Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνανε πράγματα στα τρια πρώτα επεισόδια που περίμενα να γίνουν σε ολη την σεσον, αναρωτιέμαι τι θα δούμε στα επόμενα 7 επείσόδια που απομένουν. .

 

Γιατί 7? 12 έβγαλε την 1η σεζόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλεποτανε ανετα και το 3ο επεισοδιο.Μπορει να μην ειχε τις εξελιξεις των 2 πρωτων και το ρυθμο αλλα οσο να'ναι ηταν ενδιαφερον και εστιασε καπως στους χαρακτηρες και κυριως στην Καρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την σειρά την ανακάλυψα πριν κανα μήνα και είδα όλη την πρώτη σεζόν.

 

Η δεύτερη μέχρι τώρα πάει αρκετά κάλα.

 

Πάντως η Claire Danes με έχει συνεπάρει. Εξαιρετική ηθοποιός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετριο το 3ο επεισοδιο, ειχε αυτα τα ψυχολογικα τεντα σκιαγραφικα που ειχαν καποια του 1ου

Παντως το προσπερναω γιατι μετα τα 2 πρωτα οκ, καλα κανουν και βαζουν ενα φρενο - αν κρινουν οτι δεν εχουν υλικο για 12 γκαζατα επεισοδια καλυτερα αν 3 επεισοδια το ενα να ειναι πιο αργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξ' ορισμου, μετριο δυσκολα το λες οταν υπαρχει cast τετοιου επιπεδου. Θελω να πω, ακομα και σε ενα επεισοδιο με σχεδον μηδαμινες εξελιξεις, ειδαμε μια πολυ ευρεια γκαμα ηθοποιιας και απο την Danes και απο τον Lewis. Αρα, οσο και αν σεναριακα ηταν μετριο, δεν ειναι ευκολο να δωσουμε τοση βαρυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν εχω δει ακομα επεισοδιο που να πω οτι βαρεθηκα ρε παιδι μου.Ισως επειδη ειμαι εθισμενος με αυτη τη σειρα και δεν μπορω να το δω αλλα ισως ειναι και αυτο που λεει ο anthony απο πανω οτι με τετοιο καστ δεν γινεται να βαρεθεις.

 

 

Μια προβλεψη για την συνεχεια που θελω κα κανω ειναι οτι δεν θα τελειωσει καλα το ολο σκηνικο με την γυναικα του Brody.Κατι θα κανει και θα τον βλαψει σημαντικα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ενώ μου άρεσε πολύ το τρίτο, (η γενική εντύπωση ήταν άριστη) είναι κάτι που φαίνεται να ακολουθεί ως τεχνική η σειρά στα επεισόδια της 2ης season γενικά.

 

Περνούν κάπως πρόχειρα & γρήγορα τους χαρακτήρες από κάποιες μη (εύκολα) πιστευτές καταστάσεις, για να τους βάλουν σε θέση που έχει πολύ ενδιαφέρον (ως προς το πώς θα αντιδράσουν, ή ως το πόσο ειρωνικό είναι το ότι αγνοούν σημαντικά γεγονότα που εξελίσσονται παράλληλα/συγχρόνως).

 

Δεν ξέρω αν ευθύνεται το πολύ καλό cast, το ότι είναι φρέσκια η σειρά ή το ότι διατίθεμαι να συγχωρήσω το κάπως χοντροκομμένο σενάριο προκειμένου να δω τις ενδιαφέρουσες ιστορίες που θέλουν να πούν, αλλά για την ώρα αυτό δουλεύει εξαιρετικά.

 

Πολύ καλό και το intro του επεισοδίου

που ήταν σαφέσταση προσπάθεια για teasing/trolling στους θεατές, μετά το συγκλονιστικό φινάλε του προηγουμένου. Σε μένα έπιασε πάντως... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολύ καλό και το intro του επεισοδίου

που ήταν σαφέσταση προσπάθεια για teasing/trolling στους θεατές, μετά το συγκλονιστικό φινάλε του προηγουμένου. Σε μένα έπιασε πάντως... :P

 

 

Α καλα και εμενα, μολις το ειδα ειπα ελεος, δεν εχει ακουστα το cloud ο ανθρωπος?? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά και άγια αλλά η Baccarin δεν έχει θέση εκεί μέσα σαν ηθοποιός. Το firefly ήταν πιο fun και δεν ενοχλούσε τόσο, στο V ήταν μάπα όλοι τους και δεν ξεχώριζε, το Stargate δεν το βάζω γιατί έπαιζε λίγο αλλά εδώ χτυπάει άσχημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτην δεν ειναι που πετουσε κατι βυζακια στο πρωτο κυκλο?(δεν εχω δει ακομα τα τρια του δευτερου)

μια χαρα ηταν η κοπελα..

 

Ακριβώς , προς το παρόν , και απο τα μέσα του 1ου , και τώρα στο 2ο , είναι κάπως αδιάφορος ρόλος.

Ίσως την αξιοποιήσουνε στα επόμενα επεισόδεια. Ιδωμεν.....

Νταξει όμως , και σαν "γυναικα του Brody" , μια χαρά τα πάει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ Ωχ Ωχ , μαγκες .... τα σπασε το 4 !!!!

 

 

Συλλαβανε τον Brody , και θα πέσει τρελή ανάκριση.....τρελή ανακριση , και είμαι περίεργος πλέον εαν θα συνεργαστει για να πιάσουνε τον Abu Nazir.

 

 

Πραγματικά είμαι περίεργος για την συνέχεια...

Και ο καινούριος τυπάς που ήρθε για την CIA , o Rupert Friend ατομάκι τρελό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...