Προς το περιεχόμενο

iPhone 4S: 1 εκατομμύριο προ-πωλήσεις σε 24 ώρες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτές τις μετρήσεις, προπώληση τι σημαίνει; Τελικός καταναλωτής;

 

 

Ναι. Επειδή βγαίνει σε μια βδομάδα. Στη Γερμανία που το παρήγγειλε η φίλη μου, μας είπανε ότι είναι αρκετά σημαντικό για την Apple για να ξέρουν πόσα iphone περίπου να στείλουνε στη Γερμανία για να καλυφθει η ζήτηση. (αν υπάρχουν προφανώς). Αλλά γενικά είναι εύκολο να βρεις τις πωλήσεις γιατί ή γίνονται ηλεκτρονικά από τους λίγους που τα διαθέτουν, ή απλά το παραγγέλνεις από κάποιο κατάστημα και μετά περνάει στο σύστημα.

 

Φαντάζομαι η Apple θα ξέρει ανα πάσα στιγμή πόσα έχουν παραγγελθεί ακριβώς σε όλο τον κόσμο. Και επειδή ουσιαστικά υπογράφεις το συμβόλαιο εκείνη τη στιγμή, δεν πρόκειται περι παραγγελιών που μπορούν να ακυρωθούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξαδερφάκι μου που μένει γερμανία παράγγειλε από apple.de και πήρε ειδοποίηση ότι σε 10-14 μέρες θα το έχει στα χέρια του .

 

(πήρε το άσπρο στα 64 gb 849 ευρω χωρίς sim μου είπε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λυπεί η πλειονότητα των posts εδώ μέσα... Νομίζω ότι οι moderators πρέπει να είναι πιο αυστηροί όταν βεβηλώνεται η μνήμη του οποιουδήποτε θανόντα, είτε λέγεται Steve Jobs, είτε αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραλήρημα βλακείας;

 

1. Μπορείς να μας εξηγήσεις πως γίνεται να είναι "κόλπο" κάτι που έχει γίνει με αποδεδειγμένα στοιχεία; (μην μου ζητήσεις τις αποδείξεις, λογικά θα μπορείς να τις πάρεις όταν ανακοινώσει τα αποτελέσματα του τριμήνου η Apple. Γενικά δεν μπορεί ο καθένας να λέει ότι θέλει, και ειδική στην Αμερική, γιατί αν βγει ότι δεν έλεγε αλήθεια θα την σκίσουν προφανώς)

 

2. Οι κινέζοι που αυτοκτονούν ξέρεις που δουλεύουν; Θα σε βοηθήσω γιατί έχει γίνει πιπίλα αυτό το πράγμα. Εργάζονται λοιπόν στη Foxconn η οποία έχει σχεδόν ένα εκατομμύριο υπαλλήλους, το 1/11 της Ελλάδας ένα πράγμα. Ακόμα και στατιστικά να το δεις ΔΕΝ είναι υπερβολικός ο αριθμός των αυτοκτονιών.

 

Και πέρα από αυτό: Η Foxconn είναι η μεγαλύτερη εταιρεία κατασκευής ηλεκτρονικών components στον ΚΟΣΜΟ. ΔΕΝ κατασκευάζει μόνο για την Apple, κατασκευάζει ουσιαστικά για όλους, συμπεριλαμβανομένων των Apple, Dell, HP, Motorola, Sony και Nokia. Από που κι ως που φταίει η Apple για τις συνθήκες εργασίας στην Κίνα και γιατί πεθαίνουν για τα gadget της Apple αποκλειστικά, μόνο εσύ το ξέρεις.

Τα παπούτσια της Nike, Adidas, whatever που φοράς και οτιδήποτε άλλο και φτιάχτηκαν στην Κίνα υπό ΠΟΛΥ χειρότερες συνθήκες απότι στη Foxconn που της έχουν βάλει τα media το σουβλί στο κώλο δεν σε πειράζουν. Λογικό, άμα είσαι επαγγελματίας hater.

 

3. To iphone στην Αμερική κάνει 199$, δηλαδή τα διπλά από όσα είπες. Δηλαδή ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ στην Ελλάδα θα έκανε 185 Ευρώ με ΦΠΑ. Μήπως κοίταξες και με τι συμβόλαια το παίρνουν οι Αμερικάνοι και με τι θα το παίρνεις εσύ? Μπορείς να δεις εδώ.

