Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομιζω να εχει αναφερθει αλλα προσεξατε οτι ο ενας απο τους δυο που δουλευουν για την Καρι στην παρακολουθηση,οταν του ειπαν να παει πιο κοντα ωστε ν'ακουσουν τι λενε η γυναικα με αυτον που συναντιοταν,εβαλε το μικροφωνο επιτηδες σε ενα μερος που κανει παρασιτα?Ο ιδιος πριν βγουν απο το βαν,κοιμοτανε.Η σειρα εστιασε σε αυτο παντως και ειμαι περιεργος να δω αν του δωσουν συνεχεια ή ηταν κατι τυχαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν νομιζω να εχει αναφερθει αλλα προσεξατε οτι ο ενας απο τους δυο που δουλευουν για την Καρι στην παρακολουθηση,οταν του ειπαν να παει πιο κοντα ωστε ν'ακουσουν τι λενε η γυναικα με αυτον που συναντιοταν,εβαλε το μικροφωνο επιτηδες σε ενα μερος που κανει παρασιτα?Ο ιδιος πριν βγουν απο το βαν,κοιμοτανε.Η σειρα εστιασε σε αυτο παντως και ειμαι περιεργος να δω αν του δωσουν συνεχεια ή ηταν κατι τυχαιο.

 

 

 

 

Δεδομενου οτι ο τυπος απο την 1η σεζον ηταν comic relief αλλα παντα βοηθουσε, θα μου φανει περιεργο. Επισης, ΔΕΝ εκανε επιτηδες παρασιτα, οι αλλοι ειχαν διαλεξει επιτηδες μερος με συντριβανι ωστε να ακουγονται παρασιτα. Και δεν μπορουσε να πλησιασει περισσοτερο αλλιως θα φαινοταν περιεργο

 

Αυτο που λεγεται πολυ στο Ιντερνετ ειναι οτι ο Ναζιρ θα επιχειρησει να σκοτωσει τον γιο του αντιΠροεδρου.

 

Ωραια φαση στη σειρα, 1η σεζον Καρι τρελη-Ολοι εμπιστευονται Μπροντι, 2η σεζον Καρι εμπιστευεται Μπροντι-Ολοι τον θεωρουν υποπτο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Επισης, ΔΕΝ εκανε επιτηδες παρασιτα, οι αλλοι ειχαν διαλεξει επιτηδες μερος με συντριβανι ωστε να ακουγονται παρασιτα. Και δεν μπορουσε να πλησιασει περισσοτερο αλλιως θα φαινοταν περιεργο

 

 

 

 

 

 

Καλα δεν εχω πια το επεισοδιο για να το ξανακοιταξω αλλα θυμαμαι οτι κοιταξε,εκανε κινηση με το χερι του και υστερα ακουγονται περισσοτερα παρασιτα.Τεσπα,μαλλον δεν θα υπαρχει συνεχεια,απλα μου εκανε εντυπωση οταν το εβλεπα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το 7ο

 

Αρχιζει να μου τη δινει ο "ερωτας" της Κάρυ/Κέρυ για τον Μπρόντυ, εκτος αν το κανει σκοπιμα μονο και αποκαλυφθει μετα αλλιως ειναι εντελως out of place. Τον παρακολουθουσε τοσο καιρο παραδεχθηκε οτι παραλιγο να γινει τρομοκρατης, ειναι παθολογικος ψευτης, ακομα δεν ξερουμε σε ποια πλευρα ειναι και παρ'ολα αυτα μια trained CIA agent τον ερωτευτικε σφόδρα(η τουλάχιστον ετσι μας πλασάρουν).. wtf δηλαδη δεν στεκουν αυτα.

 

Τα σπαει η σειρα αλλα ο μοναδικος εκει περα πλεον που θυμιζει CIA agent ειναι ο Quinn ο οποιος ανετα εχει γινει ο αγαπημενος μου χαρακτηρας..

 

Επισης αρχιζει να με κουραζει και η κορη του Μπρόντυ και η ιστορια της με τον Finn και τις βλακειες που κανουν(και τελικα θα εχουν βεβιασμενα αντικτυπο στην ολη σειρα..)

 

 

Γενικα weak episode σε σχεση με τα προηγουμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό σκετσάκι στο τελευταίο SNL, που σατίριζε το Homeland! Anne Hathaway στο ρόλο της Carrie, Bill Hader ως Saul, Kenan Thompson ως David Estes:

 

 

post-43041-0-14750200-1352746777_thumb.jpg

 

 

και Taran Killam ως Brody:

 

 

post-43041-0-72025100-1352746781_thumb.jpg

 

 

Good times!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα τελειο.Ο τυπος που εκανε τον Estes ηταν ολοιδιος.Ακριβως ετσι μιλαει.

