Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, Geokas777 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα...τελικά πήρα (δώρο από το συντεκνο μου )την Jamestown knox 3.2 από praktiker 449€ με δώρο τα μαντεμενια σκεύη αξίας 129€.

Για κάλυμμα αδιάβροχο γτ εκεί που θα είναι θα βρέχεται τον χειμώνα τι προτείνετε?

Κάποιος εδώ μέσα είχε ανεβάσει μια φωτό και έλεγε ότι ταιριάζει τέλεια...αλλά δεν μπορώ να το βρω στην αναζήτηση.

Σκέφτομαι να την πάρω, ειδικά με δώρο τα μαντεμενια σκεύη αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2138

  • ilpapacha

    1968

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

On 28/04/2024 at 16:56, slaughter said:

Καλησπέρα στην παρέα. Μου είχαν κάνει δώρο πριν κάποια χρόνια μια ψησταριά της Grill Chef (αν δεν κάνω λάθος είναι η midas - link). Με τα χρόνια και την χρήση η σχάρες της έχουν χαλάσει και τα προστατευτικά για τις φλόγες έχουν λιώσει !!!.

Δείτε photos.

Για αρχή υπάρχει στην Ελλάδα αντιπροσωπεία που να φέρνει ανταλλακτικά? Αν και ποιος είναι?

Αξίζει να ασχοληθώ με επισκευή ή να κάνω καμιά πατέντα με άλλες σχάρες και προστατευτικά ή να πάω σε άλλη?

Ευχαριστώ.

 

IMG_1925.jpeg

IMG_1926.jpeg

Οι σχαρες ειναι μαντεμι δεν εχουν παθει κατι ιδιαιτερο γιατρευονται.Διαχυτες ειτε μπορεις να ψαξεις στο εμποριο ειτε μπορεις να φτιαξεις δικους σου inox σε καποιο μαγαζι π.χ. https://www.sompes-valmas.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Gatilaras said:

Οι σχαρες ειναι μαντεμι δεν εχουν παθει κατι ιδιαιτερο γιατρευονται.Διαχυτες ειτε μπορεις να ψαξεις στο εμποριο ειτε μπορεις να φτιαξεις δικους σου inox σε καποιο μαγαζι π.χ. https://www.sompes-valmas.gr/

ευχαριστώ για την απάντηση. οι σχάρες είναι 

 επισμαλτωμένες σχάρες ψησίματος

δεν είναι μαντέμι. Παίζει κάτι σε αυτές? Πρέπει για αρχή να δοκιμάσω την αντιπροσωπεία και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα και καλο μηνα!

Αφου σκισαμε μεχρι και τις φοδρες του παντελονιου και τσακωθηκαμε με τη γυναικα, επεσε η παραγγελια.

15 μερες υπομονη τωρα.Ετσι κι αλλιως το σπιτι δεν ειναι ακομα ετοιμο απο κατι εργασιες,οποτε ολα καλα.

https://bbq.gr/rogue-se-425-rsib-stainless-steel-napoleon

 

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, rallistas είπε

Kαλημερα και καλο μηνα!

Αφου σκισαμε μεχρι και τις φοδρες του παντελονιου και τσακωθηκαμε με τη γυναικα, επεσε η παραγγελια.

15 μερες υπομονη τωρα.Ετσι κι αλλιως το σπιτι δεν ειναι ακομα ετοιμο απο κατι εργασιες,οποτε ολα καλα.

https://bbq.gr/rogue-se-425-rsib-stainless-steel-napoleon

 

 

Perfect!! Καλοριζικη φιλαρακι δεν θα το μετανιωσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικη!! Πηρες εργαλειο τρομερο που θα το χαιρεσαι για πολλαααα χρονια! Θα δεις οτι η γυναικα θα σου λεει μετα απο λιγο καιρο οτι ειναι τα καλυτερα λεφτα που ξοδεψει!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Καλοριζικη!! Πηρες εργαλειο τρομερο που θα το χαιρεσαι για πολλαααα χρονια! Θα δεις οτι η γυναικα θα σου λεει μετα απο λιγο καιρο οτι ειναι τα καλυτερα λεφτα που ξοδεψει!

Το ελπιζω γιατι αλλιως με βλεπω να ψηνω σε πανηγυρια! χαχααχαχαχ

 

Ευχαριστω παιδια!

  • Like 1
  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε στην καταψυξη μερικα σουβλακια/καλαμακια, κανενα μπιφτεκακι κλπ να εχεις διαθεσιμα ανα πασα στιγμη και θα δεις ποσο θα το εκτιμήσει σε φασεις που θα πεινατε, δεν θα εχετε φαγητο, και θα λες κατσε να ψησω κατι γρηγορα να φαμε. Θα τα πετας πανω στην ψησταρια σε εμμεσο ψησιμο και θα ειναι ετοιμα σε μιση ωριτσα. Για να μην πω ολα τα αλλα σπεσιαλ που θα της φτιαχνεις και θα λεει οτι ειναι καλυτερα και απο αυτα που τρωτε εξω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2024 στις 4:56 ΜΜ, slaughter είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Μου είχαν κάνει δώρο πριν κάποια χρόνια μια ψησταριά της Grill Chef (αν δεν κάνω λάθος είναι η midas - link). Με τα χρόνια και την χρήση η σχάρες της έχουν χαλάσει και τα προστατευτικά για τις φλόγες έχουν λιώσει !!!.