 

http://www.macrumors.com/2011/10/06/comparison-of-iphone-4s-service-plans-for-att-sprint-and-verizon/

 

Το φθηνότερο είναι στα 100$ το μήνα, δηλαδή φαντάζομαι τα διπλά απότι στην Ελλάδα.

 

4. Χτύπα κιάλλο! Τι διάλο έχει να κάνει το αν είναι έξυπνος αυτός που το αγοράζει και όλα τα άλλα που λες. Όλες οι άλλες εταιρείες θα έδιναν χρυσάφι ΑΝ μπορούσαν να έχουν την ίδια loyalty από τους αγοραστές τους. ΜΑΓΚΙΑ της Apple απέραντη που έχει καταφέρει αυτό ακριβώς που γράφεις πάνω. Μήπως να κάνουμε και κανα IQ Test πριν πουλήσουμε σε κάποιον κινητό; Να γράψει κανα τεστάκι 1 ώρας αν ξέρει να χρησιμοποιεί όλες τις λειτουργίες του iphone; Τι προτείνεις;

 

Οι πωλήσεις του iphone και του 4 και του 4S έχουν ήδη συνθλίψει το GSII, οπότε είσαι και πάλι άτοπος. Ποιος ενδιαφέρεται πόση RAM έχει, αν είναι dual core ο επεξεργαστής και που είναι χρονισμένος. Δεν θέλω ουτε καν να το ξέρω. Γιατί να έχω άχρηστες πληροφορίες στον εγκέφαλό μου. Μου φτάνουν τα καθημερινά προβλήματα.

 

ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΝΑΙ Ή ΟΧΙ; Χέστηκα δε πα να έχει και 10MB RAM αν η απάντηση στη παραπάνω ερώτηση είναι ναι. Απλά πράγματα. Εσύ πήγαινε και μέτρα FPS κάθε βράδυ πριν κοιμηθείς για να βλέπεις ωραία όνειρα μετά.

 

Όσο για το Siri μάλλον εσύ είσαι το 1% που δεν θα το χρησιμοποιεί στη γλώσσα του. Εκτος και αν τα ελληνικά είναι κυρίαρχη γλώσσα του πλανήτη πριν τα Αγγλικά, Γαλλικά και Γερμανικά. Όσο για το αν χρησιμοποιεί ο κόσμος τώρα φωνητικές εντολές ή όχι δεν έχει καμία απόλυτη σημασία. Και πριν το iphone δεν υπήρχαν τέτοιου είδους smartphones με touchscreen, οπότε δεν τα χρησιμοποιούσε κανείς. Μάλλον δεν έπρεπε να βγάλει η Apple. Innovation λέγεται αυτό you know...

 

1. αν χρειαζεται να σου εξηγησω απο το 0 την τεχνικη του να ανακοινωνουν οι εταιριες αυξημενες προπωλησεις με σκοπο να δημιουργησουν ντορο για το προιον τους λυπαμαι αλλα δεν εχω το χρονο να αναλυω τα βασικα. απο κει και περα ειπα πιθανοτατα δεν ειπα σιγουρα γιατι δεν εχω τα λογιστικα χαρτια της apple στα χερια μου. εσυ παλι πως το αποκλειεις; μεσα στο βρακι του cook εισαι;

2. δε χρειαζεται να ειναι επαγγελματιας "hater" καποιος (η οποια αλλη παπαρια σκαρφιστεις να το ονομασεις) για να καταλαβαινει οτι οσο ενοχος ειναι ο jobs στο οτι καρπωνοταν εξαθλιωμενη εργατικη δυναμη αλλο τοσο ειναι και οι υπολοιπεςεταιριες που ανεφερες. το οτι κι αλλοι παιρνουν απο κει ειναι το σοβαρο σου αντεπιχειρημα; απο κει να βγαλεις συμπερασμα...εξαλλου δεν ηρωποιηθηκε κανενας αλλος ceo απο sony, nokia κλπ. το jobs μονο προσκυνησατε γιατι σας ειχε πιασει απο τα @ρχιδι@ και ηξερε να σας πουλαει το καταλληλο μαρκετινγκ για να τσιμπατε και να τα σκατε.

