Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, johnniek13 είπε

Aν κρινω απο το ταψακι της Napoleon που φτανει πανω απο 100 βαθμους θα ελεγα οτι το νερο που θα εχεις εκει ακομα και αν εχεις ψησει 15 λεπτα θα πρεπει την επομενη φορα να το αλλαξεις γιατι κατα το ψησιμο εξατμιζεται και οι ατμοι πανε στο κρεας. Αρα και καθαρο να ειναι αλλα πολλων ημερων παλι θα προτινα να το αλλαξεις.

Ευχαριστώ πολύ. Το πιο πιθανό να το αδειάσω μετά από κάθε ψήσιμο και να το γεμίζω πριν από κάθε Ψήσιμο ώστε να έχουμε το καλύτερο αποτέλεσμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2132

  • ilpapacha

    1963

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

23 λεπτά πριν, phanispal είπε

Και φτιάχνει το καλύτερο παϊδάκι ever;

και φτιαχνει το καλυτερο παιδακι ever! και ομως! και εχω φαει ΄..... απειρα κοπαδια παιδακια!

Και εγω το εχω απορια να σου πω την αληθεια, και ομως ειναι αληθεια!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Μου είχαν κάνει δώρο πριν κάποια χρόνια μια ψησταριά της Grill Chef (αν δεν κάνω λάθος είναι η midas - link). Με τα χρόνια και την χρήση η σχάρες της έχουν χαλάσει και τα προστατευτικά για τις φλόγες έχουν λιώσει !!!.

Δείτε photos.

Για αρχή υπάρχει στην Ελλάδα αντιπροσωπεία που να φέρνει ανταλλακτικά? Αν και ποιος είναι?

Αξίζει να ασχοληθώ με επισκευή ή να κάνω καμιά πατέντα με άλλες σχάρες και προστατευτικά ή να πάω σε άλλη?

Ευχαριστώ.

 

IMG_1925.jpeg

IMG_1926.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, slaughter είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Μου είχαν κάνει δώρο πριν κάποια χρόνια μια ψησταριά της Grill Chef (αν δεν κάνω λάθος είναι η midas - link). Με τα χρόνια και την χρήση η σχάρες της έχουν χαλάσει και τα προστατευτικά για τις φλόγες έχουν λιώσει !!!.

Δείτε photos.

Για αρχή υπάρχει στην Ελλάδα αντιπροσωπεία που να φέρνει ανταλλακτικά? Αν και ποιος είναι?

Αξίζει να ασχοληθώ με επισκευή ή να κάνω καμιά πατέντα με άλλες σχάρες και προστατευτικά ή να πάω σε άλλη?

Ευχαριστώ.

 

IMG_1925.jpeg

IMG_1926.jpeg

Το αν αξίζει να ασχοληθείς το γνωρίζεις εσύ. Εάν είσαι ευχαριστημένος από τα ψησίματα που έκανες κτλ.

Από εκεί και πέρα, η αντιπροσωπεία φαίνεται πως είναι η παρακάτω 

http://www.homeandcamp.gr/index.php/el/company-profile.html
 

Οι σχάρες, φαίνεται πως είναι μαντεμένιες. Απλά πρέπει να αφαιρέσει την σκουριά και να κάνεις seasoning 

Υπάρχουν αρκετά βιντεάκια στο YouTube και σχετικά άρθρα 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς του κατόχους Naterial Kenton 3b-4b ... Με τους διαχυτες έχετε κάποιο παράπονο? Μου είπαν πως ανάμεσα στους καυστήρες δεν ψήνει... Τι εμπειρία έχετε?

Επεξ/σία από F117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, ilpapacha said:

Το αν αξίζει να ασχοληθείς το γνωρίζεις εσύ. Εάν είσαι ευχαριστημένος από τα ψησίματα που έκανες κτλ.

