Προς το περιεχόμενο

Μειωση βασικου μισθου


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι τι προτεινεις;Να το γυρισουμε στην εποχη που ανταλλαγες γινονταν με υλικα; 1 κιλο λαδι για δεν ξερω ποσα λιτρα γαλα; Το χρημα ειναι μεσο ανταλλαγης.Δεν νομιζω να ευθυνεται αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαι τι προτεινεις;Να το γυρισουμε στην εποχη που ανταλλαγες γινονταν με υλικα; 1 κιλο λαδι για δεν ξερω ποσα λιτρα γαλα; Το χρημα ειναι μεσο ανταλλαγης.Δεν νομιζω να ευθυνεται αυτο.

 

Και παλι θα υπαρχει το market. Παλι καποιος θα σου πει "παρε 10 σπορους ντοματας κι οταν βγαλεις την σοδεια σου θελω να μου δωσεις 10 ντοματες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισθοί Βουλγαρίας στον ιδιωτικό τομέα

 

 

Κατώτατο μισθό κάτω από τα 750 ευρώ απαίτησε η τρόικα από τον υπουργό Εργασίας. "Για μισθούς Α' Παγκοσμίου Πολέμου", μιλά η ΓΣΕΕ.Αυτό σημαίνει , ότι ο κατώτερος μισθός που σήμερα είναι 750 ευρώ, θα βρεθεί σε ελεύθερη πτώση ανάλογα με τις ανάγκες της αγοράς εργασίας.

Οι αξιωματούχοι της τρόικας, στη συνάντηση που είχαν τη Δευτέρα με την ηγεσία του υπουργείου εργασίας ζήτησαν μείωση των κατωτάτων μισθών στον ιδιωτικό τομέα, κατάργηση της δυνατότητας επέκτασης των κλαδικών συλλογικών συμβάσεων με εξαίρεση τις συμβάσεις που προβλέπουν πάγωμα μισθών –με την προϋπόθεση ότι η διάρκεια των συμβάσεων δε θα ξεπερνάει τα 3 χρόνια – και διευκόλυνση υπογραφής επιχειρησιακών συμβάσεων με μείωση μισθών από ένωση προσώπων η οποία θα καλύπτει τα 3/5 των εργαζόμενων της επιχείρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αγγιξουν και αλλο απο τον ιδιωτικο τομεα να δουμε και ειδικα με αυτον τον σουπερ αμεσο τροπο. Ηδη αφεντικα και εργαζομενοι αρχισαν να ακονιζουν τα μαχαιρια τους. Εγω το μονο που ξερω ειναι οτι εκει που μετραω 90 μερες για να φυγω το σκεφτομαι να το επισπευσω και να την κανω νωριτερα. Για τοσα λεφτα δεν κανω καν τον κοπο να βγω απο το σπιτι, ποσο μαλλον να κουνησω τα χερια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αγγιξουν και αλλο απο τον ιδιωτικο τομεα να δουμε και ειδικα με αυτον τον σουπερ αμεσο τροπο. Ηδη αφεντικα και εργαζομενοι αρχισαν να ακονιζουν τα μαχαιρια τους.

 

Διαπραγμάτευση απο 0€ ακούγεται. Θα βλέπουμε φάσεις του τύπου "300€ και αν σ' αρέσει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη κοιτάτε το δέντρο αλλα κοιτάξτε το δάσος.

Ποιος απο εδω μέσα βλέπει 10 χρόνια ειδήσεις;

Να μου πει αν ρε παιδί μου τοτε δεν άκουγε για προβλήματα και πιθανές λύσεις ...

Το χρήμα ειναι παγκόσμια ασθένεια οσο αυτο θα υπάρχει θα ταλαντεύει τις ζωές ολον τον ανθρώπων.

ποσο δικιο εχεις !! ανιατη ασθενεια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισθοί Βουλγαρίας με κόστος ζωής Ελλάδας, ονειρεμένη κατάσταση

 

τιμή βενζίνης Βουλγαρίας 1,20 ευρώ

 

τιμή εσπρέσσο -//- 0,75 σεντς

 

γεύμα σε εστιατόριο με φιλέτα μοσχάρι-κοτόπουλο και κρασί,σαλάτα: κόστος 10 ευρώ ανα άτομο

 

χρώματα KRAFT ,υλικά οικοδομών : μισή τιμή από τις ελληνικές τιμές.

 

βότκα μπουκάλι 1 λίτρο 5,5 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τολμησουν.

 

Ας τολμήσεις να βγεις στο Σύνταγμα....θα φας χημικο και ξυλο που θα έχεις καρκινογεννεσεις για 10 γενεες...

 

Θα γίνει. 500 Ευρώ θα πέρνουμε...και άμα σου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα χαλασει η συλλογικη συμβαση μωρε. το ειπε η κυβερνηση. ειναι η κοκκινη γραμμη δε το συζηταει οσο και να φωναζει η τροικα

 

Οπως συζήταγε τα δώρα και τον 13ο-14ο μισθο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τολμήσεις να βγεις στο Σύνταγμα....θα φας χημικο και ξυλο που θα έχεις καρκινογεννεσεις για 10 γενεες...

 

Θα γίνει. 500 Ευρώ θα πέρνουμε...και άμα σου αρέσει.

 

Οπότε για να μη φας ξύλο και χημικά, κάτσε σπίτι σου και δες τις εξελίξεις.

 

Γίνε Κινέζος, μπορείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε για να μη φας ξύλο και χημικά, κάτσε σπίτι σου και δες τις εξελίξεις.

 

Γίνε Κινέζος, μπορείς!

 

Ντεν είπα αυτο...Ellinikos μιλάω...είπα την πραγματικότητα , που δεν συναδει με την αποφασή μου να κάτσω σπίτι , ή να βγω στον δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε για να μη φας ξύλο και χημικά, κάτσε σπίτι σου και δες τις εξελίξεις.

 

Γίνε Κινέζος, μπορείς!

εχεις καμια ιδεα για οπλα αντιδακρυγονικα? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τολμήσεις να βγεις στο Σύνταγμα....θα φας χημικο και ξυλο που θα έχεις καρκινογεννεσεις για 10 γενεες...

 

Θα γίνει. 500 Ευρώ θα πέρνουμε...και άμα σου αρέσει.

 

Σορρυ αλλα το μονο που θα καταφερουν ειναι να εμπλεξουν ΠΟΛΥ κοσμο με την παρανομια. Εγω τουλαχιστον ουτε συνταγμα θα κατεβω αλλα ουτε και για 500 ευρω θα δουλεψω. Υπαρχουν (ευτυχως ή δυστυχως) και αλλες "πλαγιες" οδοι για τα προς το ζην. Ας το σκεφτουν καλυτερα λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...