3. αλλη μια μπουρδα που πετας χωρις λογο. ωραια λοιπον κανει 199$. θα βρεις ποτε εσυ εδω με 140€ το iphone 4s; με οποιοδηποτε διετες συμβολαιο; ΟΧΙ λοιπον παρτο και πετα το στα σκουπιδια αυτο.

4. προφανως και αναφερομαι στην τεχνολογικη νοημοσυνη καποιου αλλα που να καταλαβεις αφου δεν εχεις αποτι φαινεται καθολου τετοια. αν εσυ προτιμας να πληρωνεις χωρις να ξερεις τι παιρνεις τοτε εισαι τεχνολογικα στουρναρι φιλε μου και σορι που σου σπαω τη φουσκα. το οτι τρεχουν καλα και γρηγορα δεν ειναι νεο. ολα τα hi end smartphones ετσι τρεχουν. το θεμα ειναι για ποσο και τι ζωη εχει το καθενα. χρειαζεται να στο εξηγησω κι αυτο; και το iphone 4 ετρεχε ολα τα apps και το ios μια χαρα. προς τι λοιπον το 4s αμα το παμε ετσι; παρεπιπτοντως δεν αδικω την apple για τη "μαγκια" που αναφερεις. φυσικα και "μαγκια" της που κοροιδευει καταναλωτικα τοσο μεγαλο αριθμο αφελων που την πληρωνουν και δε ρωτανε ερωτησεις. και φυσικα επειδη οι αφελεις και οι ασχετοι ειναι η πλειοψηφια στον πλανητη θα εχει και τρελες πωλησεις η apple γιατι τους κανει να νομιζουν οτι τους παρεχει το καλυτερο ενω αντιθετα τους ΚΛΕΒΕΙ ασυστολα.

 

τωρα για το siri τι να σου πω. αμα νομιζεις οτι κανω λαθος για το 1% μπραβο σου. γνωμη σου και κρατα την. κακο δικο σου. και δεν ειμαι εγω η μειοψηφια που δεν χρησιμοοιει τετοιες ανουσιες βλακεις που βαζουν στα κινητα για να εντυπωσιασουν τους αδαεις.

εχεις πλακα ομως γιατι χρησιμοποιεις το "innovation" ενω στην ιδια ακομα προταση αναφερεις οτι αλλοι προλαβαν την apple στο συγκεκριμενο τομεα...νομιζω απο αυτο και μονο δε χρειαζεται να απαντησω απο δω και περα οτιδηποτε και να γραψεις

 

χαιρετισματα

 

Καλα μιλαμε δεν παλευεστε λεμε τωρα ετσι. Μα καθολου ομως. Ντιπ, καραντιπ.

 

Τo iphone ειναι μαπα, ειναι πισω, ειναι μια μαλακια και μιση, το λειτουργικο του ειναι για πεταμα, φυσικα ειναι και κλεμμενο εκτος απο σκουπιδι, o Jobs πεθανε για να πουλησει το νεο τηλεφωνο, η εταιρια ψευδεται για τις προπωλησεις του νεου τηλεφωνου, η καμερα του ειναι για το π3ος καβαλα, ολοι τρεξαν να το προπαραγγειλουν γιατι πανω στο βαρυ τους το πενθιμο κλαμα απο τον χαμο του ΔΙΚΟΥ τους ανθρωπου του Jobs ειπαν να κανουν ενα ψυχικο για την φουκαριαρα τη μανα του και να πανε να το αγορασουν γιατι οπως ειχαμε πει θα πηγαινε ακλαφτο το κακομοιρο, μαζι και η εταιρια που ολο κατι μαπες παει κ βγαζει με κλεμμενα λειτουργικα και τοοοοοοσα μα τοσα πολλα αλλα που αν κατσεις να τα αναφερεις δεν σου φτανουν 25 σελιδες thread.

