Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες αν μπορείς, αντί για την multifunctional βοηθητική σχάρα που δίνουν, μπορείς να κάνεις συμψηφισμό με σούβλα. Σίγουρα θα είναι πιο χρήσιμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2133

  • ilpapacha

    1963

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

16 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Καλορίζικη & με το καλό να παραλάβεις!

Κι εμείς μαζί είχαμε κάνει τις βόλτες στα μαγαζιά και αποφασίσαμε από κοινού. Μ αρέσει το ψήσιμο και λειτουργώ την ψησταριά σχεδόν καθημερινά. Θα την «απαλύνεις» από την διαδικασία του μαγειρέματος και σίγουρα θα λατρέψει αυτά που θα ψήνεις εκεί, οπότε οι οποίοι ενδοιασμοί είχε θα ξεπεραστούν γρήγορα.

Ακριβως αυτο, εμενα το εχει και συστημα κιολας, + οτι δουλευω απο το σπιτι το εχει βρει το παραμυθι, ξερεις δεν θα προλαβω να μαγειρεψω για αυριο, ψησε κατι στα παιδια :) 

Η αληθεια ειναι οτι οταν ηταν να παρω πιο πολυ αυτη με εσπρωχνε , εγω ημουν λιγο διστακτικος λογο του οτι εχω και το κλασικο bbq, αλλα μαλλον μου την εφερε τωρα που το σκεφτομαι χαχαχαχα

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα αναμεσά σε αυτές τις 2 ποια έχετε να προτείνεται? 
https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-naterial-kenton-62209623

https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-nattera-advance-4-me-mantemi-133112

Κατα μεσο ορο 1-2 ψησίματα την εβδομάδα και αν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harris20 είπε

καλησπέρα αναμεσά σε αυτές τις 2 ποια έχετε να προτείνεται? 
https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-naterial-kenton-62209623

https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-nattera-advance-4-me-mantemi-133112

Κατα μεσο ορο 1-2 ψησίματα την εβδομάδα και αν.

 

 

leroy

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. 

Η naterial kenton η 4αρα είναι καλή στα 229€ ή να περιμένω να πεσει πιο κάτω; 

Το καλοκαίρι υπάρχει κίνδυνος με τις υψηλές θερμοκρασίες;

Η ανάφλεξη είναι αυτόματη ή γίνεται με αναπτήρα; Οι καυστήρες γυρίζουν εύκολα ή πρέπει να είσαι αρκετά μεγάλος; ρωτάω γιατί έχουμε ένα παλικάρι 4αρων και μην είναι θέμα.

Επεξ/σία από panagiotis1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

219 ευρώ η Kenton. Δεν πιστεύω να πέσει πιο κάτω....ποτε δεν ξέρεις βέβαια αλλά δύσκολα.

Όσο για το εύκολα πιστεύω τα γυρνάει το παλικαρακι σου....αλλά θέλει λίγο συντονισμό....εφόσον αφίξεις την στρόφιγγα της μπουκάλας θα είσαι κομπλέ....δεν ξέρω αν έχουν βγάλει κ τπτ ασφάλειες περίεργες για τέτοιες περιπτώσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

ρωτάω γιατί έχουμε ένα παλικάρι 4αρων και μην είναι θέμα.

Τι θέμα να έχεις. Προφανώς δεν θα αφήνεις το παιδί μόνο του μπροστά στην ψησταριά. Και ο δικός μου τόσο ήταν περίπου όταν πήρα την ψησταριά, του έδειξα πόσο καίει σε κάποια σημεία και κατάλαβε ότι δεν πρέπει να πλησιάζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, protathlitis είπε

Τι θέμα να έχεις. Προφανώς δεν θα αφήνεις το παιδί μόνο του μπροστά στην ψησταριά. Και ο δικός μου τόσο ήταν περίπου όταν πήρα την ψησταριά, του έδειξα πόσο καίει σε κάποια σημεία και κατάλαβε ότι δεν πρέπει να πλησιάζει. 

