Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

DKNI,φαγωθηκες ρε συ με την Καρυ.Happy now? :-D

Παρα πολυ καλο το 11 και κανει εξαιρετικο Build up για το τελευταιο επεισοδιο.Απιστευτες οι ερμηνιες και παλι.Ακομα και αυτος ο προισταμενος της CIA,που φαινομενικα δεν εχει μεγαλο ρολο,σε πειθει ρε παιδι μου.

 

H κορη του θα τον σταματησει,θα δειτε...lol.Στις σκηνες που εδειξε για το επομενο επεισοδιο με το βιντεο του Brody απλα respect.To ξερω οτι καλλιστα μπορει να μην εχει σχεση μ'αυτο που περιμενουμε αλλα οσο να'ναι σου δημιουργει excitement.John,γιατι να μην ειναι πειστικο?Εχασε ενα παιδι που ειχε περασει αρκετο χρονο μαζι που το αγαπησε και τον αγαπησε.Αρκει και περισσευει νομιζω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια παρατηρηση για το 10. το 11 θα το δω σε λιγο

 

λετε η καρυ να ειναι αυτη που τα καρφωνει ολα στον αμπου ναζιρ; πολυ περιεργα ειναι αυτα τα χαπια που περνει. δεν ξερουμε πως και γιατι τα αρχισε. μπορει να ειναι λιγο τραβηγμενο αλλα ποτε δεν ξερεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ειμαι γνωστος κατακριτης της σειρας, τα δυο τελευταια επεισοδια ηταν πολυ καλα. με διαφορετικη ομορφια. η υποθεση δεν με πολυενδιαφερει πια, μια και σταματησω να κανω ερωτησεις. το συνδρομο lost δεν ειναι πιο δυνατο απο μενα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικοτατη υποψηφιοτητα για Claire Danes στις χρυσες σφαιρες. Υποψηφιος και ο Damian Lewis ενω και το Homeland ειναι ενα απο τα υποψηφια στην κατηγορια drama. Εις ανωτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοασχετο, αλλα επειδη ειναι υποτιμημενη το γραφω και εδω...

 

αν σας αρεσει ο damian lewis να δειτε και το life ειναι πολυ καλη η σειρα και πραγματικα απο τα πιο αδικα κοψιματα...ακομα και ετσι, να το δειτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol sellers!

 

Προσυπογραφω το post του xavier,το life ηταν μια σειρα που την ανακαλυψα αν δεν κανω λαθος απο το ινσομνια και ηταν απο τις καλυτερες που εχω δει,μεγαλο κριμα που κοπηκε.

 

Βεβαια ο damien lewis μου αρεσε σαφως παραπανω στο Life απο οτι εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol sellers!

 

Προσυπογραφω το post του xavier,το life ηταν μια σειρα που την ανακαλυψα αν δεν κανω λαθος απο το ινσομνια και ηταν απο τις καλυτερες που εχω δει,μεγαλο κριμα που κοπηκε.

 

Βεβαια ο damien lewis μου αρεσε σαφως παραπανω στο Life απο οτι εδω.

 

Και γω απο δω ειχα παρει τη συμβουλη και το ειδα το καλοκαιρι.Καλη ηταν.Παντως διαφωνω για το ρολο του στο Life και στο Homeland.Εδω για μενα ειναι αρκετα πιο απαιτητικος και στην τελικη ειναι ενας ρολος που ισως ξενισει πολλους Αμερικανους κυριως διοτι ξερουμε πως ειναι σ'αυτα τα θεματα.Οχι οτι με χαλασε στο Life απλα τον προτιμω σ'αυτον εδω απο το να τρωει φρουτα και ν'ασπαζεται το Ζεν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ μισσος διαβαζω ιντερνετιακα για το φιναλε, εμενα μου αρεσε, αν και γενικα ηταν ψιλοαπροβλεψιμο απο τη στιγμη που ανακοινωθηκε οτι παει για 2η σεζον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ μισσος διαβαζω ιντερνετιακα για το φιναλε, εμενα μου αρεσε, αν και γενικα ηταν ψιλοαπροβλεψιμο απο τη στιγμη που ανακοινωθηκε οτι παει για 2η σεζον...

 

Δυστυχως θα συμφωνησω. Πολυ δυνατο φιναλε μεχρι την τελευταια σκηνη ομως οπου ουσιαστικα ξεκιναμε παλι απο την αρχη. Ειναι σαν να μην εγινε τιποτα ολη την σαιζον. Η ατακα cop out απο κατι τετοια βγηκε :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τους προλαλησαντες.Κατα τη διαρκεια του επεισοδιου,το ευχαριστηθηκα παρα πολυ αλλα απο τη στιγμη που πηγαινε για 2η σεζον δεν υπηρχε περιπτωση

ο Brody να τους ανατιναζε εκει μεσα οσο και αν το θελαμε μερικοι :-D .Παντως το ολο σκηνικο εκει κατω ηταν πολυ καλο και σε εκανε πραγματικα να μοιραζεσαι την αγωνια μαζι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολύ καλά τα πήγε το φινάλε. Είχε και χορταστική διάρκεια.

Λίγα μικροπαράπονα έχω, αλλά θα επεκταθώ κάποια άλλη στιγμή.

 

Από περιέργεια θα ήθελα να ήξερα τί φινάλε θα έκαναν αν έμεναν σε μία season. Για κάποιον λόγο δεν νομίζω ότι θα ανατιναζόταν ο Brody. Ίσως η τελευταία σκηνή να διαφοροποιούνταν και αντί για το *Μπζζζζζζτ* να οδηγούσε στην άμεση σύλληψή του Brody πχ. Και πάλι ο Abu Nazir (και οι τρομοκρατικοί πυρήνες της οργάνωσής του) στις US θα παρέμεναν ως βασική απειλή...

 

Γενικά, η πρώτη season ήταν πολύ καλή, και μέχρι και το τέλος της έδινε νέα στοιχεία και έκανε αποκαλύψεις για κάθε ένα από τους χαρακτήρες της, ώστε στο φινάλε σχεδόν ξέρουμε για όλους (μένει ένας mole) το ρόλο τους ως προς το συγκεκριμένο σχέδιο του Abu Nazir. Το οποίο ομολογώ ότι μου φάνηκε αρκετά έξυπνο, όπως και η απόφαση να κρατήσει τον Brody και να θυσιάσει τον Walker.

 

Είναι δύσκολο το θέμα που διάλεξαν ωστόσο. Αν έχεις σε κάθε season νέα απειλή, αλλά με ίδιο cast τότε κινδυνεύεις να γίνεις "24".

Ελπίζω στη δεύτερη season να συνεχίσουν να έχουν καλές ιδέες και να συνεχίσουν την ιστορία διατηρώντας την ταυτότητα της σειράς.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό επεισόδιο, αλλά η τελευταία σκηνή δεν μ'άρεσε.

 

 

Ντε και καλά να μπει cliffhanger. Και ένα χιλιοπαιγμένο στην σειρά cliffhanger. Χίλες φορές μας δείξαν πως η Κάρι είναι ένα βήμα πίσω του και όλο κάτι συμβαίνει. Θα μπορούσαν να το κλείσουν χωρίς cliffhanger. Να την έχουν απλά στο κρεβάτι να υποφέρει απο το ηλεκτροσόκ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...