Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2143

  • ilpapacha

    1968

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

51 λεπτά πριν, techient είπε

Ναι, the mart. Την είχε και σε προσφορά το ΣΚ, οπότε έκατσε λουκούμι

Ω καλο! Ποσο ηταν με την προσφορα; γυρω στα 20ευρω το κιλο εχει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, netagra said:

Καταρχάς προσπάθησε να το φέρεις απέξω από τα λινκ που βάζουν οι φίλοι. Από την άλλη θα μπορούσες να την μετατρέψεις σε διαφορετικό στυλ με universal καυστήρες, αν βρεις μάστορα σε λογικό κόστος.

Αυτό σκέφτομαι να κάνω, δε χρειάζομαι μάστορα για να κόψω δύο καινούργιες τρύπες. Ξέρει κάποιος πώς λένε το μέρος της ψηστσαριάς στην οποία μπαίνει το άεριο, έχει τα κουμπιά και δίνει τις εξόδους; Μπάρα βρήκα κάποιος το αναφέρει στην Πτολεμαΐδα, αλλά δεν βρίσκω πουθενά αλλού κάτι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, techient said:

Flap steak (bavette), 1.7kg, την καθάρισα

οταν λες την καθαρισες τι εννοεις? 

 

23 hours ago, techient said:

και την χώρισα σε 3 κομμάτια (τα 2 θα ψηθούν στο μέλλον)

τι αποθήκευση εκανες? καταψυξη χυμα?

vacuum Κ κατάψυξη /  ψυγείο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, sndev said:

οταν λες την καθαρισες τι εννοεις? 

Αφαίρεσα το επιφανειακό λίπος και τον ινώδη ιστό (ασημί γραμμές). Είναι καθαρά θέμα προτίμησης νομίζω αλλά η προσωπική μου γνώμη είναι ότι ψήνεται πιο ομοιόμορφα και τα κομμάτια μετά το κόψιμο περισσότερο μαλακά

4 hours ago, sndev said:

τι αποθήκευση εκανες? καταψυξη χυμα?

Ναι, τοποθέτηση σε ziplock και κατευθείαν στην κατάψυξη στους -20

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, techient said:

Αφαίρεσα το επιφανειακό λίπος και τον ινώδη ιστό (ασημί γραμμές). Είναι καθαρά θέμα προτίμησης νομίζω αλλά η προσωπική μου γνώμη είναι ότι ψήνεται πιο ομοιόμορφα και τα κομμάτια μετά το κόψιμο περισσότερο μαλακά

@SagoniasSlutRos

 

7 minutes ago, techient said:

Ναι, τοποθέτηση σε ziplock και κατευθείαν στην κατάψυξη στους -20

Όταν το φτιάξεις πες μας αν ήταν το ίδιο ζουμερο με το προ κατάψυξης 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους !

Επειδή θέλω κι εγώ εδώ και καιρό να πάρω μία υγραερίου, ποια από αυτές θα προτείνατε που είναι και στο ποσό που θέλω να δώσω;

Βέβαια οι 2 ακριανές είναι το ουσιαστικά το ίδιο μοντέλο και η μία είναι unbranded ενώ η άλλη της Nattera. Θα προτιμήσω βέβαια της Naterra μιας και θα βρίσκω ποιο εύκολα ανταλλακτικά. (υποθέτω)

image.png.c687511ea65e43e8b2948af720b8caa3.png

Επεξ/σία από gkatsogr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε στην εξίσωση και την ΚΕΝΤΟΝ  με τους 4 καυστήρες από Leroy, την έχουν πολλά παιδιά εδώ μέσα κ είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/2/2024 στις 2:53 ΜΜ, lordvec είπε

Καλησπέρα,

πριν καμιά 5ετία αγόρασα μια Landmann, επώνυμη και καλά μη χέσω, βασικό μοντέλο για να δω αν μου αρέσει το σπορ και αναλόγως να πράξω. Ενώ ήταν πάντα στο μπαλκόνι και σκεπασμένη, με χρήση 2 ή 3 φιάλες συνολικά, ο καυστήρας απλά διαλύθηκε. Από ότι μου είπαν από αντιπροσωπία ο συγκεκριμένος δεν ήταν καν ανοξείδωτος και θαύμα που κράτησε και τόσο. Ανταλλακτικό δε φέρνουν. Άρα το "επώνυμο" ούτε ποιότητα προσέφερε, ούτε after sales. Το καυστηράκι είναι oval με μονή εισαγωγή. Ότι βρίσκω στο δίκτυο είναι είτε με διπλή εισαγωγή είτε με την εισαγωγή στο πλάι. Γνωρίζει κανείς κάνα μερακλή που θα μπορούσα να πάρω τηλέφωνο μήπως έχει κάτι. Άλλωστε πιο πολύ σε κατασκευή σιδερά παραπέμπει ο καυστήρας, παρά σε βιομηχανικό είδος :-). Λέω μπας και τη σώσω... χρήση 4-5 φορές το χρόνο να κάνω πλέον και αν.

 

 

 

 

Καλημέρα φίλε μου, Εγώ έχω βρεί ανατακτικά για ψησταριά Landmann εδώ

https://www.homeandcamp.gr/index.php/el/

Τους είχα πάρει τηλ και άλλαξα καυστήρες και καθρέπτες και η ψησταριά έγινε καινούργια. Δεν χάνεισ κάτι να ρωτήσεις.

Επεξ/σία από kobi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gkatsogr είπε

Θέλω να έχει και μάτι στο πλάι για να τηγανίζω και να γίνει εξ ολοκλήρου δικό μου το μαγείρεμα της Κυριακής! 

Εγώ μια χαρά προλαβαίνω και το τηγάνισμα, βέβαια είμαι μέσα-έξω αλλά τι να κάνεις :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, kobi said:

Καλημέρα φίλε μου, Εγώ έχω βρεί ανατακτικά για ψησταριά Landmann εδώ

https://www.homeandcamp.gr/index.php/el/

Τους είχα πάρει τηλ και άλλαξα καυστήρες και καθρέπτες και η ψησταριά έγινε καινούργια. Δεν χάνεισ κάτι να ρωτήσεις.

Καλημέρα, είναι οι πρώτοι που πήρα τηλ. Πολύ εξυπηρετικοί αλλά δυστυχώς δεν έχουν αυτό που ψάχνω.

Βρίσκω στο ebay κάποιους μονούς καυστήρες, αλλά όλοι είναι από Αμερική. Δεν αξίζουν τα μεταφορικά με την καμία.

Σκέφτομαι και πατέντα με στόκο εξάτμισης εμπνευσμένος από το βίντεο που ανέβασε συνάδελφος, αλλά προσπαθώ να βγάλω άκρη αν είναι food safe (που μάλλον δεν είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, gkatsogr είπε

Καλημέρα σε όλους !

Επειδή θέλω κι εγώ εδώ και καιρό να πάρω μία υγραερίου, ποια από αυτές θα προτείνατε που είναι και στο ποσό που θέλω να δώσω;

Βέβαια οι 2 ακριανές είναι το ουσιαστικά το ίδιο μοντέλο και η μία είναι unbranded ενώ η άλλη της Nattera. Θα προτιμήσω βέβαια της Naterra μιας και θα βρίσκω ποιο εύκολα ανταλλακτικά. (υποθέτω)

image.png.c687511ea65e43e8b2948af720b8caa3.png

Πηγαινε δες τις απο κοντα και παρε την πιο στιβαρη. Εγω θα διαλεγα απο αυτες την Jamestown, αλλιως kenton απο leroy

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...