Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Fetas1979 είπε

Μπορώ να καθαρίσω την ψησταριά (roque 425) με ατμό καθαριστή; Το έχει κάνει κάποιος; 

ναι. αν δεν είσαι παντρεμένος, αν είσαι και θέλεις να χωρίσεις, ή αν την έχεις σε ταράτσα οπότε δεν σε νοιάζει που θα πάει όλη η βρώμα που θα εκτοξεύεται προς πάσα κατεύθυνση :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

5 λεπτά πριν, zanskou είπε

ναι. αν δεν είσαι παντρεμένος, αν είσαι και θέλεις να χωρίσεις, ή αν την έχεις σε ταράτσα οπότε δεν σε νοιάζει που θα πάει όλη η βρώμα που θα εκτοξεύεται προς πάσα κατεύθυνση :P

 

Εχω δοκιμασει να την πλυνω με πιεστικο.

Η ψησταρια εγινε σαν καινουργια, και η γυναικα μου ανεβασε πιεση 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Εχω δοκιμασει να την πλυνω με πιεστικο.

Η ψησταρια εγινε σαν καινουργια, και η γυναικα μου ανεβασε πιεση 😛

 

Πολυ φιλος μου εισαι εσυ... 😂

το εχω κανει και εγω και μετα επλυνα ΟΛΟ το μπαλκονι, οταν λεμε όλο μιλάμε ΟΛΟ μεχρι και τους αρμους απο τα πλακακια, 35 τετραγωνικα εκανα 3.5 ωρες να τα καθαρισω για να φυγει η "ζημια" που έκανα 😇

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πω ότι εχω κανει το ιδιο αλλά το μοίρασα ,ειπα εγω θα πλυνω ψησταριά εσυ το μπαλκόνι :P κ δέχτηκε. μετα απο αυτό δε ξαναζήτησε να ξανα ψησουμε εξω για να μη βρομίζει 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεκανάκι από την κάτω μεριά που είναι το ταψάκι, ξύσιμο να φύγουν τα χοντρά και μετά με ένα σφουγγάρι με ζεστό νερό και λίγο σαπούνι πιάτων και καθαρίζει. Εγώ βάζω και ένα πλαστικό κάτω από την ψησταριά ώστε αν σταξει κάτι να μην καθαρίζω.Η πυρόλυση τα καίει παντως όλα και με ένα πινελάκι βγάζεις και την μάκα από σχισμές στον κάδο κλπ.

Και ξαναλέμε: Δεν θα γίνει ΠΟΤΕ όπως όταν την αγοράσαμε :) 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Αυτά του είδους τα «σπορ» είναι μόνο για αυλές/παρτέρια

 

Νερα , υγρασία και degreaser δεν είναι ότι καλύτερο. 

Το ιδανικό για περιβάλλον τροφίμων είναι ο καθαρισμός με ξηρό πάγο αλλά δεν γνωρίζω αν υπάρχει στην Ελλάδα και τι κόστος μπορεί να έχει.  

 

 

https://youtube.com/shorts/959eo3ZijwE?feature=share

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Morosana είπε

Νερα , υγρασία και degreaser δεν είναι ότι καλύτερο. 

Το ιδανικό για περιβάλλον τροφίμων είναι ο καθαρισμός με ξηρό πάγο αλλά δεν γνωρίζω αν υπάρχει στην Ελλάδα και τι κόστος μπορεί να έχει.  

 

 

https://youtube.com/shorts/959eo3ZijwE?feature=share

 

 

 

 

 

Τα συγκεκριμένα βιντεάκια τα ανέβασα ως ενδεικτικά για το τι «χάος» μπορούν να προκαλέσουν ο καθαρισμός με ατμοκαθαριστή ή πλυστικό σε ένα μπαλκόνι.

Από εκεί και πέρα αυτό που έχουμε πει παρά πολλές φορές είναι η χρησιμοποίηση υγρού πιάτων με ζεστό νερό, όπως αναφέρει και ο @plasTOST. Ιδιαίτερη έμφαση χρειάζεται και στην τελευταία πρόταση του ποστ που έκανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το μενού έχει βουβαλίσια μπριζόλα στην Weber Spirit II e-310.

Πρώτη φορά θα τη δοκιμάσω, την είδα στο κρεοπωλείο και δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Είναι 1,5 κιλό.

Καμιά συμβουλή για το ψήσιμο; Σκεφτόμουν να την κάνω όπως το μοσχάρι, 3-4 λεπτά απο κάθε πλευρά σε φουλ ένταση direct και όσο χρειαστεί μετά σε indirect μέχρι τους ~60 βαθμούς.

IMG_20210915_161453.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται σχετικά λεπτή, αν όντως είναι έτσι εγώ θα την άφηνα λίγο παραπάνω σε direct και δεν θα την έβγαζα στην άκρη για έμμεσο. Νομίζω δεν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsomby είπε

Σήμερα το μενού έχει βουβαλίσια μπριζόλα στην Weber Spirit II e-310.

Πρώτη φορά θα τη δοκιμάσω, την είδα στο κρεοπωλείο και δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Είναι 1,5 κιλό.

Καμιά συμβουλή για το ψήσιμο; Σκεφτόμουν να την κάνω όπως το μοσχάρι, 3-4 λεπτά απο κάθε πλευρά σε φουλ ένταση direct και όσο χρειαστεί μετά σε indirect μέχρι τους ~60 βαθμούς.

IMG_20210915_161453.jpg

Θα τη κάνεις οπως ακριβώς θα κανες τη μοσχαρίσια. Να ξέρεις θα νε σκληρή κ οσο πιο πανω απο 58 τελική μετα το rest ακόμα σκληρότερη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zanskou είπε

ναι. αν δεν είσαι παντρεμένος, αν είσαι και θέλεις να χωρίσεις, ή αν την έχεις σε ταράτσα οπότε δεν σε νοιάζει που θα πάει όλη η βρώμα που θα εκτοξεύεται προς πάσα κατεύθυνση :P

 

Άστο αν είναι να χωρίσω, σαπουνακι και νεράκι καλύτερα.😄😄😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

 

Ένας από τους λόγους που σταμάτησα να αγοράζω απο εκει. Αν και ο βασικότερος ήταν τα κοψίματα του, άλλα θεόχοντρα και άλλα τσιγαρόχαρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χέρια μου δε πιάνουν .αλλά αυτό το bilt με κάνει να νιώθω μάστορα .1,5 ώρα έλεγε στις 6 βγήκε και έτοιμο υο μωρό . Το ματζαφλαρι που κρατάω δε ξέρω που χρησιμεύει ;.Γνωριζει κάποιος ; Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια όλων σας 

image.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...