Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κορυφαίο επεισόδιο το 2ο. Πλέον η δράση κορυφώνεται όλο και περισσότερο και μάλιστα από πολύ νωρίς στη σεζόν.

Πιστεύω πολλά θα κριθούν στο καρφί της CIA που ψάχνουμε από την πρώτη σεζόν και που για την ώρα δεν έχει δώσει δείγματα ζωής στη δεύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τελείωσα την 1st season.

 

Η σειρά σπέρνει, απλά δεν ξέρω πόσο ψωμί έχει από δω και πέρα. Ελπίζω να μη γίνει άλλο ένα 24...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω?Αν καταφερουν ν'αλλαξουν ολο το στυλ της σειρας μεσα σε μια σεζον θα ηταν απογοητευτικο πραγματικα.Ελπιζω και πιστευω οτι δεν θα γινει ετσι απο την στιγμη που στηριχτηκε σε κατι εντελως διαφορετικο την πρωτη χρονια.

 

Τωρα στη δευερη κινουνται σε αλλα τεμπο αλλα πια δεν υπαρχουν οι τοσες ερωτησεις και αμφιβολιες και ειναι απολυτα φυσιολογικο μεχρι στιγμης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό που λέει ο Physics_Rulez είναι όντως επικίνδυνο μονοπάτι για τη σειρά. Ειδικά όπως έκλεισε η πρώτη season και μετά και τις πρόσφατες εξελίξεις. Αλλάζοντας το ύφος και τους ρυθμούς μπορεί όντως να πέσουν στη παγίδα αυτή.

 

Δεν λέω ότι εκεί πηγαίνουν, και προφανώς καθώς προέρχονται από το 24 κάποιοι στη δημιουργική ομάδα, μάλλον έχουν υπόψιν τους τί πρέπει να αποφύγουν για να μη γίνουν άλλο ένα 24.

 

Επίσης δεν σημαίνει ότι αν το κάνουν "24" θα σταματήσουν όλοι να το βλέπουν. Απλά κι εγώ θα το παρατήσω εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mισο, μην λεμε το "να γινει ενα 24" λες και το 24 ειναι κατι σαν το Undercovers ή το Terra Nova

To 24 ειδικα στις πρωτες σεζον ηταν γαματο pop corn fun και προσωπικα η 2η σεζον που ειχε τρελο πολιτικο παιχνιδι ηταν η αγαπημενη μου. Στο τελος ξεφτιλιστηκε αλλα μην λεμε το 24 σαν κατι κακο

 

Ισα-ισα, αν γινει σωστα στο Homeland η φαση, οπως στο 2χ02, τοτε μιλαμε για αποθεωση. Προσωπικα το προτιμω (στην 1η σεζον υπηρχαν 1-2 επεισοδιακια που για να λεμε την αληθεια μεταξυ μας, οι περισσοτεροι λογικα ψιλοκουραστηκαμε και απλα επειδη ηταν και καλα "για σκεπτομενους" το καναμε γαργαρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To "24" στις πρώτες season ήταν πολύ καλό για το είδος του, και ακόμα αγαπημένη σειρά.

 

Το Homeland δεν μπορεί να πάει στη full δράση που είχε το 24, γιατί θα αλλάξει εντελώς ύφος. Δεν ξέρω αν θα τους βγει σε καλό ή κακό, αλλά δεν θα είναι αυτό που ξεκίνησε.

 

Και 2ο και βασικότερο, στο 24 πήρανε μια απόλυτα παράλογη απόφαση (Jump the shark επιπέδου) στο φινάλε της πρώτης season (...) για να εξυπηρετήσουν την "τελική ανατροπή" ως αυτοσκοπό. Αυτό δεν θα ήθελα να το δω στο Homeland.

 

Είναι πολύ νωρίς για να καταλάβουμε πώς θα το πάνε σε αυτή τη season, και ό,τι έχω δει για την ώρα μου αρέσει, και πολλές φορές σκεπάζει γρήγορα τα σημεία που προκαλούν το suspension of disbelief.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..μα δεν είπα ποτέ ότι το 24 ήταν άσχημο. Ίσα ίσα τα είδα όλα με ευχαρίστηση.

Απλά μετά το τελευταίο επεισόδιο της πρώτης σαιζόν αναρωτιέμαι πόσο μακριά θα πάει η βαλίτσα.

