Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε


Το ηλεκτρικο νομιζω καπου 600-700€, αλλα ειναι πιο μεγαλο https://pizzaunited.co.uk/products/effeuno-p134h-professional-pizza-oven-for-home

 

το ηλεκτρικο παντως φαιβεται πολυ καλη φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1961

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Εμένα οι πίτσες δεν μου καίγονται και ψήνονται ομοιόμορφα, θέλει προθέρμανση στους 250 και ψήσιμο 5-6 λεπτά.

(Ιταλική ζήμη, λεπτή)

Δουλεύω με μια πλάκα πέτρας της broil king, αλλά δεν νομίζω να πέζει αυτό ρόλο. 

Α, και κάτω απο την πίτσα βάζω μπόλικο σιμιγδάλι. 

Τελικά βγαίνει κάπως έτσι...

Συνταγή για ζυμάρι κάνω αυτή, δέν θέλει κάν mixer...

 

IMG_20201127_004905.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, slk200gr είπε

το ηλεκτρικο παντως φαιβεται πολυ καλη φαση

Και αυτο απ οτι ειδα θελει γυρισμα παντως. Γενικα ειναι θεμα εξασκησης και θα το βρεις. Απλα το θεμα με την πιτσα ειναι οτι αν κανεις μια φορα το μηνα, δυσκολο να κανεις σωστη εξασκηση. Ενω με τα κοψιδια που ψηνουμε 2-3 φορες τη βδμαδα το βρισκουμε πιο ευκολα.

10 λεπτά πριν, gtheodor είπε

Εμένα οι πίτσες δεν μου καίγονται και ψήνονται ομοιόμορφα, θέλει προθέρμανση στους 250 και ψήσιμο 5-6 λεπτά.

(Ιταλική ζήμη, λεπτή)

Δουλεύω με μια πλάκα πέτρας της broil king, αλλά δεν νομίζω να πέζει αυτό ρόλο. 

Α, και κάτω απο την πίτσα βάζω μπόλικο σιμιγδάλι. 

Τελικά βγαίνει κάπως έτσι...

Συνταγή για ζυμάρι κάνω αυτή, δέν θέλει κάν mixer...

 

IMG_20201127_004905.jpg

Τελειως διαφορετικο ψησιμο και φιλοσοφια η Neapolitan pizza. Δεν γινεται σε απλο φουρνο ή σε bbq γιατι δεν πιανουν την απαιτουμενη θερμοκρασια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, @SagoniasSlutRos να σε ρωτήσω, το inbird το θερμόμετρο είναι καλό? Είσαι ικανοποιημένος?

Το έχει στο Ali σε έκπτωση από Γερμανία και λέω να το τσιμπήσω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Rabbit30 είπε

Καλημέρα, @SagoniasSlutRos να σε ρωτήσω, το inbird το θερμόμετρο είναι καλό? Είσαι ικανοποιημένος?

Το έχει στο Ali σε έκπτωση από Γερμανία και λέω να το τσιμπήσω .

Ναι μια χαρα ειναι! Εχω αυτο με τις 4 θεσεις. Το μετρησα και πριν καμια βδομαδα σε βραστο νερο και εδειχνε σωστα θερμοκρασια. Και το BT εχει πολυ καλη εμβελεια. Το προτεινουν σε ενα αμερικανικο γκρουπ με weber.

Ποσο το βρισκεις; βαλε ενα λινκ. Νομιζω καπου 40λιρες το ειχα αγορασει εγω.

 

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ναι μια χαρα ειναι! Εχω αυτο με τις 4 θεσεις. Το μετρησα και πριν καμια βδομαδα σε βραστο νερο και εδειχνε σωστα θερμοκρασια. Και το BT εχει πολυ καλη εμβελεια. Το προτεινουν σε ενα αμερικανικο γκρουπ με weber.

Ποσο το βρισκεις; βαλε ενα λινκ. Νομιζω καπου 40λιρες το ειχα αγορασει εγω.

 

Ευχαριστώ!

link δεν μπόρεσα να ανεβάσω, μονο φωτό...

Screenshot_2020-12-07-11-51-56-202_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Mε μιξερ το εφτιαξες; 

Δεν εχω παει πανω απο 60% γιατι δεν εχω μιξερ και δεν μπορω να το ζυμωσω σωστα. Κοιτουσα να παρω ενα, αλλα απο τα 250€ που ειχα βαλει μπατζετ, εκατσε μια προσφορα στα 500€ απο Ισπανια για Kenwood Chef XL Titanium, αρχισα να το σκεφτομαι, και τελικα απο την πολυ σκεψη την εχασα την προσφορα. Τωρα περιμενω τα χριστουγεννα.

