Προς το περιεχόμενο

Dell U2312HM


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω brightness στο 20 την έχω. Επίσης contrast στο 73... Και είναι πάρα πολυ φωτεινή. Αν ανεβάσω το brightness με κουράζει. Τα χρώματα εγω τα έχω αλλάξει αρκετά αλλα είναι ψηλουποκειμενικά. Βάλτε καμια ταινία και αρχίστε να παίζετε μέχρι να σας ικανοποιεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με brightness 20 και contrast 75 (συν το ICC προφίλ που ανέφερα στο προηγούμενο post μου), είναι λίγο πιο σκοτεινό από όσο έχω συνηθίσει αλλά έχει πολύ καλή απόδοση των χρωμάτων. Μάλλον έχω μάθει σε monitor με... ξεπλυμένα χρώματα :P

 

Απ' την άλλη έχω θέμα με παιχνίδια όπως το Battlefield 3, που τα βρίσκω λίγο σκοτεινά. Θα δοκιμάσω να ανεβάσω το brightness στο 30 και βλέπουμε...

μιας και εχεις προβλημα με τα παιχνιδια,παιξε με τις ρυθμισεις των παιχνιδιων...γενικα αν δεν ειναι το brightness φουλ,βαλτο.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και εχεις προβλημα με τα παιχνιδια,παιξε με τις ρυθμισεις των παιχνιδιων...γενικα αν δεν ειναι το brightness φουλ,βαλτο.

Κυρίως έχω πρόβλημα με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Το περίεργο είναι το brightness του είναι στο 50%. Δοκίμασα να το αυξήσω αλλά δεν είδα διαφορά, wtf :P

 

Τελοσπάντων με το brightness της οθόνης στο 30 είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα, ειδικά αν δεν πέφτει ήλιος μέσα στο δωμάτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω πάει όπως βολεύει τον καθέναν.. προσωπικά ποτέ μου δε χώνευα πολύ φωτεινές οθόνες, προτιμώ να είναι η φωτεινότητα ανάλογα με τη φωτεινότητα του δωματίου για να μη κουράζονται τα μάτια μου..

 

θα θελα να ρωτήσω για το buzzing που λένε, αν θυμάμαι καλά αυτοί στο mysystems πήραν νέο πακέτο οθονών το σάββατο που μας πέρασε, παίζει αυτές οι νέες να μην έχουν πρόβλημα; γιατί έχω παίξει αρκετά με το brightness και ακόμα να ακούσω τίποτα.. η οθόνη δεν κάνει ούτε ένα κιχ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ενας φίλος μου σκέφτεται να την πάρει, έχει βγει κανα revision ή βουρ από msystems?

 

 

εχει χρησιμοποιησει κανεις τις θεσεις usb ?

τι παιζει?

 

στην 2311 που εχω εγω δουλευουν τζιτζι απλα πρεπει να βαλεις κ το καλωδιο από την οθόνη σε usb του πισι. Και δίνουν κ ρεύμα ,δλδ 2.5" εξωτερικός δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ενας φίλος μου σκέφτεται να την πάρει, έχει βγει κανα revision ή βουρ από msystems?

 

 

στην 2311 που εχω εγω δουλευουν τζιτζι απλα πρεπει να βαλεις κ το καλωδιο από την οθόνη σε usb του πισι. Και δίνουν κ ρεύμα ,δλδ 2.5" εξωτερικός δουλεύει.

δηλαδη παιζει μονο φωτογραφιες... για videakia mpeg4 δεν το συζηταμε.... Ψιλοαχρηστο μου ακουγεται..

 

 

εγω που πηρα προσαφατα απο mysystems (εβδομαδα) ειναι rev A01

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη παιζει μονο φωτογραφιες... για videakia mpeg4 δεν το συζηταμε.... Ψιλοαχρηστο μου ακουγεται..

 

χμμ δεν εχω δοκιμάσει βιντεο, αλλα λογικά δεν θα χει προβλημα. Γιατί όταν βάζω φλασάκι κ αντιγράφω πάει αρκετά γρήγορα (για usb2), γενικά εμένα με έχουν βολέψει πολύ, φορτίζω κινητό κ ipod εκεί πολύ συχνά κ για φλασάκια κ σκληρούς δε χρειάζεται να σκύβεις B)

 

 

εγω που πηρα προσαφατα απο mysystems (εβδομαδα) ειναι rev A01

 

 

κατάλαβα, οπότε του λέω να πάει βουρ στον πατσά, ευχαριστώ μαν :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω την u2311h αλλα μου εβγαλε ενα προβλημα και μου εφεραν αλλη η οποια ειναι η U2312hm..δν βγαζουν πια την u2311?να κρατησω 2312?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηδη την χρησιμοποιω...!! :mrgreen: ειναι πολυ πιο ελαφρια απο την 2311 και ποιο πολυ μου αρεσει στο design..τωρα αποδοσεις θα δειξει οταν παιξω bf3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...