Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, zanskou είπε

για βοήθα λίγο περισσότερο εδώ :)

 

Με χαμηλή θερμοκρασία έχεις και χαμηλότερη πίεση στο εσωτερικό. Με αποτέλεσμα να μένει υγρό κάτω.

9 λεπτά πριν, logica1 είπε

την εβαλα μπρος και μεσα σε (ουτε) 4' ειδα 300 βαθμους κελσιου. Οποτε ολα κομπλε. Να δουμε τωρα ποσο θα κρατησει
 

Τώρα βάζεις εμένα σε σκέψη. Εγώ έχω μείγμα και των την kenton. Δεν είναι τόσο καλή όσο η σπιριτ αλλά δεν ανεβάζει τόσο εύκολα 300. Νομίζω θέλει 10-15 λεπτά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2137

  • ilpapacha

    1967

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ep1 είπε

Τώρα βάζεις εμένα σε σκέψη. Εγώ έχω μείγμα και των την kenton. Δεν είναι τόσο καλή όσο η σπιριτ αλλά δεν ανεβάζει τόσο εύκολα 300. Νομίζω θέλει 10-15 λεπτά...

Μειγμα εβαλα και παλι. Απο Μειγμα Coral σε Μειγμα EKO πηγα. Ο ανθρωπος που μιλησα ειναι full γνωστης των Weber και μου ειπε οτι εχει δοκιμασει (λογο επαγγελματος του) ολες τις φιαλες που υπαρχουν. Μου ειπε λοιπον οτι απο την εμπειρια του η EKO ηταν οι καλυτερες με διαφορα, μετα η Coral και τελευταιες οι Petrogaz (οσον αφορα την αποδοση που παρατηρησε). Γιαυτο κ πηγα δοκιμαστικα σε EKO. Οικονομικα δεν εχεις να χασεις κατι, αφου ουτος η αλλος παιρνεις τις εγγυησεις πισω. Και οποτε θες μεταπηδας απο την μια εταιρια στην αλλη. Επισης μου ειπε καλυτερα σιδερενια μπουκαλα απο πλαστικη γιατι στις πλαστικες παρατηρησε μειωμενη αποδοση απο τα τελευταια 2 κιλα σε σχεση με το 1 που εχει παρατηρησει στις σιδερενιες. (Λεπτομεριες... απλα το αναφερω παπαγαλιστικα). 

Επεξ/σία από logica1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, logica1 είπε

 γιατι στις πλαστικες παρατηρησε μειωμενη αποδοση απο τα τελευταια 2 κιλα σε σχεση με το 1 που εχει παρατηρησει στις σιδερενιες. (Λεπτομεριες... απλα το αναφερω παπαγαλιστικα). 

Το διαπιστωσα κι εγω αυτο στην πλαστικη, στα τελευταια  ~2κιλα μειωμενη αποδοση σε πολυωρο ψησιμο..Ομως η ευκολια που παρεχει με τον ταχυσυνδεσμο και την ενδειξη ειναι μαγαλη κατ εμε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση για τα μαντεμενια σκευη (τηγανια). Εστω οτι το βαζω μεσα στην ψησταρια μου και φτιαχνω ψαρια ή μπιφτεκια. Απο την στιγμη που τα ζουμια θα μεινουν μεσα στο τηγανι, το φαγητο θα ειναι πιο βλαβερο? Θα ειναι σαν να τα κανω τηγανιτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, energy52 είπε

Το διαπιστωσα κι εγω αυτο στην πλαστικη, στα τελευταια  ~2κιλα μειωμενη αποδοση σε πολυωρο ψησιμο..Ομως η ευκολια που παρεχει με τον ταχυσυνδεσμο και την ενδειξη ειναι μαγαλη κατ εμε!

Εγω σημερα που αλλαξα την πρωτη μου μπουκαλα με γκαζοκλειδο, μου φανηκε παρα πολυ ευκολη η ολη διαδικασια... Οσο για την ενδειξη? Για ποια ενδειξη μιλας? του ρυθμιστη? Αυτη δεν σου δειχνει ποσο αεριο εχει μεσα  αλλα την πιεση. (Τουλαχιστον ετσι εχω διαβασει εδω μεσα) Τωρα εαν εννοεις την ενδειξη που μπορει να εχει η διαφανη πλαστικη της Petrogaz οκ πασο. Δεν εχω προσωπικη εμπειρια περι αυτου γιατι δεν την εχω δοκιμασει. Παντως εαν την ζυγιζεις 1 φορα την 7μαδα (την σιδερενια την κλασσικη) πιστευω εισαι κομπλε με το να ξερεις ποτε θα σου τελειωσει κ να προλαβεις καμμια στραβη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαν αντικατέστησα την άδεια μπουκάλα της ΕΚΟ και η τιμή από 17€ πλέον έχει 20,69 €. Εν το μεταξύ είναι ολοκαίνουργια! 