 

Μαγκες εχετε μεγαλο προβλημα, τελεια κ παυλα. Αντε παρτε ενα iPhone να ξελαμπικαρετε, γιατι τοσος κοσμος που πραγματικα εχουν περασει ΠΟΛΛΑ κινητα απο τα χερια του, επιμενει σε iphone για καποιον μυστηριο κατα τη γνωμη σας λογο, επειδη φυσικα ειναι ψωνιο και καβαλημενος και τρεντόβλαχος. Το προβλημα αγαπητοι μου κυριοι λοιπον πιστεψτε με, ΔΕΝ ειναι οι fanboys, αλλα οι anti-fanboys που για καποιο μυστηριο παλι λογο που δεν γνωριζω προσωπικα σας χαλανε οι τρελες πωλησεις τους και οτι εκατομυρια κοσμος εχει κατασταλαξει και βολευτει στα συγκεκριμενα τηλεφωνα. Τι στο καλο, απτην τσεπη σας βγαινουν τα λεφτα που δινουν ?

 

Το ενα και μοναδικο πραγμα που αναγνωριζω, ειναι το γεγονος οτι ειναι ΚΑΠΩΣ υπερτιμημενα. Αλλα απτην αλλη πραγματικα, τι σας χαλαει τι πανε κ αγοραζουνε ρε παιδες? Ποσοστα απο τα android k τα WM7 παιρνετε?

ΟΧΙ δεν γουσταρω android, δεν γουσταρω WM7. Εχουν περασει ολα αυτα κ πολλα αλλα απο τα χερια μου και μετα απο 5 HTC τα βλεπω και βγαζω καντηλες. Εχω ενα 3GS και δεν προκειται να παρω 4S γιατι πολυ απλα δεν βγαινω οικονομικα να το κανω τωρα. Δεν με εχει απογοητευσει ποτε, εχω εκπλαγει απο την ευχρηστεια του και την λειτουργικοτητα του και το μονο τηλεφωνο που θα το αλλαζα ειναι ενα iPhone επομενης γενιας. Δηλαδη τι να κανουμε τωρα, με το ζορι παντρεια?

 

A! ξεχασα ! Σας ευχαριστω θερμα προκαταβολικα για τους πρωτοτυπους χαρακτηρισμους που ζεσταίνετε ηδη τα χερια σας να μου ετοιμασετε. Ξερετε τωρα, trendy, ψωνιo, fanboy, ασχετο, απληροφορητο κλπ.

 

Cheers

 

1ον κανεις δεν ειπε οτι "πεθανανε" το jobs για να πουλησει ανοιξε τα ματια σου και διαβασε καλυτερα αυταπου ειπωθηκαν. ειπαν οτι "αυτο" το γεγονος ειχε "αυτη" την επιδραση στους καταναλωτες και στο κοινο.

και "μαγκα" μου το προβληματακι μαλλον το χεις εσυ κι ειναι και χοντρο. iphone ειχα πριν μαθεις εσυ τι θα πει οθονη αφης οποτε ασε τις υποδειξεις. αμα σαρεσει και σε βολευει το iphone σου κρατα το μεχρι να τα κακαρωσεις ποσως ενδιαφερει τον καθενα. το οτι τα iphone ομως ειναι τεχνολογικα υποδεεστερα, παραλυτα σε συγκριση με αλλα οσον αφορα συνδεσιμοτητα και παραμετροποιησιμοτητα και τελος "κλειστα" κλειδωμενα και δυσχρηστα οταν θελεις να τα "ψαξεις" αυτα ΙΣΧΥΟΥΝ. μπορει να μη σαρεσουν αλλα τι να κανουμε ο κοσμος δεν ειναι τελειος τωρα που πεθανε ο jobs εσεις οι οπαδοι του θα αρχισετε να το συνειδητοποιειτε σιγα σιγα αυτο.

 

ξαδερφάκι μου που μένει γερμανία παράγγειλε από apple.de και πήρε ειδοποίηση ότι σε 10-14 μέρες θα το έχει στα χέρια του .

 

(πήρε το άσπρο στα 64 gb 849 ευρω χωρίς sim μου είπε)

 

ελεος...σκεψου ποσο θα παει το μαλλι εδω...καποτε τοσο κανανε τα κινητα απο τιτανιο ή με swarowski και αλλες τετοιες πιπες... :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε μου δεν ειμαι οπαδος κανενος. Ουτε εσπευσα να εκθειασω κανεναν και τιποτα. Δεν προκειται να φανατιστω με κατι τοσο ποταπο οσο μια συσκευη κινητης τηλεφωνιας. Αντιθετως πολλοι απο "εσας" και εσυ μαζι σπευσατε να μοιρασετε απλοχερα τις γνωσεις σας στον κοσμο για το ποσο -υπο- ειναι ενα κινητο που σημειωνει αβερτα πωλησεις απο day1. Τους χαρακτηρισες αδαεις, χωρις νοημοσυνη, αγνωμονες τεχνολογικα και αλλες πολλες παρομοιες φιφες που μονο να αναρωτιεται κανεις μπορει, τελικα ο φανατιλας ποιος ειναι?