Season 1

Από τη στιγμή που λάκισε και δεν έκανε boom μέσα στο κρησφύγετο, έτσι ώστε να λέμε ότι ήταν η πιο γαμάτη 1-season series των τελευταίων ετών, από δω και πέρα πως θα τον εμπιστευτώ ξανά; Θα έχει inner self διαμάχες για το σκοπό του; Θα αλλάξει γνώμη για να μην προδώσει αυτούς που τον αγαπάνε και στο τέλος θα είναι ο βετεράνος ήρωας και ξανά ήρωας; Θα συνεργαστεί τελικά με τη CIA ώστε να δώσει στεγνά τον Ναζίρ;

Γι' αυτό λέω ότι φοβάμαι μη γίνει 24.

 

Προς το παρόν πάω για s02e01!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειμουν απο τους επικριτες της σειρας, απο τα μεσα της πρωτης εχει ανεβει παρα πολυ με αποκορυφωμα τα δυο καταπληκτικα επεισοδια της νεας season. μακαρι να συνεχισει ετσι, πολλα μπραβο ως τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Homeland δεν μπορεί να πάει στη full δράση που είχε το 24, γιατί θα αλλάξει εντελώς ύφος. Δεν ξέρω αν θα τους βγει σε καλό ή κακό, αλλά δεν θα είναι αυτό που ξεκίνησε.

Μα δεν νομιζω να ζητησε κανεις να γινει 24, εμενα μου κανει εδω ακριβως που ειναι

Ισα ισα εγω λεω οτι αν δουμε και αλλα επεισοδια σαν του 2ου κυκλου, τοτε ειμαι σουπερ ευχαριστημενος και δεν θελω καθολου full action και για μενα η σειρα απο μια "καλη ειναι, διθυραμβικες κριτικες αλλα δεν τρελαινομαι οπως κανετε εσεις" σειρα που ηταν περσυ, φετος εχει γινει σε "Must see"

 

Ελπιζω οι παραγωγοι να θελουν να μας πουν "Παιδια, αμα θελαμε καναμε και το 24 ετσι απλα εκει ηταν αλλο το target audience"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα δεν νομιζω να ζητησε κανεις να γινει 24, εμενα μου κανει εδω ακριβως που ειναι

Δε λέμε κάτι διαφορετικό. Η περίπτωση να γίνει 24 είναι υποθετική. Εξήγησα γιατί θα ήταν κακό για το Homeland.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις τελείωσα Season 02 τα τρία πρώτα επισόδεια...

 

Τρομερά ! , ειδικά το 2ο επεισόδιο....στην Βυρητό.

 

 

Αποκαλύπτεται στεγνά , το αληθινό πρόσωπο του Brody , αφο'ύ βρέθηκε βίντεο που αποδεικνύει την ενοχή του.....I was right , λέει στο τέλος η γκόμενα....I was right!!!!

 

 

Η γκόμενα μου αρέσει τρομερά , παίζει υπέροχα ... η συναισθηματική διαταραχή που έχει , είναι ένα μεγάλο + , και την παιζει τόσο τρομερά , που δίνει περισσότερη αγωνία στο έργο.

 

 

Η απόπειρα αυτοκτονίας στο επεισοδιο 3 , όλα τα λεφτα....

 

 

 

Επίσης , ο κλοιός σφίγγει επικύνδυνα πλέον για τον Brody , τόσο πολύ, που πανικοβάλλεται

 

Επεξ/σία από InfectedMushroom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί που προσπαθούσε να τον κάνει να σκάσει

και στο πλυντήριο που πλενόταν έλιωσα

 

γενικά καλό episode και αυτό θα γίνει της πουτάνας άντε να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπορώ να πω ότι το 3ο το βρήκα λίγο μούφα, από την άποψη ότι δεν προώθησε την υπόθεση ιδιαίτερα.

Ναι καλά τα ψυχολογικά της Carrie και η ιστορία με τον ράφτη αλλά τίποτα το σπουδαίο, μέχρι το τέλος φυσικά όπου δικαιώνεται η ξανθιά.

 

 

Επίσης

σημαντικό είναι και το στρίμωγμα του Brondy. Έχω φάει φλασιά από την ώρα που είδα το επεισόδιο και πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα καταλάβει ότι με τη στάση του κινδυνεύει να χάσει την οικογένειά του και μια λαμπρή πολιτική καριέρα και θα κάνει στροφή και θα δώσει τον Ναζίρ στο τέλος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνανε πράγματα στα τρια πρώτα επεισόδια που περίμενα να γίνουν σε ολη την σεσον, αναρωτιέμαι τι θα δούμε στα επόμενα 7 επείσόδια που απομένουν. Η σειρά παντως είναι σε υψηλά επίπεδα και νομίζω οτι οι παραγωγοί για να προχωράνε τοσο πολύ την ιστορία πρέπει να έχουν και αλλους άσους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...