Ερώτηση, όταν καθαρίζουμε τους καυστήρες τυχόν σκουπιδάκια που θα πέσουν μέσα στην σωλήνα του καυστήρα, πως τα βγάζουμε? Εννοώ οι σωλήνες αυτοί από που και πως βγαίνουν? Παρατηρώ ότι σε κάποια σημεία τρεμοπαίζει η φλόγα. Βέβαια θα τις καθαρίσω ξανά  με βούρτσα και οδοντογλυφίδα απλά ρωτάω ενημερωτικά.

υ.γ. Όσοι λέτε ότι μου κράτησε τόσα ψησίματα, τόσες ώρες κλπ, πρέπει να θυμάστε ότι άλλη κατανάλωση έχει με φουλ καυστήρες και άλλη με την θέση στο minimum. Όσοι βέβαια ψήνουμε με ανοιχτό καπάκι ιδίως τον χειμώνα σίγουρα ανεβάζουμε και την ένταση ώστε να μπορούμε να ψήσουμε. Αλλά με κλειστό καπάκι και στο μίνιμουν τους καυστήρες σίγουρα η θερμοκρασία ανεβαίνει πάνω από τους 200

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Πήγαν αντικατέστησα την άδεια μπουκάλα της ΕΚΟ και η τιμή από 17€ πλέον έχει 20,69 €. Εν το μεταξύ είναι ολοκαίνουργια! 

Ερώτηση, όταν καθαρίζουμε τους καυστήρες τυχόν σκουπιδάκια που θα πέσουν μέσα στην σωλήνα του καυστήρα, πως τα βγάζουμε? Εννοώ οι σωλήνες αυτοί από που και πως βγαίνουν? Παρατηρώ ότι σε κάποια σημεία τρεμοπαίζει η φλόγα. Βέβαια θα τις καθαρίσω ξανά  με βούρτσα και οδοντογλυφίδα απλά ρωτάω ενημερωτικά.

υ.γ. Όσοι λέτε ότι μου κράτησε τόσα ψησίματα, τόσες ώρες κλπ, πρέπει να θυμάστε ότι άλλη κατανάλωση έχει με φουλ καυστήρες και άλλη με την θέση στο minimum. Όσοι βέβαια ψήνουμε με ανοιχτό καπάκι ιδίως τον χειμώνα σίγουρα ανεβάζουμε και την ένταση ώστε να μπορούμε να ψήσουμε. Αλλά με κλειστό καπάκι και στο μίνιμουν τους καυστήρες σίγουρα η θερμοκρασία ανεβαίνει πάνω από τους 200

 

Δες ένα προηγούμενο ποστ

Για βούρτσα καθαρισμού μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια που να χωράει να μπει στον καυστήρα, όπως πχ η παρακάτω

https://www.skroutz.gr/s/30313898/HOMie-Βούρτσα-Καθαρισμού-για-Μπουκάλια.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εγγυηση στην ΕΚΟ ποσο ειναι; γενικα θελω να παρω αλλη μια φιαλη και θελω διαφορετικη μαρκα απο την κοραλ. Η πετρογκαζ νομιζω μου ειχε πει 28 εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

H εγγυηση στην ΕΚΟ ποσο ειναι; γενικα θελω να παρω αλλη μια φιαλη και θελω διαφορετικη μαρκα απο την κοραλ. Η πετρογκαζ νομιζω μου ειχε πει 28 εγγυηση

Χαίρετε, εγώ πήρα ΕΚΟ την 10κιλη παραδοσιακή, βαριά μπουκάλα! €17 εγγύηση και €20 το περιεχόμενο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thanos (Earth -616) είπε

Χαίρετε, εγώ πήρα ΕΚΟ την 10κιλη παραδοσιακή, βαριά μπουκάλα! €17 εγγύηση και €20 το περιεχόμενο!

Απο βενζιναδικο υποθετω ε; Θα παω για ΕΚΟ και εγω μου φαινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

Απο βενζιναδικο υποθετω ε; Θα παω για ΕΚΟ και εγω μου φαινεται..

όχι, από το κατάστημα στον Γέρακα που έχει την μεγάλη έκθεση με ψησταριές στο υπόγειό του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thanos (Earth -616) είπε

όχι, από το κατάστημα στον Γέρακα που έχει την μεγάλη έκθεση με ψησταριές στο υπόγειό του..

δε σε επιασα! δε το γνωριζω, θες να το γραψεις ή πμ εαν δε κανει μη τυχον θεωρηθει διαφημιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, paylidis είπε

H εγγυηση στην ΕΚΟ ποσο ειναι; γενικα θελω να παρω αλλη μια φιαλη και θελω διαφορετικη μαρκα απο την κοραλ. Η πετρογκαζ νομιζω μου ειχε πει 28 εγγυηση

Εχθές που την πήρα από ΕΚΟ Χαλανδρίου. Έδωσα €17.68 εγγύηση + €21 περιεχόμενο. (Για σιδερένια 10αρα) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logica1 είπε

Εχθές που την πήρα από ΕΚΟ Χαλανδρίου. Έδωσα €17.68 εγγύηση + €21 περιεχόμενο. (Για σιδερένια 10αρα) 

Οποτε μαλλον στανταρακι θα ειναι, θα σταματησω κάποιο πρωι που εχω ΕΚΟ στο δρομο μου να τσιμπησω μια...

Many thanks

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...