Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εδώ είναι όλα τα reviws και πιο συγκεκριμένα πάτα εκεί που λέει Calibration Results και ανάλογα και το πόσο μακριά κάθεσαι και το πόσο θέλεις ρύθμησε τα Brightness και Contrast ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει brightness μόνο στο range 20-30 και δεν έχω ακούσει καθόλου buzzing.

 

και εγώ εκεί την έχω και παίζει μια χαρά

 

να ρωτησω αυτες οι ρυθμισεις που λεει εδω ισχυουν για καθε U2311h ή παιζει να αλλαζει λιγο απο κομματι σε κομματι??

 

οχι το ίδιο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ότι και να πω για την οθόνη θα είναι λίγο..

 

την χρησιμοποιώ εδώ και 1 εβδομάδα και πραγματικά έχω μείνει άφωνος με τα χρώματα. Σε οποιοδήποτε υπολογιστή που καθομαι και έχει οθόνη με TN panel παρατηρώ όλες τις ατέλειες, όλα τα άθλια χρώματα και όλα τα προβλήματα με το viewing angle

 

χαρακτηριστικά τις προάλλες ήμουν στο εργαστήριο και αφού ανοίξω notepad λέω στον φίλο μου "ρε συ σου φένεται το χρώμα άσπρο;" και μου λέει "ναι"

 

εμένα παιδιά μου φαινόταν κιτρινοπό, καμμία σχέση με άσπρο χρώμα..

 

επίσης, παλιά έπρεπε να βγάλω φωτοτυπία για να διαβάσω διάφορα documents, τώρα και στην οθόνη όταν διαβάζω τα μάτια δε κουράζονται καθόλου...

 

απλά ήθελα να το πώ αυτό για όσους είναι ανάμεσα σε ips και tn λόγω διαφοράς χρημάτων της τάξεως των 30-50 ευρώ..

 

εάν ήξερα ότι θα παιρνα τέτοια ποιότητα δε θα χα πρόβλημα να πληρώσω και παραπάνω από αυτά που πλήρωσα...

 

είναι αυτό που λένε αν πάς σε ips δε γυρνάς ποτέ σε tn...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρακτηριστικά τις προάλλες ήμουν στο εργαστήριο και αφού ανοίξω notepad λέω στον φίλο μου "ρε συ σου φένεται το χρώμα άσπρο;" και μου λέει "ναι"

 

εμένα παιδιά μου φαινόταν κιτρινοπό, καμμία σχέση με άσπρο χρώμα..

 

επίσης, παλιά έπρεπε να βγάλω φωτοτυπία για να διαβάσω διάφορα documents, τώρα και στην οθόνη όταν διαβάζω τα μάτια δε κουράζονται καθόλου...

Εντάξει είχες ακαλιμπράριστη οθόνη. Δεν σημαίνει ότι τα tn panels είναι ανίκανα να βγάλουν σωστό λευκό.. Μπορεί να πάρεις ips και με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις να βγάζει λευκό που να τείνει στο γαλάζιο.

 

Το ότι τα μάτια σου δεν κουράζονται μπορεί να οφείλεται στην πιο σωστά ρυθμισμένη φωτεινότητα της νέας σου οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα έχω 3 ΤΝ, και στο εργαστήριο καμιά 20.. δεν παίζει όλες να είναι σε λάθος ρυθμίσεις..

 

και επίσης μου φένεται παράξενο που το παρατηρώ μόνο εγώ ενώ άλλα άτομα που δουλεύουν σε ΤΝ όχι

 

βασικά δε ξέρω μπορεί να έχεις δίκιο

 

αλλά και πάλι..... δεν υπάρχει περίπτωση να προτιμήσω TN έναντι IPS τώρα που χρησιμοποιώ IPS... :P

 

πάντως όντως έπαιξα αρκετά με τις ρυθμίσεις για να πάρω επιθυμητή εικόνα.. ευτυχώς είναι όλα οκ τώρα :P

 

και το anti glare στην αρχή με ενοχλούσε επειδή δούλευα παλιά σε matte screens αλλά τώρα με ενοχλούν οι matte screens για κάποιο λόγο lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σήμερα ήρθε και η δικιά μου, πήρα την Dell U2312HM από msystems revision A01, θα πρέπει να εγκαταστήσω τίποτα drivers για να έχει καλύτερη απόδοση και χρώματα κτλπ ή έτσι όπως είναι?

Αυτό με τα pixels τι πρέπει να κάνω για να τεστάρω αν είναι όλα οκ? για να ποστάρω και καμία εικόνα με camstasia

 

Παιχνίδια ακόμα δεν δοκίμασα, με την πρώτη ευκαιρία θα σας πω εντυπώσεις σε cod mw, crysis κτλπ γιατί στήνω τώρα λίγο το σύστημά μου με προγράμματα ρυθμίσεις .

Βρήκα αυτό το site δεν ξέρω αν το έχετε υπόψη τεστ για καμένα pixel

Έκανα το τεστ όλα οκ σε όλα άψογη είναι δεν έχει το παραμικρό ελάττωμα!!!!! ^_^ ^_^ ^_^

Σαν πρώτη εντύπωση απλά τα σπάει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σήμερα ήρθε και η δικιά μου, πήρα την Dell U2312HM από msystems revision A01, θα πρέπει να εγκαταστήσω τίποτα drivers για να έχει καλύτερη απόδοση και χρώματα κτλπ ή έτσι όπως είναι?

Αυτό με τα pixels τι πρέπει να κάνω για να τεστάρω αν είναι όλα οκ? για να ποστάρω και καμία εικόνα με camstasia

 

Παιχνίδια ακόμα δεν δοκίμασα, με την πρώτη ευκαιρία θα σας πω εντυπώσεις σε cod mw, crysis κτλπ γιατί στήνω τώρα λίγο το σύστημά μου με προγράμματα ρυθμίσεις .

Βρήκα αυτό το site δεν ξέρω αν το έχετε υπόψη τεστ για καμένα pixel

Έκανα το τεστ όλα οκ σε όλα άψογη είναι δεν έχει το παραμικρό ελάττωμα!!!!! ^_^ ^_^ ^_^

Σαν πρώτη εντύπωση απλά τα σπάει. :)

 

Καλοριζικο φιλαρακι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...