 

Ποιο ειναι το χοντρο και μεγαλο μου προβλημα ρε τσακαλε με την κοσμιοτατη σου συμπεριφορα ?

 

Οπως το ειπε ο απο πανω. Haters. Τωρα γιατι και πως μονο εσεις το ξερετε και κανεις αλλος. Κοιτα δηλαδη που πρεπει να απολογηθουμε επειδη μας αρεσει ενα τηλεφωνο και μας εχει βολεψει οσο κανενα αλλο που περασε απο τα χερια μας. Τι λε ρε παιδι μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει καταντήσει αυτή η κατάσταση με τους applefans/haters ανελέητα σπαστική κ αηδιαστική! :mad:

 

Για τους applefans: Πάρτε το μομπιλακι σας και αφήστε μας στην ησυχία μας!

 

Για τους applehaters: Σταματήστε να ασχολείστε μαζί τους και πάρτε και σεις τα android&wp σας και αφήστε μας και σεις στην ησυχία μας!

 

Για μένα: Κλείσε το γέριμο(ηλίθιο) το κομπιούτερ σου και κάνε κατι πιο ουσιώδες! Κάτσε διάβασε! :mad:

 

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. αν χρειαζεται να σου εξηγησω απο το 0 την τεχνικη του να ανακοινωνουν οι εταιριες αυξημενες προπωλησεις με σκοπο να δημιουργησουν ντορο για το προιον τους λυπαμαι αλλα δεν εχω το χρονο να αναλυω τα βασικα. απο κει και περα ειπα πιθανοτατα δεν ειπα σιγουρα γιατι δεν εχω τα λογιστικα χαρτια της apple στα χερια μου. εσυ παλι πως το αποκλειεις; μεσα στο βρακι του cook εισαι;

2. δε χρειαζεται να ειναι επαγγελματιας "hater" καποιος (η οποια αλλη παπαρια σκαρφιστεις να το ονομασεις) για να καταλαβαινει οτι οσο ενοχος ειναι ο jobs στο οτι καρπωνοταν εξαθλιωμενη εργατικη δυναμη αλλο τοσο ειναι και οι υπολοιπεςεταιριες που ανεφερες. το οτι κι αλλοι παιρνουν απο κει ειναι το σοβαρο σου αντεπιχειρημα; απο κει να βγαλεις συμπερασμα...εξαλλου δεν ηρωποιηθηκε κανενας αλλος ceo απο sony, nokia κλπ. το jobs μονο προσκυνησατε γιατι σας ειχε πιασει απο τα @ρχιδι@ και ηξερε να σας πουλαει το καταλληλο μαρκετινγκ για να τσιμπατε και να τα σκατε.

3. αλλη μια μπουρδα που πετας χωρις λογο. ωραια λοιπον κανει 199$. θα βρεις ποτε εσυ εδω με 140€ το iphone 4s; με οποιοδηποτε διετες συμβολαιο; ΟΧΙ λοιπον παρτο και πετα το στα σκουπιδια αυτο.

4. προφανως και αναφερομαι στην τεχνολογικη νοημοσυνη καποιου αλλα που να καταλαβεις αφου δεν εχεις αποτι φαινεται καθολου τετοια. αν εσυ προτιμας να πληρωνεις χωρις να ξερεις τι παιρνεις τοτε εισαι τεχνολογικα στουρναρι φιλε μου και σορι που σου σπαω τη φουσκα. το οτι τρεχουν καλα και γρηγορα δεν ειναι νεο. ολα τα hi end smartphones ετσι τρεχουν. το θεμα ειναι για ποσο και τι ζωη εχει το καθενα. χρειαζεται να στο εξηγησω κι αυτο; και το iphone 4 ετρεχε ολα τα apps και το ios μια χαρα. προς τι λοιπον το 4s αμα το παμε ετσι; παρεπιπτοντως δεν αδικω την apple για τη "μαγκια" που αναφερεις. φυσικα και "μαγκια" της που κοροιδευει καταναλωτικα τοσο μεγαλο αριθμο αφελων που την πληρωνουν και δε ρωτανε ερωτησεις. και φυσικα επειδη οι αφελεις και οι ασχετοι ειναι η πλειοψηφια στον πλανητη θα εχει και τρελες πωλησεις η apple γιατι τους κανει να νομιζουν οτι τους παρεχει το καλυτερο ενω αντιθετα τους ΚΛΕΒΕΙ ασυστολα.