Δείτε photos.

Για αρχή υπάρχει στην Ελλάδα αντιπροσωπεία που να φέρνει ανταλλακτικά? Αν και ποιος είναι?

Αξίζει να ασχοληθώ με επισκευή ή να κάνω καμιά πατέντα με άλλες σχάρες και προστατευτικά ή να πάω σε άλλη?

Ευχαριστώ.

 

IMG_1925.jpeg

IMG_1926.jpeg

επειδη και εγω προσφατως εψαχνα ανακλαστηρες που μου ελιωσαν σε μια bormann μπορώ να σου πω οτι ΚΑΤΑΒΟΛΕΥΤΗΚΑ με ανοξειδοτους* που παρηγγειλα απο ενα μαγαζι στη μεσοποταμια καστοριάς που ειδικευεται στα Inox κ εχει κ eshop (δε λεω ονομα για να μη θεωρηθει διαφημιση google it ;) ). αψογη ποιοτητα και εξυπηρετηση σε μια μερα τα ειχα δε χρειαστηκε ουτε μετρημα ουτε τιποτα ειχε ηδη  πατρον...

 

*με τα ιδια λεφτα μια στρατζα κοντα μου θα μου τα εφτιαχνε με λαμαρινα, σε δικο μου σχεδιο κ το επαιζε και βαρυς κ ασηκωτος...

1 λεπτό πριν, rallistas είπε

Για να της διωξω καθε αμφιβολια, πρεπει να γινω γητευτης του ψαριου!

ευκολακι ;) 

εξτρα σχαρα καλο καψιμο και καλο λαδωμα στο ψαρι (προσωπικα βαζω οσο ψηνεται bitam cullinesse) και θα παθει σοκ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, paylidis said:

 

ευκολακι ;) 

εξτρα σχαρα καλο καψιμο και καλο λαδωμα στο ψαρι (προσωπικα βαζω οσο ψηνεται bitam cullinesse) και θα παθει σοκ

Σημειωθηκε!Ευχαριστω!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, paylidis said:

επειδη και εγω προσφατως εψαχνα ανακλαστηρες που μου ελιωσαν σε μια bormann μπορώ να σου πω οτι ΚΑΤΑΒΟΛΕΥΤΗΚΑ με ανοξειδοτους* που παρηγγειλα απο ενα μαγαζι στη μεσοποταμια καστοριάς που ειδικευεται στα Inox κ εχει κ eshop (δε λεω ονομα για να μη θεωρηθει διαφημιση google it ;) ). αψογη ποιοτητα και εξυπηρετηση σε μια μερα τα ειχα δε χρειαστηκε ουτε μετρημα ουτε τιποτα ειχε ηδη  πατρον...

 

*με τα ιδια λεφτα μια στρατζα κοντα μου θα μου τα εφτιαχνε με λαμαρινα, σε δικο μου σχεδιο κ το επαιζε και βαρυς κ ασηκωτος...

ευκολακι ;) 

εξτρα σχαρα καλο καψιμο και καλο λαδωμα στο ψαρι (προσωπικα βαζω οσο ψηνεται bitam cullinesse) και θα παθει σοκ

τον βρήκα σε ευχαριστώ. έχει ωραία πράγματα βλέπω αλλά νομίζω οτι δεν κάνουν στην δικιά μου. θα πρέπει να μετρήσω πρώτα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, rallistas είπε

Για να της διωξω καθε αμφιβολια, πρεπει να γινω γητευτης του ψαριου!

Καλές οδηγίες για ψήσιμο ψαριού μπορεί να σου δώσει ο @sndev

  • Like 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rallistas είπε

Kαλημερα και καλο μηνα!

Αφου σκισαμε μεχρι και τις φοδρες του παντελονιου και τσακωθηκαμε με τη γυναικα, επεσε η παραγγελια.

15 μερες υπομονη τωρα.Ετσι κι αλλιως το σπιτι δεν ειναι ακομα ετοιμο απο κατι εργασιες,οποτε ολα καλα.

https://bbq.gr/rogue-se-425-rsib-stainless-steel-napoleon

 

 

Καλορίζικη & με το καλό να παραλάβεις!

Κι εμείς μαζί είχαμε κάνει τις βόλτες στα μαγαζιά και αποφασίσαμε από κοινού. Μ αρέσει το ψήσιμο και λειτουργώ την ψησταριά σχεδόν καθημερινά. Θα την «απαλύνεις» από την διαδικασία του μαγειρέματος και σίγουρα θα λατρέψει αυτά που θα ψήνεις εκεί, οπότε οι οποίοι ενδοιασμοί είχε θα ξεπεραστούν γρήγορα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ilpapacha said:

Καλορίζικη & με το καλό να παραλάβεις!

Κι εμείς μαζί είχαμε κάνει τις βόλτες στα μαγαζιά και αποφασίσαμε από κοινού. Μ αρέσει το ψήσιμο και λειτουργώ την ψησταριά σχεδόν καθημερινά. Θα την «απαλύνεις» από την διαδικασία του μαγειρέματος και σίγουρα θα λατρέψει αυτά που θα ψήνεις εκεί, οπότε οι οποίοι ενδοιασμοί είχε θα ξεπεραστούν γρήγορα.

Αν πηγαιναμε μαζι να αποφασισουμε,θα επαιρνα φουφου στρογγυλη με διαμετρο 30cm :P

Ευχαριστω!

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...