Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έσκασε μύτη απ' ό,τι φαίνεται.

 

To Msystems περιμένει παραλαβή στις 29 του μηνός βέβαια, οπότε δεν ξέρω αν όντως την έχουν στο MG Manager η σε κάποιο άλλο.

 

Από review δε φαίνεται να παίζει τίποτα ακόμα, αν και υποτίθεται ότι ετοιμάζεται εδώ και μερικές μέρες από FlatpanelsHD.

 

Σαν πρώτη γεύση μια χαρά από άποψη τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ότι χρησιμοποιεί LED backlit αντί για CCFL και φυσικά το design.

 

Απομένει να δούμε αν το ότι είναι LED βοηθάει κάπου ή όχι.

 

Επίσης δε νομίζω ότι θα έχει (σημαντικά) λιγότερη κατανάλωση από τη U2311H.

 

Εντάξει, η έλλειψη HDMI δε λέει και πολλά απ' τη στιγμή που δεν έχει ηχεία. Με έναν αντάπτορα συνεχίζεις να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς απώλειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23 ιντσες η διαφορα καταναλωσης μεταξυ LED-CCFL θα ειναι αμελητεα σε ευρω, de facto.

Εδω μιλαμε για 40ρες LED vs CCFL που κανεις αποσβεση καμια 20 ευρω το χρονο max λογω καταναλωσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρε και 20W να καταλωνει η LED , στην τσεπη ειναι αμελητεα η διαφορα.

Αρα και παλι θα προτιμουσα το μοντελο με την καλυτερη ποιοτητα εικονας/κατασκευης/design αν υποθεσουμε οτι και τα μοντελα θα παιζουν στην ιδια τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτή τη στιγμή δεν είναι 100, αλλά 75€. Μέχρι πριν λίγο όμως ήταν στα ~60€ η διαφορά τους.

 

Τέλος πάντων, ας δούμε πρώτα τι ψάρια πιάνει η U2312HM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το review μου φάνηκε κάπως επιπόλαιο και βιαστικά γραμμένο, παρόλο που καθυστέρησε ν' ανέβει.

 

Δεν είδα αναφορά/σύγκριση με τη U2311H παρά μόνο σ' ένα σημείο που μίλησε για πολύ λίγες βελτιώσεις σε σχέση με αυτήν.

 

Επίσης αν και ανέφερε ότι είναι απ' τα πιο γρήγορα IPS, δεν είδα τα κλασικά tests του FlatpanelsHD.

 

Πάντως αναμένεται να πουλήσει κι αυτή σα ζεστό ψωμί, όπως ο προκάτοχός της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως λίγο πολύ όλοι θα θεωρούσαμε μια σύγκριση με την U2311H δεδομένη..

Από ότι φαίνεται οι διαφορές μετά από τη σύγκριση των reviews είναι πως μετά το callibration η U2311H έχει καλύτερη αντίθεση και καλύτερο μαύρο..Ενώ η U2312HM έχει λιγότερο tinting...Κατά πόσο υπάρχει διαφορά στην πράξη δεν μπορώ να το ξέρω μιας και αν με ρωτούσατε πριν από 2 μήνες ποια οθόνη θα έπαιρνα θα έλεγα LG E2250V :P

Απο κει και πέρα εμφανισιακά μ'αρέσει πιο πολύ η U2311H..Αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό..

Πάντως αν και όταν πάρω μια από τις 2 το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι να τη συγκρίνω με την LG ips226v που πηρε ενας φίλος..Και εκείνος για TN πήγαινε αλλά μετά από όσα διάβασα εδώ και σε άλλα sites και του τα μετέφερα δεν ήθελε να ακούσει για TN.. :D Απλά μιας και δεν μπορούσαμε να καταλήξουμε στο ποια είναι καλύτερη και μιας και η LG του άρεσε πολύ περισσότερο εμφανισιακά κατέληξε σε εκείνη..

Btw τέλος η U2311H rev02?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν την 2311Η αν ασχολούνται με gaming. Τα IPS είναι καλύτερα σε αρκετούς τομείς απο τα ΤΝ -δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό- αλλά τι γίνεται στο θέμα της απόκρισης; Γρήγορα παιχνίδια όπως FIFA, Battlefield, κάποιο ραλάκι κτλπ παίζονται χωρίς προβλήματα, σπασίματα κτλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...