 

τωρα για το siri τι να σου πω. αμα νομιζεις οτι κανω λαθος για το 1% μπραβο σου. γνωμη σου και κρατα την. κακο δικο σου. και δεν ειμαι εγω η μειοψηφια που δεν χρησιμοοιει τετοιες ανουσιες βλακεις που βαζουν στα κινητα για να εντυπωσιασουν τους αδαεις.

εχεις πλακα ομως γιατι χρησιμοποιεις το "innovation" ενω στην ιδια ακομα προταση αναφερεις οτι αλλοι προλαβαν την apple στο συγκεκριμενο τομεα...νομιζω απο αυτο και μονο δε χρειαζεται να απαντησω απο δω και περα οτιδηποτε και να γραψεις

 

χαιρετισματα

 

 

 

1ον κανεις δεν ειπε οτι "πεθανανε" το jobs για να πουλησει ανοιξε τα ματια σου και διαβασε καλυτερα αυταπου ειπωθηκαν. ειπαν οτι "αυτο" το γεγονος ειχε "αυτη" την επιδραση στους καταναλωτες και στο κοινο.

και "μαγκα" μου το προβληματακι μαλλον το χεις εσυ κι ειναι και χοντρο. iphone ειχα πριν μαθεις εσυ τι θα πει οθονη αφης οποτε ασε τις υποδειξεις. αμα σαρεσει και σε βολευει το iphone σου κρατα το μεχρι να τα κακαρωσεις ποσως ενδιαφερει τον καθενα. το οτι τα iphone ομως ειναι τεχνολογικα υποδεεστερα, παραλυτα σε συγκριση με αλλα οσον αφορα συνδεσιμοτητα και παραμετροποιησιμοτητα και τελος "κλειστα" κλειδωμενα και δυσχρηστα οταν θελεις να τα "ψαξεις" αυτα ΙΣΧΥΟΥΝ. μπορει να μη σαρεσουν αλλα τι να κανουμε ο κοσμος δεν ειναι τελειος τωρα που πεθανε ο jobs εσεις οι οπαδοι του θα αρχισετε να το συνειδητοποιειτε σιγα σιγα αυτο.

 

 

 

ελεος...σκεψου ποσο θα παει το μαλλι εδω...καποτε τοσο κανανε τα κινητα απο τιτανιο ή με swarowski και αλλες τετοιες πιπες... :confused:

Ρε φίλε θα σταματήσεις να προσβάλεις κόσμο????Σε τεχνολογικό forum είσαι,δεν θα πάθεις τπτ αν εκφράζεσαι λίγο πιο κόσμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει και εμείς από το 1984 έχουμε σπίτι μας συσκευές που έχουν ένα δαγκωμένο μήλο πάνω τους και δεν κάνουμε έτσι ....

μονο που τοτε η apple ηταν οντως αυτο που τωρα ποζαρεται οτι δηθεν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ότι αδειάζει τσέπες δεν διαφωνώ καθόλου , αλλά είναι καλά τα προιόντα ρε γμτ μου ...

βλέπω to vaio της γυναίκας μου , to HP της αδερφής μου , to toshiba του γαμπρού μου και βλέπω και το macbook του θείου μου και μένω μακάκας ...

τώρα γράφω από έναν imac ....

είναι καλύτερα από όλα αυτά ρε φούστη μου .... είναι έτσι ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες δε βαρεθήκατε;Ειλικρινά δεν υπάρχει συζήτηση για την Apple που να μη γίνεται της τρελλής, σε λίγο θα αρχίσετε και τα ΦΑΑΠ και ΦΟΥΠ που γράφουν οι Ολυμπιακοί με τους Παναθηναικούς σε φόρουμε τ´υπου Gazzeta.