Καλημέρα. Δεν λέω όταν είναι αναμμένη...όταν είναι κλειστή Ε;ν υπάρχει θέμα να αρχίζει να βγάζει αέριο ή να ανάψει φωτιά...

Επίσης με τις ζεστές του καλοκαιριού υπάρχει κανένας φόβος; και με τον ήλιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα με τον ήλιο δεν έχουν οι μπουκάλες.

Πρέπει να γίνουν πολλά λάθη για να συμβεί κάτι άσχημο, αλλά γενικά δεν πρέπει ένα παιδί να πειράζει την στρόφιγγα της μπουκάλας, όπως δεν πρέπει πχ να παίζει με τα μάτια της κουζίνας,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Καλησπέρα. 

...Η ανάφλεξη είναι αυτόματη ή γίνεται με αναπτήρα; Οι καυστήρες γυρίζουν εύκολα ή πρέπει να είσαι αρκετά μεγάλος; ρωτάω γιατί έχουμε ένα παλικάρι 4αρων και μην είναι θέμα.

Πολύ εύστοχη η ανησυχία και εύλογα τα ερωτήματα. Για όλα τα θέματα που μπορεί να υπάρξει κάποιος κίνδυνος πρέπει να υπάρχει πρόληψη και προνοητικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και του χρόνου με υγεία πάνω από όλα, έχω μια veber spirit 320 ενώ είναι καθαρή, έκανα reset και τον ρυθμιστή φυαλης (έκλεισα την ψησταριά αφερεσα τον ρυθμιστή περίμενα λίγο μετά τον σύνδεσα και Ανοιξα τέρμα σιγά σιγά την στρόφιγγα) όταν πήγα να την προθερμάνο δεν ανέβαζε πάνω από 250 βάθμους. Όταν είναι σβηστή είναι στο 0 η ψησταριά. Τι άλλο μπορεί να φταίει? Η Φυαλη που την είδα δεν ήταν άδεια. Σκέφτηκα προληπτικά να αλλάξω έναν ρυθμιστή Φυαλης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, skoudinio said:

Καλησπέρα παιδιά και του χρόνου με υγεία πάνω από όλα, έχω μια veber spirit 320 ενώ είναι καθαρή, έκανα reset και τον ρυθμιστή φυαλης (έκλεισα την ψησταριά αφερεσα τον ρυθμιστή περίμενα λίγο μετά τον σύνδεσα και Ανοιξα τέρμα σιγά σιγά την στρόφιγγα) όταν πήγα να την προθερμάνο δεν ανέβαζε πάνω από 250 βάθμους. Όταν είναι σβηστή είναι στο 0 η ψησταριά. Τι άλλο μπορεί να φταίει? Η Φυαλη που την είδα δεν ήταν άδεια. Σκέφτηκα προληπτικά να αλλάξω έναν ρυθμιστή Φυαλης 

Κανε καθαρισμο και στις τρυπες στους καυστηρες. Μπορει να φαινονται ανοιχτες αλλα πολυ μικρη ποσοτητα σκουριας ή βρωμας μικραινει ελαχιστα την διαμετρο αλλα εως και 30%  το εμβαδον της τρυπας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, johnniek13 είπε

Κανε καθαρισμο και στις τρυπες στους καυστηρες. Μπορει να φαινονται ανοιχτες αλλα πολυ μικρη ποσοτητα σκουριας ή βρωμας μικραινει ελαχιστα την διαμετρο αλλα εως και 30%  το εμβαδον της τρυπας.

Με μια καρφίτσα να τις καθαρίσω η με κατι άλλο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skoudinio είπε

Με μια καρφίτσα να τις καθαρίσω η με κατι άλλο? 

νομίζω ότι και με σπρέι αέρα θα κάνεις δουλειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...