 

Οσο για το επεισοδιο ουτε κρυο ουτε ζεστη.

 

Μ'αρεσε η σκηνη που λεει στον τυπο ο Brody οτι δεν ειναι αυτος που νομιζει οτι ειναι αλλα δεν τον πιστευε ο αλλος και τον περναει για μετριοπαθη.Μπορεις να δεις οτι θελει κατα καποιο τροπο to come clean σε ολο αυτο το αλαλουμ που βρισκεται αλλα ο υπολοιπος κοσμος φυσικα τον βλεπει ακομα σαν ηρωα...προς το παρον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα ξεχασει το τοπικ...

σε καμια περιπτωση το 7 δεν ηταν φιλερ.

 

 

 

απλα μας εδειξε οτι ο μπροντυ θελει να ξεκοψει απο ολα, να ριξει τον αντιπροεδρο κλπ κλπ

μεχρι τωρα μου αρεσουν ολα, η σειρα σπερνει πονο. ακομα και στο 5 που ηταν η ανακριση, ισως το λες και το καλυτερο επεισοδιο της σεζον.

 

 

ενα πραγμα με εκνευριζει. που αυτο το 16χρονο οδηγαει bmw και εγω ειμαι ακομα με το διπλωμα στο χερι. οταν τον εβλεπα να οδηγαει ειχε φαει τοσο βρισιμο, μεχρι που τα καταφερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μου άρεσε το τελευταίο. Αρκετά περισσότερο από το προηγούμενο που ήταν (δυστυχώς) πολύ 24-like, και γενικά και κυρίως στο φινάλε του.

 

Ακόμα και χωρίς να έχουν κάποιο γενικότερο αντίκτυπο στην ιστορία, οι σκηνές του Saul με την κρατούμενη ήταν πολύ καλές. Επίσης, κράτησαν το μοτίβο αυτής της season (να αποκαλύπτονται μυστικά πριν μπαγιατέψουν) και στο ... ενοχλητικό story της Dana και τουλάχιστον το έβγαλαν στη φόρα (όπως επίσης κι ο Brody ομολόγησε μέσες-άκρες για τον Walker).

 

Βέβαια ένα hit and run είναι πολύ σοβαρό θέμα για να το περάσεις τελικά ως μια εφηβική μαλακία που δεν πρέπει να καταστρέψει τις ζωές των καημένων των παιδιών, ειδικά από το ένα επεισόδιο στο άλλο. Για μένα (προσωπικά βιώματα ίσως) ακόμα και η Dana -που δεν οδηγούσε, και παρουσιάζεται ως πιο ευαίσθητη/επηρεασμένη από αυτό που έγινε- έφυγε από συμπαθητική σε ενοχλητική παρουσία μέσα σε μερικά επεισόδια, και αυτό δεν έχει αλλάξει (ακόμα).

 

P.S. Μόνο εγώ εκλαμβάνω κάπως άβολη έως creepy την εκδήλωση ερωτικών συναισθημάτων της Carrie προς Brody (και το αντίστροφο). Δηλαδή, ακόμα και με την λογική του "empower him" αν υποθέσουμε ότι έχει βάσει ως τακτική, και πάλι δυσκολεύομαι να "πιάσω" το πώς αυτό θα μπορούσε να λειτουργήσει στις δεδομένες συνθήκες και με τους δεδομένους χαρακτήρες (που το έχουν ήδη προς-περάσει αυτό το στάδιο μια φορά).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εγω θα φταιω να πω για ενα τελειως filler επεισοδιο?? :devil:

 

 

 

 

 

Αυτο που λεγεται πολυ στο Ιντερνετ ειναι οτι ο Ναζιρ θα επιχειρησει να σκοτωσει τον γιο του αντιΠροεδρου.

 

 

 

καλη ιδεα, ισως για αυτο μας τονιζουν τοσο

to hit and run ατυχημα των δυο κακομαθημενων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

twd και homeland πηραν ρεπο απο το γκαζι αυτη την βδομαδα, δεν πειραζει, καιρος ηταν, τα αυριανα ελπιζω να μας αποζημιωσουν

 

Στη σκηνη στο δασακι

εκει που της λεει ο Μπροντυ "μαζι σου νιωθω καλα" η αντιδραση της Καρι ειναι λιγο "μας δουλευεις ρε φιλε?". Τοση ωρα της ελεγε οτι νιωθει πιονι, απο τη φατσα της Ντεινς εβγαζα το συμπερασμα οτι αναψα λαμπακι "μηπως αντι να τον χρησιμοποιω εγω με χρησιμοποιει αυτος?"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...