπτόντως ειναι υπεροχη ασχολια για να περναει η ωρα σου στο σπιτι. Παιζαμε παλια με τους φιλους μου σε μαγαζια και αποφασισα να παρω αφου υπηρχε ο χωρος.

Πλεον, μετα απο ενα χρονο, σκεφτομαι να παρω κατι καλυτερο απο αποψη εξοπλισμου. Αν εχει καποιος καμια ιδεα για στεκες και λοιπο εξοπλισμο, για να μην παω να αγορασω εντελως στα κουτουρου, θα με βοηθουσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...