Μιλάμε για το θάνατο του Jobs, για την παρουσίαση του νέου iphone και το 80% των μηνυμάτων θριαμβολογεί για τη Samsung και αφήνει νοσηρά υπονοούμενα για οτιδήποτε έχει σχέση με την Apple.

 

Καλώς ή κακώς άγιες εταιρείες δεν υπάρχουν, ο καθένας κάνει τις επιλογές του και πορεύεται ανάλογα.

Εγώ δηλαδή που αγόρασα το πρώτο iPhone από Αμερική τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας του το 2007 και δε θα το άλλαζα (μέχρι και πέρσι αν δεν τα έφτυνε από τα πολλά πεσίματα λόγω μικρων παιδιών) για κανένα συγχρονο κινητό πέρα από iPhone (τώρα έχω το 4), πρέπει να αισθάνομαι άσχημα που δε συγκινούμαι απο 16πύρινα android;

Τι να κάνουμε ρε παιδιά γιατί το πρώτο που σκέφτεστε πάντα είναι fanboys κ.λ.π και όχι ότι κάποιος δε θέλει να αλλάξει αυτό που πιστεύει ότι ειναι το καλύτερο για αυτον;

Εγώ δε μπορώ να αλλάξω γνώμη ότι σε επιπεδο λογισμικού, φιλικότητας και στο βρίσκω ακριβώς ότι εφαρμογή φανταστώ για ότι αντικείμενο φανταστώ, το iPhone δεν έχει αντίπαλο.

 

Και πάλι όμως κουλάρετε και σκεφτείτε επιτέλους ότι αυτο το 90-95% που γύρισε κάποια στιγμη σε mac και δε σκεφτεται με τίποτα να επιστρέψει σε PC δε μπορεί να οφείλεται μόνο στις ωραίες καμπύλες του iMac.

Εδώ γίνεται και μια μεγάλη παρανόηση, κάποιος θεωρεί οτι επειδη μπορεί να αγόρασε κάποια στιγμή ενα παλιό macbook από τις αγγελίες και έπαιξε μαζί του μια εβδομάδα χωρίς συγκεκριμένη εργασία και δεν του έκανε κλικ, ολτι πέρασε από το χώρο της Apple και τελικά δεν είναι και τίποτα σπουδαίο.

Δεν είναι όμως έτσι, νομίζω οτι για να έχει οποιοςδήποτε άποψη για οτιδήποτε πρέπει και στο τηλέφωνο και στον υπολογιστή να τα δοκιμάσει στην δική του προσωπική ή επαγγελματική πραγματικότητα και στη συνέχεια να μπορεί να βγαίνει στα φόρουμ και να γράφει μια ολοκληρωμένη άποψη.

Θυμάμαι ακομη τις πρώτες ημέρες του Insomnia όπου έγραφαν κυρίως αυτοί που μέσα απο οδηγούς η δικά τους τεστ είχαν κάτι να πουν, τώρα τείνουμε να γίνουμε gazzeta,gavros και leoforos.

Φιλικά προς όλους πάντα οι παρατηρήσεις μου και συγνώμη για την έκταση του κειμ´ενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά οι admin δεν είναι χαζοί το παιδί banaristike καλύτερα μη το συνεχίσουμε άλλο....όλοι έχουμε τις διαφωνίες μας αλλα πρέπει να σεβόμαστε τους άλλους και να προσέxουμε τι γράφουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθε ειδηση της apple το ιδιο πραγμα για iphone γραφει η ειδηση και καταληγουν κατω να γραφουν για android και να υποτιμουν οποιον αγορασε η θα αγορασει iphone.κανενας δεν ειναι πιο εξυπνος απο τον αλλον ελεος πια ενα κινητο ειναι και ο καθενας με τα κριτηρια του επιλεγει τι θελει να παρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητο insomnia, αφου βλεπεις οτι σε καθε ειδηση γινονται τα ιδια φτιαχτε ενα thread "ολοι οι απλχειτερς,λαβερς,φανμποις, φανγκερλς κλπ κλπ ΕΔΩ". με δομημενη κουβεντα και οχι αλητειες και βεντετες. αντε πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...