Εχω το κmix το οποιο ειναι σκυλι το πολεμου αλλα ζυμαρια για πιτσα συνηθως παιζω με το χερι.Τα μιξερ ενω κανουν καλη δουλεια εχω την εντυπωση οτι ζυμονουν υπερβολικα τα ζυμαρι κ δεν δινει αυτο το λειο αποτελεσμα που δινει το χερι.Ετσι κ αλιως μετα απο ενα σημειο ειδικα σε ζυμαρια με μεγαλη υγρασια πρεπει να βαλεις χερι.

Για ζυμες οτι θες εδω,ο τυπος δεν υπαρχει.Ειδικα οι συταγες που εχει με το polish(πρακτικα σαν προζυμι μια ημερας ειναι οτι πιο νοστιμο εχω δοκιμασει σε ζυμαρι).... https://www.youtube.com/channel/UCopxVPFM021dpp8L6euX-qA

Ετσι ζυμωσα εγω,απλα με αλλη συνταγη κ ξερη μαγια 

 

 

Επεξ/σία από alimentas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αδερφε, με την πίτσα που πρέπει να τη γυρίζεις. Γιατι δεν αγοράζεις ένα pizza pan, και με μισό κύκλο spin, είναι στη θέση που τη θες σε δευτερολεπτα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ψιτ είπε

Ρε αδερφε, με την πίτσα που πρέπει να τη γυρίζεις. Γιατι δεν αγοράζεις ένα pizza pan, και με μισό κύκλο spin, είναι στη θέση που τη θες σε δευτερολεπτα;

 

Τι είναι το pizza pan? Ταψί πίτσας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Και αυτο απ οτι ειδα θελει γυρισμα παντως. Γενικα ειναι θεμα εξασκησης και θα το βρεις. Απλα το θεμα με την πιτσα ειναι οτι αν κανεις μια φορα το μηνα, δυσκολο να κανεις σωστη εξασκηση. Ενω με τα κοψιδια που ψηνουμε 2-3 φορες τη βδμαδα το βρισκουμε πιο ευκολα.

Τελειως διαφορετικο ψησιμο και φιλοσοφια η Neapolitan pizza. Δεν γινεται σε απλο φουρνο ή σε bbq γιατι δεν πιανουν την απαιτουμενη θερμοκρασια.

Πως μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία για να δεις αν βγαίνει σε οικιακό φούρνο ?

όταν πάω να ανεβάσω φωτογραφία αναφέρει ότι υπήρξε ένα πρόβλημα και να επικοινωνήσω τους 

 

Επεξ/σία από Moorer7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, gtheodor είπε

Εμένα οι πίτσες δεν μου καίγονται και ψήνονται ομοιόμορφα, θέλει προθέρμανση στους 250 και ψήσιμο 5-6 λεπτά.

(Ιταλική ζήμη, λεπτή)

Δουλεύω με μια πλάκα πέτρας της broil king, αλλά δεν νομίζω να πέζει αυτό ρόλο. 

Α, και κάτω απο την πίτσα βάζω μπόλικο σιμιγδάλι. 

Τελικά βγαίνει κάπως έτσι...

Συνταγή για ζυμάρι κάνω αυτή, δέν θέλει κάν mixer...

 

IMG_20201127_004905.jpg

Φιλτατε δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτό δεν είναι πίτσα, προσπάθησε για αρχή το ζυμάρι Rustic απ το mypizzaproject για αρχάριους ότι καλύτερο 

48 λεπτά πριν, sndev είπε

image.png.9aa6dd592c530f9c5846d203190878a5.png

 

DBA5F4FA-E9DE-4010-A7B0-EEB0E80D899E αντίγραφο.heic

Επεξ/σία από Moorer7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Moorer7 είπε

Φιλτατε δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτό δεν είναι πίτσα, προσπάθησε για αρχή το ζυμάρι Rustic απ το mypizzaproject για αρχάριους ότι καλύτερο 

ναι αυτό κάνω αλλά δεν την ανεβάζει βασικά τώρα είδα ότι η φωτογραφία είναι μεγαλύτερη από 2mb

Επιτέλους τα κατάφερα 😅

DBA5F4FA-E9DE-4010-A7B0-EEB0E80D899E αντίγραφο.heic 897 kB · 3 downloads

Δεν φαίνεται η φώτο. Κάνε screenshot και ανέβασε αυτό μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Moorer7 είπε

 

DBA5F4FA-E9DE-4010-A7B0-EEB0E80D899E αντίγραφο.jpg

Πολύ ωραία φαίνεται, αλλά δεν είναι Neapolitan. Άλλο στυλ πίτσα. Παρόμοιο ψήσιμο είχα πετύχει όταν έψησα στη Weber με πέτρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...