Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω φάει ώρες ψαξίματος στα σχετικά forum, ας ρωτήσω και εδώ. Έχω 10.6.2 retail σε μια Asus P5Q deluxe. Όλα δουλεύουν ρολόι. Έχω όμως πρόβλημα όταν βάζω τη 2η Radeon 4870 για Crossfire. Με μια όλα καλά. Όταν μπαίνει η 2η, κολλάει στο boot με το εξής μήνυμα: PCI Device: SLOT 1.

 

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα έχει βάλει κανείς?

Για πείτε εμπειρίες?

 

Ναι, το έχω βάλει εγώ. Προσοχή και τύχη στην εγκατάσταση λιγάκι.

Απο κει και πέρα, δεν βλέπεις κάποια διαφορά με το γυμνο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το έχω βάλει εγώ. Προσοχή και τύχη στην εγκατάσταση λιγάκι.

Απο κει και πέρα, δεν βλέπεις κάποια διαφορά με το γυμνο μάτι.

 

Σε τι μηχάνημα το έχεις βάλει αν επιτρέπεται;

Προσωπικά είμαι ακόμα σε 10.5.8 αλλά λόγω AMD αργούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα και εγω τα 10,5,8 σε hp c700 σειρα, celeron 2.1, και πιστευω οτι παει πολυ καλητερα και ρολοι απο οτι τα xp ή τα svista που ειχε στην αρχη.:-D

 

δεν αναγνωριζει καποια περιφερειακα οπως καμερα και wifi βλεπε atheros 5007 (κλασσικα για hp) βρηκα κατι αλλα δεν το εχω προλαβει ακομα να το ψαξω. νανε καλα το ethernet.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι μηχάνημα το έχεις βάλει αν επιτρέπεται;

Προσωπικά είμαι ακόμα σε 10.5.8 αλλά λόγω AMD αργούμε..

 

Όχι, εγώ έχω Intel C2D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη διαδικασία είναι περισσότερο πολύπλοκη από Leopard ή πάλι θέμα επιλογής σωστών drivers?

 

Δεν έχω ιδέα... sorry!

Λογικά θα έχει να κάνει με drivers συσκευών, αλλά καλύτερα βρες κάποιο guide στο internet για να είσαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα και εγω τα 10,5,8 σε hp c700 σειρα, celeron 2.1, και πιστευω οτι παει πολυ καλητερα και ρολοι απο οτι τα xp ή τα svista που ειχε στην αρχη.:-D

 

δεν αναγνωριζει καποια περιφερειακα οπως καμερα και wifi βλεπε atheros 5007 (κλασσικα για hp) βρηκα κατι αλλα δεν το εχω προλαβει ακομα να το ψαξω. νανε καλα το ethernet.:mrgreen:

και που να παρεις macbook φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει εγκαταστασει τα mac στο pc μου μεχρι εκει ολα καλα ,αλλα στο restart οταν κανει boot κολαει σε ενα σημειο και μου λεει still wait for boot device .... εχω ΑΤΑ δισκο απο τα ΒΙΟS εχω κανει αλλαγη το configure sata se AHCI και εχω το δικσο master αλλα και παλι τπτ ..καμια ιδεα τι φταει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταφερα σημερα την iAtkos v7 στα VMware, κολλαει πολυ και του χω δωσει 2 Cores & 2GB Ram, μαλλον γιατι δεν αναγνωριζει την καρτα γραφικων μου και εχει ηδη γραφικα ενεργοποιημενα. Ωραιο φαινεται αν και καμια σχεση με το τι εικονα πουλανε για αυτο.

 

Καμια ιδεα για να περασω Drivers για HD 4870 (1GB) στα 15.7 ? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα notebook και θελω αν ειναι να του βαλω πειραματικα mac για να δω αν ειναι να τα βαλω και στον σταθερο μου. ποια εκδοση προτεινετε?δεν ξερω τι παιζει καλα. κοιταξα να διαβασω καποια αρθρα απο εδω αλλα δεν εβγαλα και πολλα συμπερασματα οποτε αποφασισα καλυτερα να τα βαλω και να τα ψαξω. θελω να κανω καθαρη εγκατασταση. ειναι ευκολο?μπορω να τα περασω απο usb flash?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...