Από εκεί και πέρα, η αντιπροσωπεία φαίνεται πως είναι η παρακάτω 

http://www.homeandcamp.gr/index.php/el/company-profile.html
 

Οι σχάρες, φαίνεται πως είναι μαντεμένιες. Απλά πρέπει να αφαιρέσει την σκουριά και να κάνεις seasoning 

Υπάρχουν αρκετά βιντεάκια στο YouTube και σχετικά άρθρα 

 

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν κάνει κακή δουλειά αλλά με τόσα που έχουν χαλάσει δεν ξέρω αν αξίζει η επισκευή ή να πάω σε κάτι πιο ποιοτικό. Οι σχάρες δεν είναι μαντεμένιες αλλά μεταλλικές με επίστρωση που έχει φύγει. επίσης έχουν στραβώσει και λίγο αλλά οκ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, slaughter είπε

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν κάνει κακή δουλειά αλλά με τόσα που έχουν χαλάσει δεν ξέρω αν αξίζει η επισκευή ή να πάω σε κάτι πιο ποιοτικό. Οι σχάρες δεν είναι μαντεμένιες αλλά μεταλλικές με επίστρωση που έχει φύγει. επίσης έχουν στραβώσει και λίγο αλλά οκ.

 

Προφανως και δεν μπορουμε να σου πουμε αν αξιζει να δωσεις λεφτα ή οχι. Απο το πορτοφολι σου εξαρταται. Αν εχεις 600ευρω παιρνεις την napoleon freestyle απο Κωτσοβολο που ειναι σε προσφορα και ξεμπερδευεις. Αν εχεις λιγοτερα πας σε naterial kenton απο leroy. Αν εχεις ακομα λιγοτερα σουλουπωνεις λιγο αυτη που εχεις και συνεχιζεις οσο αντεξει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, protathlitis είπε

Καμία πρόταση για καλές σακούλες vacuum? Αυτές που είχε το μηχάνημα του Lidl στην συσκευασία, κάποιες φορές έπαιρναν αέρα.

Δεν ειχα προβλημα με του lidl εγω. Τις εψαχνα να στοκαρω παλι αλλα δεν εβρισκα και πηρα απο αμαζον αυτες εδω που ειναι σε 2 μεγεθη. Εξυπηρετουν και οι πιο μικρες για αλλαντικα και τυρια. Οι μεγαλες για μπριζολες. Μεχρι στιγμης ευχαριστημενος. Το μονο θεμα που εχω ειναι με τη συσκευη απο το lidl που μαλλον εχει χαλασει το λαστιχο και χρειαζεται πιεση το καπακι για να τραβηξει τον αερα απο τη σακουλα. Αλλα οταν το πιεσεις κανει φοβερο σφραγισμα.

https://www.amazon.co.uk/dp/B0831NPSC1?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα standard όταν έβαλα 2-3 φορές καλαμπόκια ολόκληρα, μετά από 2 μέρες είχαν χάσει το σφράγισμα. 

Και σε κάτι άλλο μου το έκανε αλλά δεν θυμάμαι.

Οπότε κάτι από την ελληνική αγορά δεν έχεις έτσι? Γιατι το amazon θα κάνει 2-3 εβδομάδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, protathlitis είπε

Εμένα standard όταν έβαλα 2-3 φορές καλαμπόκια ολόκληρα, μετά από 2 μέρες είχαν χάσει το σφράγισμα. 

Και σε κάτι άλλο μου το έκανε αλλά δεν θυμάμαι.

Οπότε κάτι από την ελληνική αγορά δεν έχεις έτσι? Γιατι το amazon θα κάνει 2-3 εβδομάδες. 

Αυτα εχω δοκιμασει και ειναι καλα αλλα δεν τα εχει πλεον στο σκρουτζ

https://www.skroutz.gr/s/21536712/Status-623003-Sagre-Sakoules-gia-Syskeyes-Vacuum-280mm-x-3m-3-Rola.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα...τελικά πήρα (δώρο από το συντεκνο μου )την Jamestown knox 3.2 από praktiker 449€ με δώρο τα μαντεμενια σκεύη αξίας 129€.

Για κάλυμμα αδιάβροχο γτ εκεί που θα είναι θα βρέχεται τον χειμώνα τι προτείνετε?

Κάποιος εδώ μέσα είχε ανεβάσει μια φωτό και έλεγε ότι ταιριάζει τέλεια...αλλά δεν μπορώ να το βρω στην αναζήτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...